Εκκαθαριση αλεπους.....

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Yiannis-007
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 26 Δεκ 2012, 19:46

Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από Yiannis-007 »

..
Άβαταρ μέλους
Yiannis-007
Full Member
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 26 Δεκ 2012, 19:46

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από Yiannis-007 »

Δεν γινεται σε πολλες περιοχες να υπαρχουν περισσοτερες αλεπουδες απο λαγους......
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Yiannis-007 έγραψε:Δεν γινεται σε πολλες περιοχες να υπαρχουν περισσοτερες αλεπουδες απο λαγους......

Φίλε θα άνοιγα εγώ το θέμα

Κάπου είδα στο Φιλελεύθερο ότι έγιναν 3000 από κυνηγούς για καταπολέμηση κορακοειδών
Τωρά πως γίνεται τούτο ένας Θεός ξέρει.

Εκείνο που ήθελα να πω είναι ότι αν εκείνοι οι 3000 καταφέρουν και σκοτώσουν "κρυφά" 100 αλεπούδες λέω εγω κάτι καλό θα γίνει.

Παρά να παίζουν τριονούθκια και φάσσες αξαμώστε πάνω στις αλεπούδες που έχουν και παραπάνω action...
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

kyriakos304 έγραψε:
Yiannis-007 έγραψε:Δεν γινεται σε πολλες περιοχες να υπαρχουν περισσοτερες αλεπουδες απο λαγους......

Φίλε θα άνοιγα εγώ το θέμα

Κάπου είδα στο Φιλελεύθερο ότι έγιναν 3000 από κυνηγούς για καταπολέμηση κορακοειδών
Τωρά πως γίνεται τούτο ένας Θεός ξέρει.

Εκείνο που ήθελα να πω είναι ότι αν εκείνοι οι 3000 καταφέρουν και σκοτώσουν "κρυφά" 100 αλεπούδες λέω εγω κάτι καλό θα γίνει.

Παρά να παίζουν τριονούθκια και φάσσες αξαμώστε πάνω στις αλεπούδες που έχουν και παραπάνω action...
παιδια εγω πριν 2 χρονια που ξαναπηγα για κορακοειδη το πρωι εκαμα καρτερι στες αλουποτρυπες και επεξα 3... οι θηροφυλακες ετηλεφωνουσαν του ομαδαρχη να μαθουν που ειμαι?? μετα ειπα τους το και εν μου ειπαν τπτ.... αντιθετως ηταν θετικοι !!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από kyriakos304 »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:
Yiannis-007 έγραψε:Δεν γινεται σε πολλες περιοχες να υπαρχουν περισσοτερες αλεπουδες απο λαγους......

Φίλε θα άνοιγα εγώ το θέμα

Κάπου είδα στο Φιλελεύθερο ότι έγιναν 3000 από κυνηγούς για καταπολέμηση κορακοειδών
Τωρά πως γίνεται τούτο ένας Θεός ξέρει.

Εκείνο που ήθελα να πω είναι ότι αν εκείνοι οι 3000 καταφέρουν και σκοτώσουν "κρυφά" 100 αλεπούδες λέω εγω κάτι καλό θα γίνει.

Παρά να παίζουν τριονούθκια και φάσσες αξαμώστε πάνω στις αλεπούδες που έχουν και παραπάνω action...
παιδια εγω πριν 2 χρονια που ξαναπηγα για κορακοειδη το πρωι εκαμα καρτερι στες αλουποτρυπες και επεξα 3... οι θηροφυλακες ετηλεφωνουσαν του ομαδαρχη να μαθουν που ειμαι?? μετα ειπα τους το και εν μου ειπαν τπτ.... αντιθετως ηταν θετικοι !!!

http://www.philenews.com/el-gr/top-stor ... sia-thiras
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από pai »

http://www.philenews.com/el-gr/top-stor ... sia-thiras[/quote
χαχαχα κατι μου λεει οτι εκεινη που θα μινουν πισω(αφου ειναι πολλες οι αιτησης )θα ειναι η νομιμη κυνηγι που πραγματι θελουν να κανουν καταπολεμηση! ;) ;) τωρα το εαν ειναι σωστο το κυνηγι αυτο το εχουμε αναλυση παμπολλες φορες!Για την αλεπου κατ εμενα πρεπει να παρθουν δραστηκα μετρα γτ εχει παραγινει το κακο!Αν οχι εκκαθαριση της τουλαχιστων σοβαρη μιωση στον αριθμο της!(πραγμα που ειναι πιο ευκολο να γινει απο τα κορακοειδη)
παντα φιλικα
Ανδρεας!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Εκκαθαριση αλεπους.....

Δημοσίευση από sotiris!129 »

pai έγραψε:http://www.philenews.com/el-gr/top-stor ... sia-thiras[/quote
χαχαχα κατι μου λεει οτι εκεινη που θα μινουν πισω(αφου ειναι πολλες οι αιτησης )θα ειναι η νομιμη κυνηγι που πραγματι θελουν να κανουν καταπολεμηση! ;) ;) τωρα το εαν ειναι σωστο το κυνηγι αυτο το εχουμε αναλυση παμπολλες φορες!Για την αλεπου κατ εμενα πρεπει να παρθουν δραστηκα μετρα γτ εχει παραγινει το κακο!Αν οχι εκκαθαριση της τουλαχιστων σοβαρη μιωση στον αριθμο της!(πραγμα που ειναι πιο ευκολο να γινει απο τα κορακοειδη)
παντα φιλικα
Ανδρεας!
εγω φετος ειχα τες περισοτερες συναντησεις στην ζωη μου με αυτο το ζωο 11 κατακριβεια ενω αλλες χρονιες μακαρι να εβλεπα 1-2,
τους 3 τους ειδα απο 2 φορες και μαλιστα ηταν και οι 3 σε σχετικα ελαχιστη αποσταση ο ενας απο τον αλλο !
τους αλλους 2 σε αλλη περιοχη και αυτοι σχετικα κοντα ο ενας απο τον αλλο
και 2 σε 2 αλλες περιοχες !
με αυτες τες συνταντησεις αν και οι περισσοτερες ηταν ........ ;) για αυτους πιστευω πως φετος θα δω αρκετους περισσοτερους και αρκετα μεγαλη μειωση στο θηραμα εξαιτιας τους !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”