Αλεπού ....

mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από mikros »

Απλα θελω να πω οτι γραφετε στο δυαδικτιο και οτι δημοσιευετε δεν χανεται ποτε...ειτε αυτα ειναι λογια,ειτε ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...
καποτε καποιοι εβαλαν φωτογραφιες με λαους με μεγαλους νουρους...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

το βρησκω ανουσιο να αρχησω ακομη μια διαμαχη με την κομπανια σου για τα αυτονοητα
ομως μη κακο φαει αυγο με δηλητηριο σε ζινη την περιοχη ο σκυλος σου και τοτε τα λεμε...
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
dimitris savva

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από dimitris savva »

sotiris!129 έγραψε:το βρησκω ανουσιο να αρχησω ακομη μια διαμαχη με την κομπανια σου για τα αυτονοητα
ομως μη κακο φαει αυγο με δηλητηριο σε ζινη την περιοχη ο σκυλος σου και τοτε τα λεμε...
Ευχαριστω που σκεφτηκες τους σκυλους μου αλλα δεν ειναι πεινασμενη.Εχουν τα δυπλασια κιλα που εσενα,το ασχημο τους αρεσκει τους πολλα το κρεας και αμαν δουν κανενα κρεας στο βουνο τρωουν το,αλλα επειδη εχει οικονομικη κριση οι φονιαες των σκυλων δεν το χρησιμοποιουν αλλα ευχομαι για το καλο σου να μεν πιασει το αματι σου και παθουν κατι. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

mikros έγραψε:Απλα θελω να πω οτι γραφετε στο δυαδικτιο και οτι δημοσιευετε δεν χανεται ποτε...ειτε αυτα ειναι λογια,ειτε ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...
καποτε καποιοι εβαλαν φωτογραφιες με λαους με μεγαλους νουρους...
Aντικο εξακολουθεις να μην εισαι σε θεση να σκεφτεις καθαρα για τα πραγματα που γινονται γιρω σου , εχουν οπως και ολους μας φυσικα αρκετα να δουν τα ματια σου !
στο τι θα πατησεις την σκανδαλη ειναι καθαρα δικια σου επιλογη ομως το να αφησεις ανεξελεκτο στην φυση δηλητηριο και οτι το φαει εφαν το ζε σικιμε ειναι κατι που επιφερει μεγαλους κυνδηνους!
κανεις δεν αμφησβητα το εργο κανενος , ομως αφηστε με να εχω τες αμφιβολιες μου στες επιστημονικες ερευνες του οποιου διποτε που ειπε σε ενα καφενε "οι σκυλοι δεν τρων αυγα και αλλες τετειες πατεντες made in Cyprus "
Κ.Δημητρη πρως Θεου μπορει εσενα να σε τσιμπισε η μυγα τσετσε και να βλεπεις παντου εχθρους αλλα τα σκυλια δεν μου εφτεξαν σε τιποτα για να παρακαλω το κακο τους !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
dimitris savva

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από dimitris savva »

sotiris!129 έγραψε:
mikros έγραψε:Απλα θελω να πω οτι γραφετε στο δυαδικτιο και οτι δημοσιευετε δεν χανεται ποτε...ειτε αυτα ειναι λογια,ειτε ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...
καποτε καποιοι εβαλαν φωτογραφιες με λαους με μεγαλους νουρους...
Aντικο εξακολουθεις να μην εισαι σε θεση να σκεφτεις καθαρα για τα πραγματα που γινονται γιρω σου , εχουν οπως και ολους μας φυσικα αρκετα να δουν τα ματια σου !
στο τι θα πατησεις την σκανδαλη ειναι καθαρα δικια σου επιλογη ομως το να αφησεις ανεξελεκτο στην φυση δηλητηριο και οτι το φαει εφαν το ζε σικιμε ειναι κατι που επιφερει μεγαλους κυνδηνους!
κανεις δεν αμφησβητα το εργο κανενος , ομως αφηστε με να εχω τες αμφιβολιες μου στες επιστημονικες ερευνες του οποιου διποτε που ειπε σε ενα καφενε "οι σκυλοι δεν τρων αυγα και αλλες τετειες πατεντες made in Cyprus "
Κ.Δημητρη πρως Θεου μπορει εσενα να σε τσιμπισε η μυγα τσετσε και να βλεπεις παντου εχθρους αλλα τα σκυλια δεν μου εφτεξαν σε τιποτα για να παρακαλω το κακο τους !
Ετσι ειναι να παρακαλεις για το καλο τους για το καλο το δικο σου.Οι μουγιες εν παστα σκατα που πασειν.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σκυλος που λασει δεν ακανει , γιαυτο κ Δημητρη σοβαρεφτου για την ηληκια σου και παψε τες κουβεντες που λενε οι νεαροι στα club "ηντα με βλεπεις , παμε ποξω ζε εν ξερεις ποιος ειμαι εγω" κτλ κτλ
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
dimitris savva

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από dimitris savva »

sotiris!129 έγραψε:σκυλος που λασει δεν ακανει , γιαυτο κ Δημητρη σοβαρεφτου για την ηληκια σου και παψε τες κουβεντες που λενε οι νεαροι στα club "ηντα με βλεπεις , παμε ποξω ζε εν ξερεις ποιος ειμαι εγω" κτλ κτλ
Εν καλα που λαλεις μακαρι τωρα να εισουν μπροστα μου,αλλα βουνο με βουνο δεν σμιγει.Τα υπολοιπα που κοντα που ενα ερτω να φερω τα φθαρτα και οσο για την ηλικια μου η δοκιμη εν δωρεαν και συνεχισε να γραφεις κιαλλο
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

επειδη οπως σου εγραψα και στην αρχη βρισκω εντελος ανουσια μια αντιπαραθεση για τα αυτονοητα , και σεβομενος τον χορο που μας φιλοξενα αν θελεις να πεις και κατι αλλο υπαρχουν και τα π.μ
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
karatzaferis11
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 20:35

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από karatzaferis11 »

ρε παιδια μεν μαλλωνεται εν τζαι ειπα σας μια κουβεντα για τα αυγα τζαι πηρεται το της μετριτης αφου ακομα να παει να βαλει ο φιλος κατι για τις αλεπουδες .Αλλα βαλλω στοιχημα οτι οποιοσδηποτε δαμεσα αμμαν φκει ο αλουπος που μπροστα του τζαι καμει τζι σιουρα εν να του την αντιναξη να παει στο καλο .
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: Αλεπού ....

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Ας ελπισουμε οτι αυτη η συσκεψη θα ειναι ειναι η αρχη για να λυθει το ενα απο τα σοβαρα προβληματα (οχι ποιο σοβαρο απο τη λαθροθηρια) του κυνηγιου. Μια ορθολογικη διαχειριση της αλεπους θα βοηθησει πολυ στην ανακαμψη των θηραματικων πλυθησμων, πρεπει ομως να αποδειξουμε σαν κυνηγοι οτι θελουμε τη διαχειριση και οχι την εξαφανιση της αλεπους. Διαβασα και κατι αλλο που με προβληματισε εντονα στο αρθρο και αφορα τους αδεσποτους σκυλλους που δημιουργουν αγελες στη φυση και απειλουν οικοσιτα ζωα αλλα μπορει να απειλησουν και ανθρωπους αλλα και τα σκυλια μας, ποια η αποψη σας;
Παραθετω το αρθρο για προβληματισμο και συζητηση:
http://www.sigmalive.com/news/local/101380
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”