Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Απάντηση
Γιατρός

Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

bye
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιατρός την 12 Νοέμ 2012, 08:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από KINIGOSS »

louisll έγραψε:στο κυνήγι τώρα μαθαίνω , στα υποδήματα έχει χρόνια που ασχολούμαι λόγο και της αγάπης μου για την φύση/πεζοπορία
μερικά που συστήνω ανεπιφύλακτα για το κυνήγι / hiking / κτλ

merrell hiking boots , vibram and goretex για το χειμώνα και για αδιάβροχο περπάτημα

Meindl Desert Fox Army Combat Boots για το καλοκαίρι και την ξηρασία του νησιού μας, εξαιρετική αναπνοή του ποδιού

salomon elios mid boots πιο ψηλό από παπούτσι αλλά όχι μπότα για αυτούς που θέλουν κάτι πιο χαμηλό

brasher supalite τα πιο ελαφριά μποτάκια αλλά όχι πολλή ζωή σε άγριες καταστάσεις

bogs boots classic high για να στέκεσαι μέσα στην κρυάδα και να νιώθεις ότι είσαι σπίτι σου

Lowa hiking boots εξαιρετική ποιότητα

Irish setter winfshooter βαρετά αλλά κρατούν εξαιρετικά στους βράχους και για κατσικοπερπάτημα ;)

Vasque gtx boots ποιότητα και εξαιρετικό κράτημα του ποδιού


ότι και να αγοράσετε δοκιμάστε το αν μπορείτε και αν χρειαστείτε πάρτε πιο μεγάλο size ανάλογα τι θα φορείτε σαν κάλτσα
φιλε μου τα αρβυλα που λες ειναι πολυ καλα!
ομως θα ηθελα να μαθω λιγο τις τιμες γιατι δυστιχως ολα αυτα συνηθως στιχηζουν σχεδον οσα ενα οπλο ,αν σκεφτουμε οτι το μπαικαλ αρχιζει απο 350ε κενουριο κε οι μποτες 200ε :ugeek:
εγω λογω οικονομικων δισκολιων δεν μπορω να ξανα πηραματιστω με μποτες 150 κε εβρα κε στον ενα χρονο χρισης να βαζουν μεσα νερα η να σκιζοντε οι σολες ετσι επιμενω παραδοσιακα
αρβυλο στρατου για ξηρασια και λαστιχενη ποδινα με γουννα για υγρασια πχ τωρα στις τζικλες.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από beretta682 »

φιλε μου τα αρβυλα που λες ειναι πολυ καλα!
ομως θα ηθελα να μαθω λιγο τις τιμες γιατι δυστιχως ολα αυτα συνηθως στιχηζουν σχεδον οσα ενα οπλο ,αν σκεφτουμε οτι το μπαικαλ αρχιζει απο 350ε κενουριο κε οι μποτες 200ε :ugeek:
εγω λογω οικονομικων δισκολιων δεν μπορω να ξανα πηραματιστω με μποτες 150 κε εβρα κε στον ενα χρονο χρισης να βαζουν μεσα νερα η να σκιζοντε οι σολες ετσι επιμενω παραδοσιακα
αρβυλο στρατου για ξηρασια και λαστιχενη ποδινα με γουννα για υγρασια πχ τωρα στις τζικλες.[/quote]

Φίλε μου τελευταίως αγόρασα Chiruca 100 ευρώ και είναι πολύ άνετα στο περπάτημα...
Φιλικά,
Χρήστος
Γιατρός

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

KINIGOSS έγραψε:
louisll έγραψε:στο κυνήγι τώρα μαθαίνω , στα υποδήματα έχει χρόνια που ασχολούμαι λόγο και της αγάπης μου για την φύση/πεζοπορία
μερικά που συστήνω ανεπιφύλακτα για το κυνήγι / hiking / κτλ

merrell hiking boots , vibram and goretex για το χειμώνα και για αδιάβροχο περπάτημα

Meindl Desert Fox Army Combat Boots για το καλοκαίρι και την ξηρασία του νησιού μας, εξαιρετική αναπνοή του ποδιού

salomon elios mid boots πιο ψηλό από παπούτσι αλλά όχι μπότα για αυτούς που θέλουν κάτι πιο χαμηλό

brasher supalite τα πιο ελαφριά μποτάκια αλλά όχι πολλή ζωή σε άγριες καταστάσεις

bogs boots classic high για να στέκεσαι μέσα στην κρυάδα και να νιώθεις ότι είσαι σπίτι σου

