ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ MEINDL Island MFS Active ! ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ?
ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΤΑΙ ?
The best there is
Άβαταρ μέλους
XS^PRESTIGE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010, 08:04

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από XS^PRESTIGE »

ΠΟΙΟΙ ΤΑ ΠΟΥΛΟΥΝ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ?
The best there is
Adams
Full Member
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 07:33

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από Adams »

Γενικά η σειρά των αρβύλων Meindl είναι άψογη. Μια φορά αγοράζεις και μετά δεν αγοράζεις οποιανδήποτε άλλη μάρκα. Δυστυχώς στην Κύπρο δεν ξέρω ποιος τις φέρνει. Εγώ πάντως τις παραγγέλλω απο το Cabelas! ;)
editor
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 09:16

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από editor »

καλημέρα παιδια. το άρβυλο είναι πολύ σημαντικό θέμα και είχα αρκετό πρόβλημα. δοκίμασα πολλά άρβυλα και το μεγαλύτερο πρόβλημα μου ήταν η μη καλή εφαρμογή στο πόδι μου με αποτέλεσμα τις πλείστες φορές το πόδι μου να ''παίζει'' μέσα. το πρόβλημα μου λύθηκε με τα άρβυλα berreta. εφαρμόζουν πολύ καλά στο πόδι, αδιάβροχα, ανθεκτικά και προπάντων άνετα. εγώ κατάλαβα το εξής όλα αυτά τα χρόνια που αγοράζουμε διάφορα πράγματα. μπορεί κάποτε να πληρώνουμε κατιτις παραπάνω αλλά έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από marinos.a »

έχει τα και στο ebay uk. Εγω παραγγέλνω δεκάδες πράματα που το εγγλέζικο και έρχονται και σχετικά φτηνά και σε 5-8 μέρες.

Γενικά MEINDL
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... Categories

και συγκεκριμένα από άλλο σαητ

http://www.unterwegs.biz/en/island-mfs- ... 87573.html
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από Laurona »

Εγω χρησιμοποιω τα Οριζο και ειμαι υπερευχαριστημενος, αλλα οπως και το καθε τι χρειαζονται καλη συντηρηση μια φορα το χρονο τουλαχιστον.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

Χαιρετω τη παρεα!

Σαν Νεος στο φορουμ ηθελα να πω Καλος Σασ ιβρα παλε (για οσους με θυμουντε),
Τζαι γω μαζι με το φιλο μου το Λαουρονα. Οριζο μια χαρα και πολυ ανετα. το μονο κακο ειναι οτι αγιοσαν τα μεταλικα μερη που περνασ τα ραμματα.
Σακης
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από NIKOLAS »

μπαζουν νερα ομως τα orizo εχω τα και εγω αλλα μετα απο ενα χρονο χρισης .......

δυνατα αρβυλα ειναι τα viking αλλα εν δυνατη και η τιμη τους

επισεις καλα ειναι τα beretta-crispy οπου μπορεις να βρεις καπιο που να σου μινει για αρκετα χρονια

καμια φορα υπαρχουν και κυπριακα κυνηγετικα καφε αρβυλα με χοντρη σολα για κραδασμους και με κορδονια για να σφυγκουν τον αστραγαλλο,παρα να διω 120-150ε για εξωτερικα που στο τελος μπαζουν νερο καυτερα 50ε για κυπριακα .
Άβαταρ μέλους
Browning Ultra plus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010, 09:56

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από Browning Ultra plus »

NIKOLAS έγραψε:μπαζουν νερα ομως τα orizo εχω τα και εγω αλλα μετα απο ενα χρονο χρισης .......

δυνατα αρβυλα ειναι τα viking αλλα εν δυνατη και η τιμη τους

επισεις καλα ειναι τα beretta-crispy οπου μπορεις να βρεις καπιο που να σου μινει για αρκετα χρονια

καμια φορα υπαρχουν και κυπριακα κυνηγετικα καφε αρβυλα με χοντρη σολα για κραδασμους και με κορδονια για να σφυγκουν τον αστραγαλλο,παρα να διω 120-150ε για εξωτερικα που στο τελος μπαζουν νερο καυτερα 50ε για κυπριακα .
+10000000
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΡΒΥΛΛΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ

Δημοσίευση από Laurona »

Νικολη μου εμενα παντως εν εβαλαν ποττε νερα. οσο και αν προσπαθησα.

Αλλα μην ξεχνας οτι αναλογως του τι καμνεις εχεις.Εαν παρεις ολοκαινουργι αρβυλο, οποιαςδηποτε μαρκας και μετα απ το πρωτο κυνηγι. το βαλεις κανοτα στην σοπα να στεγνωσει...............την επομενη φορα θα σου ανοιξει σαν το καρπουζι.

Εξαλλου εσενα 1 χρονος κοντα σου το αρβυλο εν 3 δικα μας, εστω και αν βγαινουμε(εβγαινα) καθε βδομαδα στο βουνο.Εσενα πρεπει να σου τα καμουν λαμαρινατα οι εταιρειες για να σε αντεξουν :D

Εγω απο το αρβυλο ζητω να ειναι ελαφρυ, να κραταει η σολα του, να δενει τον αστραγαλλο και να ειναι αντιιδρωτικο.

Και τα πιο πανω ειναι το παν ...ενα περπατας πολλα.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”