Αλεπού

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: αλεπου

Δημοσίευση από admin »

φίλε υπάρχει τρόπος, αρκεί να τους κάνεις ένα 'εστιατόριο' να μάθουν να έρχονται τακτικά απο ένα συγκεκριμένο τόπο και μετά η επιλογή για ζωντανές ή νεκρές είναι δική σου, ψάξε το λίγο σε Αγγλικά φόρουμ εχεί αρκετό υλικό
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: αλεπου

Δημοσίευση από virtualgreek »

APOLLON_1 έγραψε:
AndreasDr έγραψε:Καλησπέρα, προχτές τη νύχτα δέχθηκα επίθεση στην μίνι φάρμα μου απο αλεπούδες. :( Επήαν οι κόποι μου και το ποσκόλιο μου των τελευταίων 2 χρόνων. Απολογισμός 7 κότες νεκρές, 1 πετινός νεκρός και 1 λοττούα νεκρή (απο τον πανικό αυτοτραυματίστηκε). Μπήκαν απο 2μ ύψος περίφραξη, βρήκα σημάδια τους και κόπρι τους περιμετρικά της περίφραξης. Ετρόαμεν κανένα αυκό φρέσκο τωρά γιόκ. Μεν πω για την λοττούα που επροορίζετουν να γεμώσει τον θάλαμο χωρκάτικες προμήθειες. Οι χείνες που ήταν εντελός απροστάτευτες δέν επάθαν τίποτε, απ'οτι άκουσα δέν τες πειράζουν οι αλουποί διότι ακκάνουν :? Όπως και να έχει, ξέρει κανένας αν μπορώ να κάμω τίποτε? Κανέναν τρόπο να τες συλλάβω ζωντανές? Κάπου πιο παλιά αναφέρθηκε μια κατασκευή-κλουβί με δόλωμα κότα όπου συλλαβάνετε η αλεπού ζωντανή και η κότα μένει ανέπαφη, ξέρει κανένας τι παγίδα εν τούτη?
ΝΑ ΤΕΣ ΠΙΑΣΩ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Ι ΦΑΡΜΑ ΤΣΕ ΕΛΑΛΟΥΣΟΥ ΑΝ ΘΑ ΑΦΗΝΑ 1
Κάτσε την μάππα χαμέ ρε!!!!
:lol:
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: αλεπου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Επήα τωρά να ταίσω ότι απέμεινε, εφκάλαν νάμιν :!: εχτές αφήκαν πίσω 2,5 κότες σκοτωμένες και έθαψα τες + την λοττούα, εψές εξεθάψαν τα ούλλα, εφάν τες κότες και τόπους τόπους την λοττούα :? Νεκατσιασμένες! Θα κάτσω να κάμω παγίδα αν έβρω ώρα αύριο.... Φίλε απόλλον εντζε θέλω να τες πιάσω για κατοικίδιο, απλά οι άλλες επιλογές δέν είναι και οι πιό πρακτικές (καρτέρι πόψε-δύσκολο λόγο κρυάδας, οικογένειας & κούρασης, δόλωμα με "υπνοτικό"-επικύνδηνο διότι δέν ξέρουμε σίουρα αν το φάν ή αν το κουβαλήσουν αλλου και το φάι κανένας σκύλος). Αν καταφέρω και πιάσω τες ζωντανές σου τές χαρίζω ;)
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: αλεπου

Δημοσίευση από marinos.a »

AndreasDr έγραψε:Αν καταφέρω και πιάσω τες ζωντανές...
Να με πιάσεις τηλέφωνο
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: αλεπου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Πήρα την εκδίκηση μου, η γενική κατάσταση όμως δέν σώζετε! Είναι πολλές και είναι παντού!
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: αλεπου

Δημοσίευση από mikros »

Τελικα παγιδα ? Εκτελεστικε? Πως ξεγελαστικε τελικα?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: αλεπου

Δημοσίευση από AndreasDr »

Σημμασία φίλε έχει οτι ξεγελάστικε, το θέμα είναι ότι δέν είναι 1 μόνο, σημμερα ήβρα σημάδια πάλε, άρα είχε και παρέα....
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

αλεπου

Δημοσίευση από cyprohunter »

Φίλοι μου να σας πω κάτι που έγινε το περασμένο σάββατο να γελάσετε..

Έκαμνα που λέτε την προπόνηση μου στο σκητ.. Ξέρετε φαντάζουμε που είναι τα ολυμπιακά γήπεδα στο σκοπ. της λάρνακας.. Ε που λέτε έπαιζα τν γυρό μου κ σε μια φάση έφτασα στον 7ο βατήρα(τελευταίος στα δεξιά), έβαλα τες χαρτούτσιες μου μέσα.. Έκλεισα το όπλο.. Κ είμουν έτοιμος να φωνάξω.. Στην δεξιά άκρια του οπτικού μ πεδίου έπιασα μια κίνηση! Γυρίζω.. Τσιουκ!! Ένας αλούπατσος μα τι να σας πω.. Νάκκο πιο μιτσής που πόιντερ!!! Επαλάβωσα εγώ! Ο.Ο στην αρκή ενόμισα ήταν λαός.. Επειδή εξαναέτυχε τ καλοκαίρι.. Εντομεταξύ μιλούμε απόσταση 20-30 μέτρα! Εύκολο να τον τραυματήσω! Όπως εποτυλήχτηκεν ίσια πάνω.. ΣΒΙΙΙΙΝ!! Ρουκέτα - σκάι νέφος πάστο μουσιαμά πάστο λόφο που συλλέγουν τα σκάγια! Με τρεις ασσιελλιές ετραππήησεν τν μουσιαμμά παντές τζαι εν άλλαξε κλίση ο δρόμος του..
Εμπορούσα να τον τραυματήσω εύκολα.. Αλλά εν το έκαμα για διάφορους λόγους.. Ο πιο σημαντικός ήταν επειδή ήσιεν κάτι πολωνούς τζαι επερήμεναν να πέξουν.. Ήταν να χάσουν πάσα ιδέα! Τζαι να ακούεις τους ττοππυζοκυπρέους που δίπλα να φωνάζουν τζαι να τσιριλλούν ΠΈΞΕ ΤΟΝ ΡΕ!!! ΠΈΞΕ ΤΟΝ!!!
Εν καλά που έκαμα; Γνώμη σας παρακαλώ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φιλικά,
Αναστάσης
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: αλεπου

Δημοσίευση από mikros »

Δε ρε, εσυ παιζεις τοσες πουλλες την εφτομα τσιαμε,εν λιο δυσκολο για εσενα,(συνηθως εν εσχει στα γηπεδα του σπορτινκ που παω)αμα λαχει και δω τον μπορει να μηνει τσιαμε...
οσο για τον λαο εν τον επειαναν τα σκαγια εκεινον,επειαν τον ο σχηλλος μονος του...
Μεν το σκεφτεσε,αν καμει ξανα λαθος εν να τον φαει αλλος ττοπουζοκυπραιος,αν το εκαμες ηαν να μπερτεψεις...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Καλα εκαμες φιλε μου...οτι κανουμε σχετικα με το συγκεκριμενο ειδος το κανουμε οταν ειμαστε μονοι μας και δεν λενε τπτ

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΟΡΑΚΟΕΙΔΗ - ΕΠΙΒΛΑΒΗ”