Γυαλια Προστασιας

Απάντηση
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από koursaros21 »

Καλησπερα,

περαν του οτι ειναι ενα απο τα θεματα που αποσο ειδα δεν εξανα ανοιχτηκε στο φορουμ(ειπα να παρω την πρωτοβουλια :D ) ενδιαφερομαι και να πιασω γυαλια προστασιας με εναλλασομενους φακους κατα προτημιση και για να τα χρησιμοποιω στο σκοπευτηριο αλλα (ειδικα) στο κυνηγι...
εχετε καποια υποψιν σας? θελω τα κατω που 50ευρω..κατι αξιοπρεπες που να καμνει καλα την δουλεια του, να μεν ειναι τελια ενα κομματι πλαστικο και να εν και μεσα στο μπατζετ μου..

ευχαριστω εκ των προτερων,
Γιαννης
Άβαταρ μέλους
Giorgos Aristotelous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 22 Ιουν 2011, 14:56
Τοποθεσία: Limassol

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από Giorgos Aristotelous »

Φίλε μου επιδή γιρεφκό και εγώ προστατευτικά γυαλλία για το σκοπευτήριο που παο τζαι κάμνο της προπονήσεις μου , ξέρεις καμία μάρκα καλή ??
Η πέρδικα που προκαλεί
κι ύστερο κόβει τόπο
ψάχνει να βρεί τον κυνηγό
με το δικό της τρόπο
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από nik »

Φιλε μου υπάρχουν πάρα πολλά και φτηνά στο ebay - Remigton - Beretta κλπ. Μπορείς να ψαξεις στα Shooting glasses.

Εγώ εχω αυτά... Είμαι αρκετά ικανοποιημένος
http://www.ebay.com/itm/NEW-Remington-S ... 2311b02226

Ο αδερφός μου αγόρασε πρόσφατα αυτά.
http://www.ebay.com/itm/Lot-4-Pair-T72- ... 7904589892
Αυτά είναι 4 ζευγάρια διαφορετικά και σε πολυ καλή τιμή.
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από vti-chris »

Και εγώ αυτά έχω.
Φτηνά και δεν αγχώνεσε αν γδαρθούν ή σπάσουν σε κάποιο πέσιμο,...
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από Omonoia99 »

Ρε κοπελια ξερετε αν φκενουν γυαλια προστασιας τζαι με μιοπεια/αστιγματισμο?
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από BECCACCIA »

Omonoia99 έγραψε:Ρε κοπελια ξερετε αν φκενουν γυαλια προστασιας τζαι με μιοπεια/αστιγματισμο?
φιλε μου βγαινουν. στην Κυπρο θα βρεις τα φαρετρα καπου στα 45 ευρω με 3 διαφορετικους φακους και τον σκελετο για να βαλης την μυοπια σου. αν θελης την γνωμη μου στο θεμα γιαλια προστασιας με μυοπια παλαρε ευροπουλα αν μπορης.
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από koursaros21 »

καλησπερα,
αποφασισα μιας και θα καμω παραγγελια που θα καμω να φερω και ωτοασπιδες για το σκοπευτηριο..εχετε τιποτε υποψιν σας?τι προτιματε τις μικρου μεγεθους ή μεγαλου?
Άβαταρ μέλους
Giorgos Aristotelous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 22 Ιουν 2011, 14:56
Τοποθεσία: Limassol

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από Giorgos Aristotelous »

koursaros21 έγραψε:καλησπερα,
αποφασισα μιας και θα καμω παραγγελια που θα καμω να φερω και ωτοασπιδες για το σκοπευτηριο..εχετε τιποτε υποψιν σας?τι προτιματε τις μικρου μεγεθους ή μεγαλου?
Είχα το μεγάλο μέγεθος τζαι ενοχλούσεν με που έβαζα το κοντάκι ... Έπιαζα το μικρό μέγεθος τζαι είμαι μπόμπα !!! Εξαρτάτε φίλε μου , μπορεί να σε ενοχλήση τζαι έσενα τουτο !!!
Η πέρδικα που προκαλεί
κι ύστερο κόβει τόπο
ψάχνει να βρεί τον κυνηγό
με το δικό της τρόπο
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από Omonoia99 »

BECCACCIA έγραψε:
Omonoia99 έγραψε:Ρε κοπελια ξερετε αν φκενουν γυαλια προστασιας τζαι με μιοπεια/αστιγματισμο?
φιλε μου βγαινουν. στην Κυπρο θα βρεις τα φαρετρα καπου στα 45 ευρω με 3 διαφορετικους φακους και τον σκελετο για να βαλης την μυοπια σου. αν θελης την γνωμη μου στο θεμα γιαλια προστασιας με μυοπια παλαρε ευροπουλα αν μπορης.
Eυχαριστω φιλε μου,νασε καλα!
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Γυαλια Προστασιας

Δημοσίευση από Giorgoscy »

κοπελια εγω εγορασα τα NAPIER που τον H-A STROVOLOS τα οποια νομιζω ειναι που τες πιο καλες (φτηνες) επιλογες και η τιμη τους 30 ευρουθκια.Φαινουντε ποιοτικα αλλα τουτο θα φανει στη πορεια.Α εγορασα και την βαση για φακους μυοπιας/αστιγματισμου η οποια ειναι αλλα 30 ευρω εκαμα και 2 φακους στον οπτικο μου αλλο 50 ευρω και ειμαστεν ετοιμοι !!! Ετω με 110 ευρω εφκαλαμεν τον φον μας.Επιασα τα σε χρωμα κιτρινο.Το μονον κακον ειναι οτι για αλλαγη χρωματος πρεπει να πιασω αλλον ζευκαρι γυαλια επιδει εν αλλασουντε οι φακοι αλλα το καλον ειναι οτι η βαση για τους φακους της στραβαρας αλλασετε ευκολα !!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”