Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από GiorgosT »

ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Nikos »

Εχω κι εγω τα beretta....μεχρι στιγμής βγήκαν πολύ καλα... Ελπιζω να συνεχισουν έτσι :D :D
sotiris!129

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από sotiris!129 »

KINIGOSS έγραψε:
louisll έγραψε:στο κυνήγι τώρα μαθαίνω , στα υποδήματα έχει χρόνια που ασχολούμαι λόγο και της αγάπης μου για την φύση/πεζοπορία
μερικά που συστήνω ανεπιφύλακτα για το κυνήγι / hiking / κτλ

merrell hiking boots , vibram and goretex για το χειμώνα και για αδιάβροχο περπάτημα

Meindl Desert Fox Army Combat Boots για το καλοκαίρι και την ξηρασία του νησιού μας, εξαιρετική αναπνοή του ποδιού

salomon elios mid boots πιο ψηλό από παπούτσι αλλά όχι μπότα για αυτούς που θέλουν κάτι πιο χαμηλό

brasher supalite τα πιο ελαφριά μποτάκια αλλά όχι πολλή ζωή σε άγριες καταστάσεις

bogs boots classic high για να στέκεσαι μέσα στην κρυάδα και να νιώθεις ότι είσαι σπίτι σου

Lowa hiking boots εξαιρετική ποιότητα

Irish setter winfshooter βαρετά αλλά κρατούν εξαιρετικά στους βράχους και για κατσικοπερπάτημα ;)

Vasque gtx boots ποιότητα και εξαιρετικό κράτημα του ποδιού


ότι και να αγοράσετε δοκιμάστε το αν μπορείτε και αν χρειαστείτε πάρτε πιο μεγάλο size ανάλογα τι θα φορείτε σαν κάλτσα
φιλε μου τα αρβυλα που λες ειναι πολυ καλα!
ομως θα ηθελα να μαθω λιγο τις τιμες γιατι δυστιχως ολα αυτα συνηθως στιχηζουν σχεδον οσα ενα οπλο ,αν σκεφτουμε οτι το μπαικαλ αρχιζει απο 350ε κενουριο κε οι μποτες 200ε :ugeek:
εγω λογω οικονομικων δισκολιων δεν μπορω να ξανα πηραματιστω με μποτες 150 κε εβρα κε στον ενα χρονο χρισης να βαζουν μεσα νερα η να σκιζοντε οι σολες ετσι επιμενω παραδοσιακα
αρβυλο στρατου για ξηρασια και λαστιχενη ποδινα με γουννα για υγρασια πχ τωρα στις τζικλες.
φιλε μου αρβιλα του στρατου να σου υπενθιμισω πως οι μονιμαες και δεν τα φορουν! αυτο απο μονο του λεει πολλα!
λαστιχοποδινες χμμμ κιτα εξαρτατε με τον τοπο που 8α πας κυνηγι και τον τροπο που κυνηγας! αν θα παεις να σταθεις και το πολι πολι να περπατισεις 50 μετρα τοτε δεν βρισκω καν το λογο για λαστιχοποδινες...καλιτερα φορισε αθλητικα παπουτσια!
αλλα αν θα περπατισεις τοτε δεν τες συνηστο ουτε εκει γιατι κρατουν μεσα υγρασια και τοτε την εβαψες, ασε που δεν ειναι βολικες για το κυνηγι...καλητερα να τες φορεις στους καραολους η αν θα παεις σε κανενα ποταμο!
καλητερα να δοσεις 200-300 ευρο και να εισαι ανετος και ασφαλης αλλα.... πρην 3 χρονια ειχα αγοραση αρβυλα αδιαβροχα καμια 200ε αλλα εκαμα το λα8ος και τα εβαλα μπροστα απο το νζακι για να στεγνοσουν... τραγικο λα8ος :lol: !!! γιαυτο αφτα τα αρβιλα πρεπει να εισαι ιδιετερα προσεχτικος γιατι καταστρεφοντε εφκολα!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από marinos.a »

sotiris!129 έγραψε: πρην 3 χρονια ειχα αγοραση αρβυλα αδιαβροχα καμια 200ε αλλα εκαμα το λα8ος και τα εβαλα μπροστα απο το νζακι για να στεγνοσουν... τραγικο λα8ος :lol: !!! γιαυτο αφτα τα αρβιλα πρεπει να εισαι ιδιετερα προσεχτικος γιατι καταστρεφοντε εφκολα!
αναφέρεται ρητά μέσα στα εγχειρίδια των μποτών.
Ούτε στον ήλιο ούτε σε εξωτερικές πηγές θερμότητας
Si vis pacem, para bellum
Γιατρός

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

http://www.fieldandtrek.com/sale/mens-footwear-sale

Προσφορές για όλα τα γούστα και πορτοφόλια
Γιατρός

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

http://www.fieldandtrek.com/sale/mens-f ... sale?dcp=8

αυτά φκάλλετε τον κώλ@ τους για ένα χρόνο-δύο και αγοράζτε άλλα
πάντοτε κοιτάζετε για goretex εξωτερικό και vibram σόλα
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από beretta682 »

KINIGOSS έγραψε:φιλε beretta 682 ακουγετε πολυ καλη τιμη απο που τα πηρες?
φιλε louisll μπορεις να μου πεις κανενα μοντελλο μεταξυ 50-100ε ?ετσι τιμες εν οκ
Επιασα τα απο το ΣΤΟΧΟ δαμέ στην Αγλαντζία. Αν είσαι κοντά στα μέρη μας παίρνα να δεις το μαχαζι του...
http://stochosltd.com.cy/index.html
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Anthimos »

Κοπελια γω εχω τα Irish Setter Trail Fantom
Σπουδαια ελαφρια και ανθεκτικα , αδιαβροχα οτι πρεπει για πολλες ωρες και τ αγορασα μονο 125 Ευρω !!


http://www.irishsetterboots.com/work-hunt
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”