Αλεπού

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: αλεπου

Δημοσίευση από admin »

κάπποιος την έκανε pet. συμβαίνει αρκετά συχνά ιδιαίτερα σε περιοχές στις Βρεταννικές βάσεις όπου οι Εγγλέζοι τις ταϊζουν με σκοπό να τις μερώσουν αν και τις παραπάνο φορές καταλήγουν ακκαμένοι
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Καλημερα σας.Εχτες συγκεκριμενα μιλουσα με ενα φιλο μου απο Πολη Χρυσοχους ο οποιος μου ειπε οτι οι περιβαλοντολογοι (Περδικη κ ΣΙΑ) εφεραν αλεπουδες απο το εξωτερικο και τις αμολησαν περιοχη Ανδρολυκου και περιχωρα για διασταυρωση του ειδους.Οι συγκεκριμενες αλεπουδες ειναι πιο ασπρες απο τις κοινες κυπριακες η πιο σκουρες δεν θυμουμαι τι ακριβως ειπε.Ακουσε τιποτε κανενας η ειναι κουβεντες του καφενε παλε?
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: αλεπου

Δημοσίευση από admin »

του καφενέ
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: αλεπου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

admin έγραψε:κάπποιος την έκανε pet. συμβαίνει αρκετά συχνά ιδιαίτερα σε περιοχές στις Βρεταννικές βάσεις όπου οι Εγγλέζοι τις ταϊζουν με σκοπό να τις μερώσουν αν και τις παραπάνο φορές καταλήγουν ακκαμένοι
Aυτό που είπε ο Άριστος, συγκεκριμένα σε ένα άλλο κυνηγετικό περιοδικό είχε ένα άρθρο για μια γυναίκα που έχει κατοικίδιο αλεπού.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: αλεπου

Δημοσίευση από Anthimos »

Επαιξαν την τζαι εβαλαν της κολανουι για να μας πελλάνουν ;)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: αλεπου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Anthimos έγραψε:Επαιξαν την τζαι εβαλαν της κολανουι για να μας πελλάνουν ;)
Άνθιμε, άσχετο με το θέμα αλλά δεν βλέπω το Άβαταρ σου.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re:

Δημοσίευση από giorgos80 »

Pathfinder έγραψε:Καλημερα σας.Εχτες συγκεκριμενα μιλουσα με ενα φιλο μου απο Πολη Χρυσοχους ο οποιος μου ειπε οτι οι περιβαλοντολογοι (Περδικη κ ΣΙΑ) εφεραν αλεπουδες απο το εξωτερικο και τις αμολησαν περιοχη Ανδρολυκου και περιχωρα για διασταυρωση του ειδους.Οι συγκεκριμενες αλεπουδες ειναι πιο ασπρες απο τις κοινες κυπριακες η πιο σκουρες δεν θυμουμαι τι ακριβως ειπε.Ακουσε τιποτε κανενας η ειναι κουβεντες του καφενε παλε?
οσο κι αν δεν χωνευουμε τον Περδικη για τις αποψεις του σχετικα με τη διαχειριση των πλυθησμων της αλεπους δεν πιστευω να εχουν κανει κατι τετοιο οι οικολογοι γιατι στο τελος θα δημιιουργηθει υβριδιο αλλαζοντας το dna της δικης μας αλεπους,και στο κατω κατω γιατι να επιδιωξουν να διασταυρωσουν το δικο μας ειδος?κοινως μιλαμε για coffee shop chat
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: αλεπου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Την κουβεντα ακουσα την εχτες σε ενα καφενε οτι ειδαν αλεπου με πεθαμενη με κολανουι και εγω ειπα το ιδιο οτι επαιξαν την και εβαλα της κολανουι να μας πελλανουν
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: αλεπου

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Επαιξαν την τζαι εβαλαν της κολανουι για να μας πελλάνουν ;)
Άνθιμε, άσχετο με το θέμα αλλά δεν βλέπω το Άβαταρ σου.
Ούτε εγώ.
Φίλε Άνθιμε αν εμετακίνησες τη φωτογραφία από τον τόπο που την είχες μέσα στον υπολογιστή, μετάφερε την στον τόπο που την είχες παλιά για να λυθεί το πρόβλημα σου. Εκτός και αν την έσβησες :?
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: αλεπου

Δημοσίευση από Anthimos »

Dimitris έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Επαιξαν την τζαι εβαλαν της κολανουι για να μας πελλάνουν ;)
Άνθιμε, άσχετο με το θέμα αλλά δεν βλέπω το Άβαταρ σου.
Ούτε εγώ.
Φίλε Άνθιμε αν εμετακίνησες τη φωτογραφία από τον τόπο που την είχες μέσα στον υπολογιστή, μετάφερε την στον τόπο που την είχες παλιά για να λυθεί το πρόβλημα σου. Εκτός και αν την έσβησες :?

Εσβησα την !!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”