Κλούβες για καταπολέμηση κατσικόρωνων/κόρωνων

Απάντηση
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: Κλούβες για καταπολέμηση κατσικόρωνων/κόρωνων

Δημοσίευση από 635marios »

τουτο το βιτεο να το δουν οι ασχετοι που ισχυριζουντε οτι η κατσικορονα δεν κανει τετειεσ ζημιεσ .ακομα και κυνηγοι στο περιοδικο το ειπαν αλλα αυτοι δεν φταινε .φταιινε αυτοι που τουσ το ειπαν .το δογμα των οικολογων αφηστε τη φυση μονη τησ και αυτη θα τα κανονιση περασε διστηχοσ και στην ομοσπονδια των κυνηγων .καποτε που ανακατοθικα με τισ επιτροπεσ στουσ συλογουσ στα επαρχιακα συμβουλια ακουγεσ ανθρωπουσ να λενε οτι τα κορακοοιδη δεν κανουν τοση ζημια οσι λενε και εγω τουσ ελεγα κανουν τοση ζημια που σε ορισμενα χρονια η περδικα ειδικα θα εξαφανιστη .ειδη σε πολλεσ περιοχεσ που υπαρχουν κορακοιοιδη τα περδικια αποτελουν παρελθον.ακομα και ο προισταμενοσ του ταμειου θηρασ ειπε οτι το προβλημα των κορακοιδων ειναι μονο σε κτηνοτροφικεσ περιοχεσ παντεσ και τα κορακοιοιδη εχουν την ιδια διατροφη με τα προβατα .μονο αν καταπολεμιθουν θα δουμε ασπρη μερα στο κυνηγι μασ .και οι λαγοι εγω προσωπικα δεν πιστευω οτι επιασαν αρωστια και εμιωθικαν .αυτα ειναι δικαιολογιεσ για την απραξια των παντων .η αλεπου δεν αφισε τιποτα .χρονο με το χρονο εμιωνονταν οσπου εξαφανιστικαν .λαγοι υπαρχουν μονο σε περιοχεσ που δεν εχει πολλεσ αλεπουδεσ .δηλ οι κυριοι τι θελουν να μασ πουν οτι αν δεν ηταν η αρρωστια θα ειχαμε αυξιση του λαγου? αφου καθε χρονο εμιωνετουν οσπου εφτασε να εξαφανιστη .ποτε ειχαμε αυξιση του λαγου ?εγω δεν θυμαμε.κανενασ δεν κανει τη δουλια του σαυτο το τοπο .εδισαν τουσ οι οικολογοι με ενα σορο νομουσ απαγορευτικουσ και καθουντε και μασ συρνουν αρλουμπεσ .
sotiris NIKOLAOU

Re: Κλούβες για καταπολέμηση κατσικόρωνων/κόρωνων

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

ναι είναι τελείως άσχετη γιατί απαγορεύεται εγώ να έχω ελευθερα τα σκυλιά στην φάρμα αν δεν είμαι παρόν όμως η αλεπού μπαίνει στο matri μου όμως απαγορεύεται να την βαρέσω δεν μας χεζού με τους νομους τους λέω εγώ
απαγορεύεται να σκοτώσεις το φίδι τίποτα άλλο εγώ φέτος έχασα ένα σκυλί από "δακομα" άρα ανακαστικά να κάνω ψεκασμό για τα φίδια τι θα με κατηγορήσου ας με "αποζιμιονου" τες ζημιες μου και μετά να μου μιλάνε για νομους που μου έχουν επίταξη χωράφι που δεν το έχω πληρωθεί τα τελευταία 10 χρονια δηλαδή μου κανε και το κράτος μου δύναμη κατοχής δεν πάνε να.........
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”