κορακοειδει και αλεπουδες

Απάντηση
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από mikros »

φιλοι μου θα ηθελα να μαθω σκοτωνετε τα κορακοειδει και τουσ αλουπους ? :?: σε μεγαλους αριθμους ? :?: αν τα σκοτωνεις κατα την αποψη σας ειναι λαθος? :?:
παντος εχω να πω οτι εγεμωσε ο τοπος με ποτουντα παλιο ζωα! :x

φιλικα μικρος
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από beretta682 »

mikros έγραψε:φιλοι μου θα ηθελα να μαθω σκοτωνετε τα κορακοειδει και τουσ αλουπους ? :?: σε μεγαλους αριθμους ? :?: αν τα σκοτωνεις κατα την αποψη σας ειναι λαθος? :?:
παντος εχω να πω οτι εγεμωσε ο τοπος με ποτουντα παλιο ζωα! :x

φιλικα μικρος
εγώ σκοτόνω κορόνους τζιαι καρακάξες
αλουπόν εν είδα ακόμα στο τζινήιν.....
Φιλικά,
Χρήστος
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από mikros »

παιδια αν δειτε αλουπο πεζετε τον?
φιλικα μικρος
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
KKILER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 13 Αύγ 2010, 05:45

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από KKILER »

mikros έγραψε:παιδια αν δειτε αλουπο πεζετε τον?
φιλικα μικρος
οη ρε τσιακκο εν τον παιζουμεντε
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από Costas_ »

Ελπίζω φέτος τουλάχιστο οι πραγματικές προθέσεις του Ταμείου Θήρας να είναι πιο ξεκάθαρες απο πέρσυ σε σχέση με το απριλιάτικο κυνήγι κορακοειδών. Και εξηγώ: Πέρσυ απο τέτοια περίοδο μέχρι τα τέλη Ιουνίου άκουγες τα πάντα σχετικα με αυτό. Κάθε επόμενη εβδομάδα θα υπήρχαν οργανομένες εξορμήσεις κυνηγετικών συλλόγων και κάθε φορά μεταφέρονταν για πάρακατω!!! Ακόμα αρκετοί κυνηγετικοί συλλόγοι έστειλαν μηνύματα και πληροφόρησαν τα μέλη τους για πιθανές συγκεκριμένες ημερομηνίες εξορμήσεων και φυσικά ενημέρωναν ότι μόνο τα μέλη που είχαν ανανεωμένες συνδρομές θα περιλαμβάνονταν στις λίστες τους ως και καλούσαν όσους επιθυμούσαν να γραφτούν μέλη...

Δεν είμαι εναντίον του να υποστηρίζουμε και εντασσόμαστε σε κυνηγετικούς συλλόγους άλλα απο την άλλη και οι ίδιοι οι κυνηγετικοί σύλλογοι πρέπει να βρούν τρόπους να κερδίζουν τα μέλη τους χωρίς να χρειάζονται να συμπεριφέρονται με τετοιο τρόπο. Και η αλήθεια να λέγεται - έχει αρκετούς δραστηριους και αξιόλογους κυνηγετικούς συλλόγους στους οποίους βγάζω το καπελο. Όσοι όμως το μοναδικό μήνυμα και η μοναδική προσπάθεια επαφής με τα μέλη τους είναι για την ανανέωση της συνδρομής τους και ειδικά μέσω τέτοιου απαράδεκτου "παιχνιδιού" ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ.

Για αυτό τον λόγο φίλοι μου σας προτρέπω να είστε προσεκτικοί φέτος και να μην πέσετε θύμα τέτοιων συμπεριφορών απο κυνηγετικούς συλλόγους. Επιπλέον, εάν επιθυμείτε να διεξαχθεί το κυνήγι κορακοειδών επικοινωνήστε με τον κυνηγετικό σύλλογο σας και ζητάτε να προχωρήσουν στα ανάλογα διαβήματα με το Ταμείο Θήρας εγκαίρως τουλάχιστο να ξεκαθαρίσει η κατάσταση μίας και καλή. Επισημάνω ότι σύμφωνα με τες οδηγίες της Ευρωπαικής Ένωσης το κυνήγι επιβλαβών δύναται να επιτρέπεται ολόχρονα....
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από mikros »

παιδια να σας πω την αλήθια οταν πηγενουμε στο εξοχικο μου ,μου δινει ο πατερας μου το αεροβολο για να <<παιζω>>πουλια . που τον καιρο που ημουν πολλα μιτσις εν ε συμπαθουσα τα κορακοειδει εβουρουν τα πουταπισο με το λαστιχο.τωρα που μου διουν το αεροβολο στρουθους εν παιζω επιδη καταστρεφει τους και εν διναμενο.τσικλες δυσκολο δλδ μονο περτιτσια και φασσες στον ποταμο παιζω.εχει λιο καιρο καμνω καρτερι τους κορονους επεξα καμια 15αρκα και καμνω καλα παιξηματα.τουλαχιστο που την παρανομια μου να καμνω και ενα καλο σε τουτον τον τοπο :lol:
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από AU-79 »

mikros έγραψε:παιδια να σας πω την αλήθια οταν πηγενουμε στο εξοχικο μου ,μου δινει ο πατερας μου το αεροβολο για να <<παιζω>>πουλια . που τον καιρο που ημουν πολλα μιτσις εν ε συμπαθουσα τα κορακοειδει εβουρουν τα πουταπισο με το λαστιχο.τωρα που μου διουν το αεροβολο στρουθους εν παιζω επιδη καταστρεφει τους και εν διναμενο.τσικλες δυσκολο δλδ μονο περτιτσια και φασσες στον ποταμο παιζω.εχει λιο καιρο καμνω καρτερι τους κορονους επεξα καμια 15αρκα και καμνω καλα παιξηματα.τουλαχιστο που την παρανομια μου να καμνω και ενα καλο σε τουτον τον τοπο :lol:
Παρετα να γραφεις γιατι εννα κατσεις και εσου τσαι ο τσιρης σου μεσα :lol:
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από FRANCHI »

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FRANCHI την 12 Ιουν 2013, 15:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I believe half of what I see and nothing of what I hear
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: κορακοειδει και αλεπουδες

Δημοσίευση από sotiris. »

AU-79 έγραψε:
mikros έγραψε:παιδια να σας πω την αλήθια οταν πηγενουμε στο εξοχικο μου ,μου δινει ο πατερας μου το αεροβολο για να <<παιζω>>πουλια . που τον καιρο που ημουν πολλα μιτσις εν ε συμπαθουσα τα κορακοειδει εβουρουν τα πουταπισο με το λαστιχο.τωρα που μου διουν το αεροβολο στρουθους εν παιζω επιδη καταστρεφει τους και εν διναμενο.τσικλες δυσκολο δλδ μονο περτιτσια και φασσες στον ποταμο παιζω.εχει λιο καιρο καμνω καρτερι τους κορονους επεξα καμια 15αρκα και καμνω καλα παιξηματα.τουλαχιστο που την παρανομια μου να καμνω και ενα καλο σε τουτον τον τοπο :lol:
Παρετα να γραφεις γιατι εννα κατσεις και εσου τσαι ο τσιρης σου μεσα :lol:
:lol: :lol: :lol: ρε μικρε λιο πιο διακριτικα να τα γραφεις :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”