Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

axerkwtis

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από axerkwtis »

και μερικες δικες μας φωτογραφιες απο την σημερινη εκστρατεια..
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από πανικος »

Μπραβο σε ολους μακαρι να ολοι να συμμετεχουμε οποτε μπορουμε και οι ποντικες θα χαθουν.
Ρε αχερκωτη τουτος ο δημητρης εχει φωτογενεια τελικα με το τραπανακι στο χερι θυμιζει μου μια διαφημιση :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
dimitris savva

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από dimitris savva »

πανικος έγραψε:Μπραβο σε ολους μακαρι να ολοι να συμμετεχουμε οποτε μπορουμε και οι ποντικες θα χαθουν.
Ρε αχερκωτη τουτος ο δημητρης εχει φωτογενεια τελικα με το τραπανακι στο χερι θυμιζει μου μια διαφημιση :lol:
ΜΑ ΚΟΙΤΑ ΚΟΚΟ ΜΑ ΚΟΙΤΑ :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ΔΕΝ ΞΙΛΙΦΚΟΥΝΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Εχει σχεδών ένα μήνα που προμηθέυτικα σιταρούη απο τον ανδρέα (μέλος του φόρουμ) και εγεμωσα τις τερατσιες αλλά δεν ψωφούν. Το σιταρούη το τρόνε μια χαρά, αλλά τούτες δεν λαλούν να ψωφήσουν!!! :shock:
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από canastas »

GRIGORIS έγραψε:ΔΕΝ ΞΙΛΙΦΚΟΥΝΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Εχει σχεδών ένα μήνα που προμηθέυτικα σιταρούη απο τον ανδρέα (μέλος του φόρουμ) και εγεμωσα τις τερατσιες αλλά δεν ψωφούν. Το σιταρούη το τρόνε μια χαρά, αλλά τούτες δεν λαλούν να ψωφήσουν!!! :shock:
Με το σιταρουι δεν πεθενουν απευθειας. Κανει περισοτερο ζημια οταν ειναι γενημενες και θυλαζουν τα μικρα
THE BEST THERE IS
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από savvis25 »

Να με συγχωρείτε αν κάπου κάνω λάθος, αλλά, έχω την εντύπωση πως για να δουλέψει η μέθοδος με το ''σιταρούι'' χρειάζεται να τους παρέχουμε νερό. Δηλαδή η μέθοδος λειτουργεί ως εξής: Το ΣΙΤΑΡΟΎΙ τους προκαλεί δίψα και με το που θα καταναλώσουν νερό αρχίζει να δρα ποικιλοτρόπως (φουσκώνει το ΣΙΤΑΡΟΥΙ και προκαλεί τους δυσκολία στο να τραφούν κανονικά και παράλληλα δρα και το φάρμακο). ΆΡΑ ΔΟΚΙΜΆΣΤΕ να βάζετε και νερό κοντά στο Σιταρούι και πείτε μας τις εντυπώσεις σας. Τις πληροφορίες μου τις έδωσε φίλος γεωπόνος(για να μη νομίζετε ότι παριστάνω τον παντογνώστη).
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από miky55 »

Ο ΣΑΒΒΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ .ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΔΩΛΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΒΟΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΟΤΕ ΨΟΦΙΑ ΝΥΦΙΤΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΑΡΚΑΤΖΙ ΝΑ ΚΟΨΩ ΚΑΛΑΜΙΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΕ .ΓΕΜΑΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΨΟΦΗΣΜΕΝΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΤΡΕΧΕ.
dimitris savva

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από dimitris savva »

savvis25 έγραψε:Να με συγχωρείτε αν κάπου κάνω λάθος, αλλά, έχω την εντύπωση πως για να δουλέψει η μέθοδος με το ''σιταρούι'' χρειάζεται να τους παρέχουμε νερό. Δηλαδή η μέθοδος λειτουργεί ως εξής: Το ΣΙΤΑΡΟΎΙ τους προκαλεί δίψα και με το που θα καταναλώσουν νερό αρχίζει να δρα ποικιλοτρόπως (φουσκώνει το ΣΙΤΑΡΟΥΙ και προκαλεί τους δυσκολία στο να τραφούν κανονικά και παράλληλα δρα και το φάρμακο). ΆΡΑ ΔΟΚΙΜΆΣΤΕ να βάζετε και νερό κοντά στο Σιταρούι και πείτε μας τις εντυπώσεις σας. Τις πληροφορίες μου τις έδωσε φίλος γεωπόνος(για να μη νομίζετε ότι παριστάνω τον παντογνώστη).
Στους δυο τοπους που βαλαμε δολοματα εχει φυσικες πηγες κοντα.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Πιλοτικό σχέδιο για την καταπολέμηση της ποντίκας

Δημοσίευση από admin »

Το Σάββατο 30 ΜαΪΟΥ υθα πραγματοποιηθεί επιχείρηση για να γεμίσουμε με δολώματα τις παγίδες που τοποθετήσαμε πέρσι ως Ομάδα Hunt and Shoot στην περιοχή Πλανανισκιας. Παρακαλώ όσα μέλη ήρθαν πέρσι και βοήθησαν και μπορούν και φέτος ή όποια μέλη καινούργια μπορούν να έρθουν να βοηθήσουν παρακαλώ όπως μας ενημερώσετε με π.μ ή τηλέφωνο. Ευχαριστώ . Η επιχείρηση θα διαρκέσει 2 ώρες απο τις 7-9 το πιο πιθανό και μετά Κερνώ καφέ ! :)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”