Τηλέφωνο για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από MARIOSE »

Παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος την άποψη του για ανθεκτικό τηλέφωνο. Έχω υπόψη να αγοράσω το CAT S30 ή S50 και θα το εκτιμούσα αν έχει κάποιο που τα χρησιμοποιά ήδη να μου πει τις εντυπώσεις του. Φυσικά και εισηγήσεις για άλλα μοντέλα είναι ευπρόσδεκτες.

Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι ανθεκτικό για εξόδους στη φύση, να μην έχει προβλήματα, να μπορώ να έχω καλές φωτογραφίες και αν γίνεται να μπορώ να έχω gps.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Γιατρός »

Δεν χρειάζεσαι ειδικό τηλέφωνο εκτός αν το κρεμάζεις πάνω σου και δεν είναι σε θήκη κάπου ασφαλισμένα
Οποιουδήποτε τηλεφώνου μπορείς να βάλεις θηκη που δεν περνά τίποτε
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

καλημερα Μαριε εχει ο αδελφος μου δεν ξερο αν ειναι το S50 η το S30 αλλα ειναι πολυ καλο!
και αλλο κινιτο να πιασης εχτος που τουτη την μαρκα υπαρχουν αρκετες επιλογες σε θηκες πολυ αξιοπιστες που μπορεις να το βαλεις και να μιλας και να το δουλευκεις κανονικα εγω εχο το LG G3 και επιασα θηκη αδιαβροχη που αντεχη και στα χτηπηματα και βαλλο την οταν παω ψαρεμα και κυνηγη και ειμαι ησυχος! αν θελεις κατι αλλο πιασμε τηλεφωνο μπορω να σε βοηθησω!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από MARIOSE »

Λεβέντες σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, είσαστε ξεκάθαροι.

Με θήκη μπορώ να κάμω τη δουλειά μου με οποιοδήποτε τηλέφωνο, άρα οι επιλογές μου είναι περισσότερες τωρά.

Σας ευχαριστώ ξανά. 8-)
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

Φιλε μπορεις να παρεις και αλλο κινητο και να αγορασεις θηκη οπος ειναι το cut και θα ειναι 100% ασφαλισμενο αλλα θα σου χοντραινει το κινητο αν δεν σε ενοχλα.
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από Chris B725 »

MARIOSE έγραψε:Παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος την άποψη του για ανθεκτικό τηλέφωνο. Έχω υπόψη να αγοράσω το CAT S30 ή S50 και θα το εκτιμούσα αν έχει κάποιο που τα χρησιμοποιά ήδη να μου πει τις εντυπώσεις του. .


Καλημέρα Μάριε,

Δεν έχω προσωπική άποψη αλλά το CAT S30 το έχει ένας φίλος, λόγω και της φύσης της δουλειάς του (σιδεράς), και είναι πάρα πολλά ευχαριστημένος !! Το τηλέφωνο είναι σιεροτσέφαλο και από ότι ξέρω και αδιάβροχο. Έτυχε να δω και βίντεο και ήταν αρκετά καλή ποιότητα !! Το S50 φαντάζουμε εν το πιο καινούργιο μοντέλο...

Βέβαια όποιο κινητό και να πιάσεις με μια καλή θήκη εν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλά αν δεν θέλεις θήκες κτλ. το CAT είναι πολλά καλή επιλογή !!
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ναι έχετε δίκαιο με τις θήκες, εν το ήξερα ότι έχει και αδιάβροχες αλλά και θήκες που αντέχουν σε χτυπήματα...

Φίλε Κρις, από ότι διάβασα το S30 φαίνεται να είναι καλά τα σχόλια αλλά για το S50 διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια και είπα να ρωτήσω τα παιδιά εδώ αν έχουν άποψη.

Ευχαριστώ παιδιά.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

MARIOSE έγραψε:Ναι έχετε δίκαιο με τις θήκες, εν το ήξερα ότι έχει και αδιάβροχες αλλά και θήκες που αντέχουν σε χτυπήματα...

Φίλε Κρις, από ότι διάβασα το S30 φαίνεται να είναι καλά τα σχόλια αλλά για το S50 διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια και είπα να ρωτήσω τα παιδιά εδώ αν έχουν άποψη.

Ευχαριστώ παιδιά.
Μαριε μου αν θελεις να πιαεις το cat πιασε το B25...εχω το εγω...μεν δοκιμασεις να πιασεις cat/android γιατι θα τραβας τα μαλια σου...αν δε σε πειραζει ότι ε σκετο χωρις πολυτελειες (internet κλπ)...το B25 είναι ότι καλυτερο εφκηκε ποτε σε ανθεκτικοτητα...εμενα επεσε μου στο φραχτι τζιαμε στο ποστο και εκαμα 15 λεπτα να το φκαλω...δεν επαθε τιποτε φιλε...

Εικόνα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από MARIOSE »

Είδα το Λεωνίδα το δικό σου είναι πολλά πιο ανθεκτικά τούτα αλλά το θέμα ρε γείτο είναι ότι θέλω android ή iphone για την go-pro. Διαφορετικά ούτε που θα εσκέφτουμουν τούτα τα τηλέφωνα. Έχει και μια προσφορά η ΜΤΝ που το πιάνω το S30 με 53 ευρώ που είναι μούχτι ρε γμτ...
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Τηλέφωνο για το κυνήγι

Δημοσίευση από savvis25 »

Επειδή η δουλειά που με ταϊζει τους τλευταίους 11 μήνες είναι η πώληση κινητών(και ας έχω σπουδάσει Δασολογία και Διαχείριση Περιβάλλοντος) σου λέω.... μακρυά από CAT εκτός αν το μοναδικό σου ζητούμενο είναι η ανθεκτικότητα.
Το Cat με το ΑNDROID είναι κάτι όπως λέμε...όγδοα ξαδέλφια...
Συνεχής κολλήματα, Μικρή εσωτερική μνήμη συσκευής, χαλασμένα ακουστικά εντός 2-3 μηνών χρήσης, Κολλημένα κουμπιά εντός 4-5 μηνών χρήσης....
Εναλλακτική, πιο οικονομική αλλά και πιο Αξιόπιστη λύση το Samsung Xcover 3.
Το Καλύτερο είναι φυσικά να πάρεις ένα καλοστημένο μέσης κατηγορίας κινητό και να διαλέξεις μια πολύ καλή και ανθεκτική θήκη (κατά προτίμηση από διαδίκτυο λόγω μεγαλύτερης ποικιλίας αλλά και χαμηλότερων τιμών).
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”