ΑΛΕΠΟΥ

Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από FRANCHI »

ευχαριστώ Άνθιμε, πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες!
Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια όταν επιτρεπόταν το κυνήγι της, σε ένα σημείο στην πόλη!, είχαν βάλει καπνό με κάποιο τρόπο σε φωλιά αλεπούς, και περίμεναν καραούλι 3 κυνηγοί...σκότωσαν 1 μεγάλη και 3 μικρά.
Γνωστός μου έβαλε πυρσό του ποδοσφαίρου αλλά δεν βγήκαν τι άλλο μπορεί να τις ξετρυπώσει πετρελαιο? π.χ. χύνεις πετρέλαιο μέσα και το ανάβεις, κλείνεις την κύρια είσοδο για λίγη ώρα να πυκνώσει ο καπνός και μετά την ανοίγεις;
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από 'petros' »

sportsman έγραψε: κάμετε υπομονή ωσπου να λιμπίσουν τσιε στους κάττους τους τσιε τσιαμέ να δείτε παναϊρκα που θα γίνουν.....
:lol: φτάνει να τις δούν ότι τρώνε τσιε τους κάττους......
εν να τις έχουν όπως τα ρακούν στην Αμερική.......
Κατι τετοιο στην αρχη και μετα μεζες
http://youtu.be/oPDEGF9OAFo
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από sportsman »

για ξετρύπωμα ο καλύτερος τρόπος είναι να τους κατεβάσεις μια φωτογραφία της τρόϊκας μέσα στην τρύπα... :lol:
εν να πεταχτούν ίσσια πάνω ούλες μαζί.....
κοπέλλια μια λύση υπάρχει για τους αλουπούς.....Τα αυκα !
Τσιε για τους κατσικούταλους/κόρωνους τα κλουβια που έχει μέσα στο νέο περιοδικό.
Τσιε τα δύο είναι δοκιμασμένα με αποτελεσματικότητα 100%


Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από Anthimos »

sportsman έγραψε:για ξετρύπωμα ο καλύτερος τρόπος είναι να τους κατεβάσεις μια φωτογραφία της τρόϊκας μέσα στην τρύπα... :lol:
εν να πεταχτούν ίσσια πάνω ούλες μαζί.....
κοπέλλια μια λύση υπάρχει για τους αλουπούς.....Τα αυκα !
Τσιε για τους κατσικούταλους/κόρωνους τα κλουβια που έχει μέσα στο νέο περιοδικό.
Τσιε τα δύο είναι δοκιμασμένα με αποτελεσματικότητα 100%


Γιώργος

Ρε Γιωργο μου σημασια έχει να γινετε με λιον σπορτ ρε φίλε μου και επιλεκτικα
Τα δηλητηρια εν προστυχο πραμα και τρων κι αλλα ζωα ακομα και σκυλοι
Εν εν καλλυττερα να καμνουμε και το κεφι μας και να περιοριζουμεν το πλυθυσμο????
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από Anthimos »

FRANCHI έγραψε:ευχαριστώ Άνθιμε, πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες!
Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια όταν επιτρεπόταν το κυνήγι της, σε ένα σημείο στην πόλη!, είχαν βάλει καπνό με κάποιο τρόπο σε φωλιά αλεπούς, και περίμεναν καραούλι 3 κυνηγοί...σκότωσαν 1 μεγάλη και 3 μικρά.
Γνωστός μου έβαλε πυρσό του ποδοσφαίρου αλλά δεν βγήκαν τι άλλο μπορεί να τις ξετρυπώσει πετρελαιο? π.χ. χύνεις πετρέλαιο μέσα και το ανάβεις, κλείνεις την κύρια είσοδο για λίγη ώρα να πυκνώσει ο καπνός και μετά την ανοίγεις;

Φιλε το πιο αθλητικο και δικαιο για το ζωο φυσικα εν τα σκυλια. Τα Τζακ Ρασελ εν η νεμεσις τους ..αμα λιμπισουν εν καταλαβουν τιποτε. Επειδη τα χωρει μπαινουν μες τις τρυπες και μετα που μαξιμουμ 10 λεπτα οτι εχει η φωλια εν έξω...

