ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Anthimos »

Ανοιγω αυτο το θέμα με αφορμη το οτι χτες αισιως τα γυαλια που φορουσα εκοψαν 3 σκαγια με προοροσμό τα μάτια μου.
Αν και πολυς κοσμος δυσπηρκα να φορει γυαλια σας λεω οτι αυτη τη στιγμη ΒΛΕΠΩ και γραφω αυτο το θεμα χαριν στα σκοπευτικά γυαλια αξιας μολις 20 Ευρω.
Παιθκια πιεστητε να φορειτε γυαλια , ας σας φυει ενας περτικος τζαι ενας λαγος οσπου να τα συνηθησετε.
ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΡΑΣΗ ΜΑΣ
Το σκαι που εφαγα στον καρπο ειναι αμελητεο μπροστα στο οτι γλίτωσα τα μάτια μου

ΦΟΡΑΤΕ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΓΥΑΛΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ευτυχως ρε Ανθιμε!

Πεδιαδα ή βουνό; Δεν σε ειδαν; πως εγινε;
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Anthimos »

Breda Pegaso έγραψε:Ευτυχως ρε Ανθιμε!

Πεδιαδα ή βουνό; Δεν σε ειδαν; πως εγινε;


Ημιηορινα ρε φιλε. Ειδε με ο ενας δεν ενημερωσε οτι ημουν μπροστα εφκαλαν μια φραγκολια τζαι πας τον πανικος τους να την πιασουν εφατην κι εγώ
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από marinos.a »

φίλε μου είχες ευχή.... ευτυχώς.

Τώρα αναφορικά με τα γυαλιά, εγώ φορώ πάντα με φακούς clear έτσι στιλ όπως τα oacley που "βιζακονουν" πάνω σου και ούτε τα νιώθω.

Καμιά φορά κατά το ανέβασμα σε απότομη πλαγιά μπορεί να θολώσουν για μερικά δευτερόλεπτα αλλά το αερουι καθαρίζει τα στο πιτς φιτίλι
Si vis pacem, para bellum
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Marinos »

Τα γυαλιά είναι must πάντα, και δυστυχώς είναι λίγο δύσκολο να πείσει μερικούς ότι πρέπει να τα φορούν, όπως επίσης και το διακριτικό πορτοκαλι :!: :!: :!:
Παιδκιά τι λύσεις υπάρχουν σε περίπτωση που κάποιος (ο τζίρης μου) φόροι γυαλιά μεοπιας :?: :?: :?:
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Anthimos »

Marinos έγραψε:Τα γυαλιά είναι must πάντα, και δυστυχώς είναι λίγο δύσκολο να πείσει μερικούς ότι πρέπει να τα φορούν, όπως επίσης και το διακριτικό πορτοκαλι :!: :!: :!:
Παιδκιά τι λύσεις υπάρχουν σε περίπτωση που κάποιος (ο τζίρης μου) φόροι γυαλιά μεοπιας :?: :?: :?:
Εφεραν γυαλια που εχει ενσωματωμένο φακο μυωπίας ανάλογα με τους βαθμους φίλε!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από koursaros21 »

Anthimos έγραψε:
Marinos έγραψε:Τα γυαλιά είναι must πάντα, και δυστυχώς είναι λίγο δύσκολο να πείσει μερικούς ότι πρέπει να τα φορούν, όπως επίσης και το διακριτικό πορτοκαλι :!: :!: :!:
Παιδκιά τι λύσεις υπάρχουν σε περίπτωση που κάποιος (ο τζίρης μου) φόροι γυαλιά μεοπιας :?: :?: :?:
Εφεραν γυαλια που εχει ενσωματωμένο φακο μυωπίας ανάλογα με τους βαθμους φίλε!!!
που τα εφεραν ρε φιλε?ενδιαφερομαι γιαυτο :!:
n3ktar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιουν 2011, 20:51

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από n3ktar »

koursaros21 έγραψε:
Anthimos έγραψε:
Marinos έγραψε:Τα γυαλιά είναι must πάντα, και δυστυχώς είναι λίγο δύσκολο να πείσει μερικούς ότι πρέπει να τα φορούν, όπως επίσης και το διακριτικό πορτοκαλι :!: :!: :!:
Παιδκιά τι λύσεις υπάρχουν σε περίπτωση που κάποιος (ο τζίρης μου) φόροι γυαλιά μεοπιας :?: :?: :?:
Εφεραν γυαλια που εχει ενσωματωμένο φακο μυωπίας ανάλογα με τους βαθμους φίλε!!!
που τα εφεραν ρε φιλε?ενδιαφερομαι γιαυτο :!:
φιλε μου στα περισσοτερα κυνηγετικα εχουν σκοπευτικα γυαλια με εσσωτερικα κλιπς που μπαινει φακος συνταγης!
Εγω του τζιρη μου εφερα του που το e-bay! φτηνα κ καλα! επιασεν τα σημερα που τον οπτικο με τη συνταγη πανω!
μια χαρα!
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από koursaros21 »

koursaros21 έγραψε:
Anthimos έγραψε:
Marinos έγραψε:

Εφεραν γυαλια που εχει ενσωματωμένο φακο μυωπίας ανάλογα με τους βαθμους φίλε!!!
που τα εφεραν ρε φιλε?ενδιαφερομαι γιαυτο :!:
φιλε μου στα περισσοτερα κυνηγετικα εχουν σκοπευτικα γυαλια με εσσωτερικα κλιπς που μπαινει φακος συνταγης!
Εγω του τζιρη μου εφερα του που το e-bay! φτηνα κ καλα! επιασεν τα σημερα που τον οπτικο με τη συνταγη πανω!
μια χαρα!
πολλα καλη φαση..θα το ψαξω φιλε..ευχαριστω!! :D
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΕΣΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Δημοσίευση από Marinos »

Πολλά καλά. Δεν το ήξερα, παμέν να κάμουμε που βδομάδας. Thanks

Μιαν απορία, τα δικά μου γυαλιά, έτσι για να περιγράψω τον τύπο, είναι στυλ oakley που λαλουμεν, με εναλλασσόμενους χρωματιστούς φακούς, που βγαίνουν σχετικά εύκολα. Έχει περίπτωση να μην είναι τόσο ασφαλή όσο τα αλλα σκοπευτικά γυαλιά που ο φακός προστά είναι ένας ενιαίος??
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”