Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Απάντηση
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από sotiris.. »

ρε κοπελια κατι ακουσα οτι εχει δοθει αδεια για καταπολεμιση κορακοειδων αλλα μονο σε θυροφιλακες και σε συλλογους ... ακουσε κανενας τιποτε ?
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

sotiris.. έγραψε:ρε κοπελια κατι ακουσα οτι εχει δοθει αδεια για καταπολεμιση κορακοειδων αλλα μονο σε θυροφιλακες και σε συλλογους ... ακουσε κανενας τιποτε ?
πάντα έτσι γίνετε κάθε χρόνο δίνουν σε κυνηγετικούς συλλόγους
EPANIEL POWER
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από cyprohunter »

Θα πρέπει να κανονίσετε ομάδα ο σύλλογος σας
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Ε ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΟΥΔΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ......BERETTA :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από GRIGORIS »

sotiris.. έγραψε:ρε κοπελια κατι ακουσα οτι εχει δοθει αδεια για καταπολεμιση κορακοειδων αλλα μονο σε θυροφιλακες και σε συλλογους ... ακουσε κανενας τιποτε ?

ναι ρε φιλε.. στο συλογο που είμαι μέλος, φέτος του έχουν δώσει άδεια για κορακωειδή. Απο ότι φένετε πρέπέι να ειναι ενα οργανομένο σύνολο για να του δώσουν άδεια.
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από miky55 »

ΟΡΓΑΝΩΣΤΕ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

miky55 έγραψε:ΟΡΓΑΝΩΣΤΕ ΟΜΑΔΑ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.
+1000000000000
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από Phinix »

Μεσα ατε... :D
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από master »

Παίδες καλημέρα σας.
Προσωπικά με προβληματίζει έντονα η προχειρότητα με την οποία έχει εξαγγελθεί η άδεια για τα κορακοειδή(κάποιοι το έχουν σαν κρυφό μυστικό) και έχω την άποψη ότι κάποιοι <ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ> ήδη από τώρα έχουν προγραμματίσει να πάνε κυνήγι φασσοτρύγονων. Απ' ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα εκδήλωσαν ενδιαφέρον (μέσω γραπτών δηλώσεων των συλλόγων) πέραν των πεντακοσίων ατόμων. Πώς θα δοθούν αυτές οι άδειες και πως είναι δυνατό να ελέγχονται όλοι αυτοί ταυτόχρονα από τους λιγοστούς θηροφύλακες? Μην θεωρήσετε ότι είμαι εναντίον της καταπολέμησης των κορακοειδών, αλλά η άδεια αυτή θα πρέπει πρώτα να θεσμοθετηθεί, να καθοριστούν πρόνοιες νόμου, κανονισμοί, περιορισμοί και αυστηρές ποινές σε περίπτωση παρανομίας.Θα πρέπει να επιβάλλεται η συνοδία θυροφύλακα, ο απολογισμός της κάθε εξόρμησης και πολλά άλλα.
Δεν γίνετε φίλοι μου κάποιοι που είναι εγγεγραμένοι σε ένα κυν. σύλλογο, να μπορούν να βγαίνουν νόμιμα στους βιότοπους με κάλυψη δήθεν της άδειας για τα κορακοειδή και να κάνουν οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό. Είναι καιρός να ανεβούμε και λίγο επίπεδο και αφού δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε μόνο με την συνήδηση μας τότε θα πρέπει (όπως στις υποανάπτυκτες χώρες) να μπούν πολύ αυστηροί νόμοι και τιμωρίες.
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Aδεια για καταπολεμιση κορακοειδων

Δημοσίευση από GRIGORIS »

master έγραψε:Παίδες καλημέρα σας.
Προσωπικά με προβληματίζει έντονα η προχειρότητα με την οποία έχει εξαγγελθεί η άδεια για τα κορακοειδή(κάποιοι το έχουν σαν κρυφό μυστικό) και έχω την άποψη ότι κάποιοι <ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ> ήδη από τώρα έχουν προγραμματίσει να πάνε κυνήγι φασσοτρύγονων. Απ' ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα εκδήλωσαν ενδιαφέρον (μέσω γραπτών δηλώσεων των συλλόγων) πέραν των πεντακοσίων ατόμων. Πώς θα δοθούν αυτές οι άδειες και πως είναι δυνατό να ελέγχονται όλοι αυτοί ταυτόχρονα από τους λιγοστούς θηροφύλακες? Μην θεωρήσετε ότι είμαι εναντίον της καταπολέμησης των κορακοειδών, αλλά η άδεια αυτή θα πρέπει πρώτα να θεσμοθετηθεί, να καθοριστούν πρόνοιες νόμου, κανονισμοί, περιορισμοί και αυστηρές ποινές σε περίπτωση παρανομίας.Θα πρέπει να επιβάλλεται η συνοδία θυροφύλακα, ο απολογισμός της κάθε εξόρμησης και πολλά άλλα.
Δεν γίνετε φίλοι μου κάποιοι που είναι εγγεγραμένοι σε ένα κυν. σύλλογο, να μπορούν να βγαίνουν νόμιμα στους βιότοπους με κάλυψη δήθεν της άδειας για τα κορακοειδή και να κάνουν οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό. Είναι καιρός να ανεβούμε και λίγο επίπεδο και αφού δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε μόνο με την συνήδηση μας τότε θα πρέπει (όπως στις υποανάπτυκτες χώρες) να μπούν πολύ αυστηροί νόμοι και τιμωρίες.

ρε φιλε απο οτι ακουσα θα ειναι ομαδεσ τον 4-5 κυνιγων, θα αναφερουν τον τοπο και ωρα που θα κυνιγησουν τα κορακωειδι, παραλληλα θα εχουν μαζι τους ενα θυροφιλακα κ θα δωθουν στο ταμειο θυρας τα ονοματα και ο αριθμοσ της ταυτοτητας κάθε ακυνιγου σε κάθε ομάδα... εγω το βλέπω αρκετά οργανομένο ελπίζω να είναι και στην πράξη!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”