Γαντια

Απάντηση
markosma21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 03 Οκτ 2014, 17:49
Τοποθεσία: Αθηνα

Γαντια

Δημοσίευση από markosma21 »

Καλημερα θα ηθελα την βοηθια σας οπιος γνωριζη ....
Πως αντιμετωπιζετε το κριομα στα χερια ??τι γαντια σινιστατε??? και τη κρεμα(αλιφι) βαζετε για να βραζουν τα χερια???
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Γαντια

Δημοσίευση από KINIGOSS »

markosma21 έγραψε:Καλημερα θα ηθελα την βοηθια σας οπιος γνωριζη ....
Πως αντιμετωπιζετε το κριομα στα χερια ??τι γαντια σινιστατε??? και τη κρεμα(αλιφι) βαζετε για να βραζουν τα χερια???
φιλε μου γαντια καλα εχει η hart αλλα και αλλες μαρκες πιο ακριβες αν πας σε ενα καλο καταστημα θα σου δειξουν διαφορα και θα διαλεξεις ..εχει γαντια με neoprene και με αλλα υλικα που ειναι πολυ βραστικα σε σχεση με τα μαλλινα φτηνα γαντια ..βρισκεις σε διαφορα καταστηματα σε ολες τις πολεις
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Γαντια

Δημοσίευση από Γιατρός »

markosma21 έγραψε:Καλημερα θα ηθελα την βοηθια σας οπιος γνωριζη ....
Πως αντιμετωπιζετε το κριομα στα χερια ??τι γαντια σινιστατε??? και τη κρεμα(αλιφι) βαζετε για να βραζουν τα χερια???
Έχεις προβλημα κυκλοφορίας του αίματος στα άκρα; Γιατί αλοιφή;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Γαντια

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Προσωπικά εγώ χρησιμοποιώ γάντια κανονικά που βράζεις (μάλλινα?) με κομμένα και ραμμένα τα δύο δάκτυλα (αντίχειρας και δείκτης) για να μπορώ να ανοίγω το όπλο, να πυροβολώ και να πιάνω φυσίγγια.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Γαντια

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Εγω εχω τα συγκεκριμένα από cabelas...πραγματικα ότι καλυτερο δοκιμασα στη ζωη μου...δεν τα βγαζω από το χερι πριν τις 8 το πρωι...δεν με εμποδιζουν καθολου ουτε στην σκανδαλη...

Εικόνα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Γαντια

Δημοσίευση από Pathfinder »

φιλε οταν λες παγωνουν τα χερια σου τι εννοεις ακριβως?παγωνουν σε σημειο να πονουν η απλα δεν νοιωθεις ανετα?
εγω επιασα πριν 2-3 χρονια αυτα για το καλοκαιρι http://www.ebay.com/itm/Primos-Stretch- ... Sw5VFWNNUn αλλα τελικα φορω τα και τον χειμωνα.Δεν σε περιοριζουν καθολου και εχεις καλη αισθηση του οπλου φυσιγγιων κλπ...αν θελεις κατι σε πιο ζεστο θα σου συστηνα κατι απο την εταιρεια UNDER ARMOUR που ειναι κορυφη στην ενδυση..Κυπρο το καλυτερο που μπορεις να βρεις ειναι κατι της HART με δερμα αρνιου στην παλαμη, λεπτα σχετικα και με καλη μονωση.Αν ασχολεισαι με ιντερνετ εμπα στο ebay και θα κανονιστεις αν ξερεις τι θελεις
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: Γαντια

Δημοσίευση από Γιατρός »

Κοίταξε και τα macwet στην Κύπρο αλλά και golf gloves για αίσθηση στα χέρια
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
markosma21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 03 Οκτ 2014, 17:49
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Γαντια

Δημοσίευση από markosma21 »

Γιατρός έγραψε:Κοίταξε και τα macwet στην Κύπρο αλλά και golf gloves για αίσθηση στα χέρια
Τα εχο τα macwet ειναι πολι ορεα γαντια αλλα για το κριο δεν κανουν εχουνε προβλημα στο στηθος του χεριου βαζη αερα απο εκει...το προβλημα μου ειναι το προι στης τσιχλες πιγενο τροοδος για κινιγι και εχο πολι προβλημα στο στην παγονια ...
markosma21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 03 Οκτ 2014, 17:49
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Γαντια

Δημοσίευση από markosma21 »

markosma21 έγραψε:
Γιατρός έγραψε:Κοίταξε και τα macwet στην Κύπρο αλλά και golf gloves για αίσθηση στα χέρια
Τα εχο τα macwet ειναι πολι ορεα γαντια αλλα για το κριο δεν κανουν εχουνε προβλημα στο στηθος του χεριου βαζη αερα απο εκει...το προβλημα μου ειναι το προι στης τσιχλες πιγενο τροοδος για κινιγι και εχο πολι προβλημα στο στην παγονια ...
Σκεφτομαι κατο απο τα macwet να φοραο ιατρικα γαντια μιας χρησης ...κρεμα ενοο θερμαντικι κρεμα πχ deepheat που ειναι κοκκινο το κουτι
markosma21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 03 Οκτ 2014, 17:49
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Γαντια

Δημοσίευση από markosma21 »

BAIKAL TEAM έγραψε:Εγω εχω τα συγκεκριμένα από cabelas...πραγματικα ότι καλυτερο δοκιμασα στη ζωη μου...δεν τα βγαζω από το χερι πριν τις 8 το πρωι...δεν με εμποδιζουν καθολου ουτε στην σκανδαλη...

Εικόνα
Ειναι λεπτα γαντια ή ειναι ογκοδης ποσο ριναι το κοστος να τα αγορασεις και να τα φερεις κυπρο??
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”