Lowa hiking boots εξαιρετική ποιότητα

Irish setter winfshooter βαρετά αλλά κρατούν εξαιρετικά στους βράχους και για κατσικοπερπάτημα ;)

Vasque gtx boots ποιότητα και εξαιρετικό κράτημα του ποδιού


ότι και να αγοράσετε δοκιμάστε το αν μπορείτε και αν χρειαστείτε πάρτε πιο μεγάλο size ανάλογα τι θα φορείτε σαν κάλτσα
φιλε μου τα αρβυλα που λες ειναι πολυ καλα!
ομως θα ηθελα να μαθω λιγο τις τιμες γιατι δυστιχως ολα αυτα συνηθως στιχηζουν σχεδον οσα ενα οπλο ,αν σκεφτουμε οτι το μπαικαλ αρχιζει απο 350ε κενουριο κε οι μποτες 200ε :ugeek:
εγω λογω οικονομικων δισκολιων δεν μπορω να ξανα πηραματιστω με μποτες 150 κε εβρα κε στον ενα χρονο χρισης να βαζουν μεσα νερα η να σκιζοντε οι σολες ετσι επιμενω παραδοσιακα
αρβυλο στρατου για ξηρασια και λαστιχενη ποδινα με γουννα για υγρασια πχ τωρα στις τζικλες.
Τα άρβυλα του στρατού δεν τα βλέπω για καμία χρήση προσωπικά και έφαγα 4 ζευγάρια στο στρατό
Από 50 € μέχρι 110 € δίνω εγώ στις εκπτώσεις και μου πάνε 5 χρόνια
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από KINIGOSS »

φιλε beretta 682 ακουγετε πολυ καλη τιμη απο που τα πηρες?
φιλε louisll μπορεις να μου πεις κανενα μοντελλο μεταξυ 50-100ε ?ετσι τιμες εν οκ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω πιστευω οτι τΑ ΑΡΒΥΛΑ ειναι ενα πραγμα στο κυνηγι που αξιζει να πιασουμε κατι ακριβο και πιο καλο γι ατο καλο των ποδιων μας!
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Γιατρός

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

Τα chiruca είναι πάρα πολύ καλά
Να τα συντηρείς σωστά !
Γιατρός

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Γιατρός »

KINIGOSS έγραψε:φιλε beretta 682 ακουγετε πολυ καλη τιμη απο που τα πηρες?
φιλε louisll μπορεις να μου πεις κανενα μοντελλο μεταξυ 50-100ε ?ετσι τιμες εν οκ
Πχ
http://m.sierratradingpost.com/mobile/

Κοίταξε πιο πάνω για προσφορές στο μέγεθος σου
Πάνε μέχρι 70% στα ξεπουλήματα
Κοίταξε για merrell hiking boots
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από marinos.a »

εγώ αγόρασα πρόσφατα Meindle Himalaya.

Παρόλο του οτι ειναι λιγο βαρετά στην τσέπη -ακόμα και σε προσφορά- είναι μια πολυ καλή μπότα. Έλεγα εχτές στο σύντροφο ότι αξίζουν και το τελευταίο ευρώ.

Στο τελευταίο ενδημικό πέρασα από χείμαρρο 20 εκατοστών και δεν εχαπαρισεν
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Μπότες Παπούτσια για κυνήγι / πεζοπορία

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

marinos.a έγραψε:εγώ αγόρασα πρόσφατα Meindle Himalaya.

Παρόλο του οτι ειναι λιγο βαρετά στην τσέπη -ακόμα και σε προσφορά- είναι μια πολυ καλή μπότα. Έλεγα εχτές στο σύντροφο ότι αξίζουν και το τελευταίο ευρώ.

Στο τελευταίο ενδημικό πέρασα από χείμαρρο 20 εκατοστών και δεν εχαπαρισεν
Ειχα τα τζιαι γω. Πολλα στιβαρα αρβυλλα και καλα. Αλλα τα βρισκω λιο βαρετα και σκληρα γι απολυωρο περπατημα. Επηαν 5 χρονια.

Τωρα εκαταληξα στα Βeretta ειναι ποιοτικα και πιο ελαφρια και πιο ευλιγιστα. Πανε γυρω στα 3 χρονια αλλα εχουν και μια διαφορα 100 ευρω απο τα Meindl.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”