Καπνος που ξερα κλωνια αροδαφνης εν δηλητηριο εν τον ανεχονται , αναφκεις καμποσα ξερα στην εισοδο και μετα ριφκεις λια χλωρα πανω να καπνισει καλα και καμνεις αερα με κατι για να μπει μέσα στην τρυπα.....
Μετα παρακαλεις να την προλαβεις που να φκει τζαι να μεν την καλλικωσεις :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από FRANCHI »

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FRANCHI την 12 Ιουν 2013, 15:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I believe half of what I see and nothing of what I hear
sotiris!129

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

admin έγραψε:όϊ Σωτήρι μου δέν είναι εποχή που κλείνεις το στόμα σε τέτοια προβλήματα αφού κάποιοι δέν θέλουν αν αντιληφθούν το μέγεθος του προβλήματος , αφού κάποιοι δέν θέλουν να δεχθούν την επιστημονικά τεκμηριωμένη άποψη ενός θηραματολόγου, αφού κάποιοι απλά θέλουν να πηγαίνουν κόντρα στους κυνηγούς και στο θήραμα για το έτσι θέλω και δέν θέλουν να αφήσουν επιστήμονες να ελέγξουν τον πλυθησμό τους. ΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΣ ΤΑ ΦΚΙΑ

ok καλο...
FRANCHI έγραψε:ξέρει κανένας πως ξετρυπώνουμε αποτελεσματικά την αλεπού και την οικογένεια της?
βαλε μες το internet εβρε εναν ηχον αλουπου να κλεει για οποιον διποτε λογον ζεφκαρομα καφκαν ξερω γω... βαλε το τηλεφωνο κοντα στην τρυπα 20-30 μετρα και επειδη εν ναν κοντα στην τρυπα και συναμα στην περιοχη του ξενος αλουπος σε 10 λεπτα εν ναν 1 χαρτουτσια!!!
χωστου καλα για να εχεις καλη βολη και μεν κοντεψεις της τρυπας πρην!!!
sotiris!129

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

μετα απο αυτο τον ηχο πρεπει να εχεις και το αναλογο τραγουδι
http://www.youtube.com/watch?v=ZyKeqrRuOHg :lol: :lol: :lol:
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από gekaspower »

sotiris!129 έγραψε:συνειδητοποιεί τι γραφεται πριν το γράψεται?
μετα λετε για μενα οτι αννιω το στομα μου και εν φιλτραρω τα λογια μου!
διαβαζουν το φορουμ και αλλοι εχτος απο κυνηγους και τωρα μιλατε για απαγορευμενο ιδος να το παιξεται να το δηλητηριασεται να να να ! αυριον που να καμουν προβλημα του φορουμ οτι προωθει την Λαθροθηρια και βαναυση θανατωση προστατευομενου ζωου οι να εχεται παραπονω!
γιαυτο sssshhhh!!!!
φιλε σωτηρη αν δεν μειωθει ο πληθησμοσ της αλεπουσ και φτασει σε λογικα επιπεδα ωστε να είναι πραγματι προστατευομενο ζωο τοτε θα γινει και ο λαγοσ ειδοσ προσ εξαφανηση(δεν εξαρταται βεβαια μονο απο αυτο τον παραγονα αλλα και απο αλλουσ , ομωσ δεν παυει να ειναι ενα σημαντικο προβλημα για τον πληθησμο του λαγου.
sotiris!129

Re: ΑΛΕΠΟΥ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου τουτα ξερω τα εν για αλλο λογο που ειπα sssshhhh για να μην δίνουμε δικαιώματα σε άτομα που ψάχνουν αφορμές για κανουν κακο στο κυνηγι!
επαιξες 1 επαιξες 2 sshhhh ενζεν αναγκη να βαλεις και φωτογραφια μεσα πεμας επαιξα 2 λαους καφε η επαιξα μια ζικλα 7 κιλα καφε ζε να καταλαβουμε :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”