Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από Laurona »

louisll έγραψε:
Laurona έγραψε:
louisll έγραψε:Γιαυτό και δεν δίνουν προς τα έξω πολλές θεραπείες που ανακαλύφθηκαν για σοβαρές ασθένειες για να κρατήσουν τον πληθυσμό αναλόγως σταθερό.
.
Σε αυτο γιατρε μου διαφωνουμε.....
Ο λογος ειναι διοτι τα εσοδα για τις φαρμακοβιομηχανιες, πουειναι ενα τεραστιο τραστ, και εχει τεραστια δυναμη παγκοσμια ειναι τοσο μεγαλα, που η ζημια απο την ανακαλυψη ενος φαρμακου, π.χ για τ ον καρκινο θα τα μειωνε κατακορυφα.

Δε νσυνφερει να δωθουν στον κομσο φαρμακα για αρρωστειες οπως οι ακατονομαστες........

Δεν τους νοιαζει ο πλυθυσμος και δεν το κανουν, πιστεψε με ξερω τι λεω.Τον πλυθησμο των ελεγχουν με αλλους τροπους...
Άμαν διαφωνώ μαζί σου στεναχωριέμαι :lol:
Μία θεραπεία θα είχε και το ανάλογο κόστος και θα τα βγάζανε από εκεί,θεραπείες υπάρχουν .....λεφτά υπάρχουν 8-)
Αν πας ποτέ σε συνέδριο φαρμακολογίας/φαρμάκων και δεις τι δίνουνε στου ιατρούς μας για να συνταγογραφούν συγκεκριμένης εταιρείας φάρμακα θα σου πεταχτούν τα μάτια έξω :shock: Έτυχε να πάω σε ένα πριν πολλά χρόνια και είδα πράγματα που για άλλους ήταν δεδομένα
Γιατρε μου για μια συγκεκριμενη , αναφεντη και ακατονομαστη αρρωστεια.........η ερευνες ηταν σε πολυ καλα επιπεδο και με φανταστικα αποτελεσματα..........ηταν φτηνη η παραγωγη....αλλα η επιτυχια της καταργουσε εντελως την σημερινη χημειοθεραπεια που ειναι πανακριβη και κανει περιισοτερο κακο παρα καλο....

Αυτο και μονο ηταν αρκετο για να αποσιωπηθει και να χαθουν τα παντα.......
στο τομεα των φαρμακων υπαρχει η μεγαλυτερη βρωμια που μπορεις να φανταστεις.......
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Γιατρός

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από Γιατρός »

Σκέψου τα οξέα που βάζουμε για να ξεβουλώσει ο νεροχύτης κτλ
Αυτή είναι η χημιοθεραπεία,ένα μυδραλιοβόλο που δεν ξεχωρίζει τι και ποιον πυροβολεί.... επομένως μελλοντικά έχεις να παίρνεις :(
dimitris savva

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από dimitris savva »

Φωτογραφία0456.jpg
Φωτογραφία0455.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από christy2000 »

Εχεις δοκιμαση την παγιδα?Εχει αποτελεσμα?Μου φενεται πολυ απλη,που εαν εχει αποτελεσμα ολοι ευκολα μπορουμε να την δολεψουμε :!:
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
dimitris savva

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από dimitris savva »

christy2000 έγραψε:Εχεις δοκιμαση την παγιδα?Εχει αποτελεσμα?Μου φενεται πολυ απλη,που εαν εχει αποτελεσμα ολοι ευκολα μπορουμε να την δολεψουμε :!:
δεν ειναι δικη μου αλλα ενος φιλου μου , την δοκιμασε και ειναι πολυ αποτελεσματικη μου ειπε.
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Ξερουμε καπου στην Λαρνακα που μπορουμε να βρουμε κοτοπουλουθκια μιτσια; φτηνοδουλεις
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Καταπολεμηση της αλεπου ειναι σωστο??(ηθικη αποψη)

Δημοσίευση από mikros »

kyriakos304 έγραψε:Ξερουμε καπου στην Λαρνακα που μπορουμε να βρουμε κοτοπουλουθκια μιτσια; φτηνοδουλεις
ψαξε σε χωρους με ζωοτροφες,ισως στον Πετρο και Πατροκλο...και να μην εχει εκει εν να σου πουν καποιο που εχει σιουρα
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”