Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

Nikos έγραψε:
kanaris έγραψε:
Nikos έγραψε:Φίλε kanari...
Αν δεν κάνω λάθος κατι τέτοιο που θέλεις να κάνεις , έκανε και ο κουμπάρος μου στο prado...απομόνωσε τελείως τον χώρο πίσω και για να μην τον εμποδίζει στην οδήγηση έκανε ενα τετραγωνο με ζελατίνη αν δεν κάνω λάθος...έντυσε όλο το πίσω μέρος με δερματίνη ή οποία αν θυμάμαι καλά μπορεί να βγεί κιολας... ¨Εκαμε το για τους σκύλους, ετσι δεν υπάρχουν μυρωδιές στο υπόλοιπο αυτοκινητο και καθαρίζεται κι εύκολα.
Αν σε ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες, και να καταφέρω να βάλω και φώτο... με την έγκριση του πρωτα βεβαια....
Φίλε Νίκο βέβαια με ενδιαφέρει αν μπορείς να μας πεις λεπτομέρειες. Ευχαριστώ!
Φίλε Kanari
Μιλησα με τον κουμπάρο και μου είπε ότι δεν το έκανε ο ίδιος αλλά την

πρώτη φάση πελεκάνος
έβγαλε μόλα και του έκλεισε το πίσω μέρος με δύο κομμάτια ξύλο, στις ενώσεις μπήκε λάστιχο για να μην περνάνε μυρωδιές , στο σημείο όπου χρειάζεται να βλέπεις πίσω για ασφαλή οδήγηση έβαλε γυαλί και όχι ζελατίνη.

δεύτερη φάση ταπετσάρης
ντύθηκε το πίσω μέρος, μπήκαν σκρατσ για να μπορεί να βγαίνει.... με πρώτη ευκαιρία θα βάλω και φωτογραφίες.

Πάντως όπως μου ανέφερε είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

Θα ακολουθήσουν και φώτο με την πρώτη ευκαιρία.
Ευχαριστώ φίλε Νίκο! θα περιμένω να δω και φωτογραφίες όταν μπορέσεις
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από themos328 »

Laurona έγραψε:Αλεξη με το μαριν γουντ θα σου κατσει πολλα.
το 8 μιλιμετρα εν περιπου 75 ευρω το πλακαζ αν θυμουμε σωστα.
κανε το απο ου εσ μπι κ ντυσε το.
εχεις κλειστη την κασια φανταζομαι σωστα?
αντι το marine plywood πιαννεις το σκετο το plywood κ βαφεις το με teak-oil αν θελεις καλη μονωση απο νερο κ επερνα τπτ ( εχω κασια 4 χρονια χειμωνα καλοκαιρι εξω κ ακομα παει) απλα θελει καμια φορα στο τοσο να το περνα κανενα χερι ξανα. το osb εν καλο αλλα λογο του τροπου κατασκευης του θελει λιη παραπανω συντηρηση αν εν εξω συνεχεια
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε kanari πο φωτογραφίες:

Όπως θα δεις , στο διαχωριστικο, το πάνω μέρος έκλεισε με σφουγγάρι ( δεν ξέρει αν 'εχει κατι αλλο απο μέσα, πιθανον σιλικόνη) και τα πλευρινα με μάυρη σιλικόνη.Το διαχωριστικό αποτελείτε απο δύο μέρη, πλακαζ μαύρο, το πάνω μέρος έχει κλίση προς τα έξψ αν θυμάμε καλά και στερεώνετε με δύο λάμες που φαίνονται στην φωτο.
Το πίσω μέρος δεν ειναι ντυμένο με δερματίνη αλλά με μουσιαμά καλής ποιότητας, καθαρίζεται εύκολα όπως είναι αλλά αν θέλει μπορεί να βγεί κιολας γιαί είναι τοποθετημένο με σκρατς...
Κάτω απο την κάσια των σκύλων για προστασία του μουσιαμά έβαλε λάστιχο.
Αν χρειάζεσαι κάποια άλλη διευκρίνηση που μπορώ να βοηθήσω μου λες...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

themos328 έγραψε:
Laurona έγραψε:Αλεξη με το μαριν γουντ θα σου κατσει πολλα.
το 8 μιλιμετρα εν περιπου 75 ευρω το πλακαζ αν θυμουμε σωστα.
κανε το απο ου εσ μπι κ ντυσε το.
εχεις κλειστη την κασια φανταζομαι σωστα?
αντι το marine plywood πιαννεις το σκετο το plywood κ βαφεις το με teak-oil αν θελεις καλη μονωση απο νερο κ επερνα τπτ ( εχω κασια 4 χρονια χειμωνα καλοκαιρι εξω κ ακομα παει) απλα θελει καμια φορα στο τοσο να το περνα κανενα χερι ξανα. το osb εν καλο αλλα λογο του τροπου κατασκευης του θελει λιη παραπανω συντηρηση αν εν εξω συνεχεια
φιλε το σκεττο πλαιγουντ ειναι μια απο τις επιλογες μου.Δεν τιθεται θεμα απο νερα αφου η κασια μου εν καλυμμενη.Τωρα απλα θελω χρονο αλλα πουντον :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! !!
Φαίνεται πολύ καλή δουλεία και μελετημένη! Με κάποιες αλλαγές θα το εφαρμόσω σύντομα και εγώ στο δικό μου. ...θα βάλω φωτογραφίες μόλις τελειώσει.
Και πάλι σε ευχαριστώ! !!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από themos328 »

Pathfinder έγραψε:
themos328 έγραψε:
Laurona έγραψε:Αλεξη με το μαριν γουντ θα σου κατσει πολλα.
το 8 μιλιμετρα εν περιπου 75 ευρω το πλακαζ αν θυμουμε σωστα.
κανε το απο ου εσ μπι κ ντυσε το.
εχεις κλειστη την κασια φανταζομαι σωστα?
αντι το marine plywood πιαννεις το σκετο το plywood κ βαφεις το με teak-oil αν θελεις καλη μονωση απο νερο κ επερνα τπτ ( εχω κασια 4 χρονια χειμωνα καλοκαιρι εξω κ ακομα παει) απλα θελει καμια φορα στο τοσο να το περνα κανενα χερι ξανα. το osb εν καλο αλλα λογο του τροπου κατασκευης του θελει λιη παραπανω συντηρηση αν εν εξω συνεχεια
φιλε το σκεττο πλαιγουντ ειναι μια απο τις επιλογες μου.Δεν τιθεται θεμα απο νερα αφου η κασια μου εν καλυμμενη.Τωρα απλα θελω χρονο αλλα πουντον :)
αν δεν τρωει νερα ακομα καλυτερα, ειναι κ ευκολο στη χρηση του....τωρα για το χρονο...η μερα για μας επρεπε να εχει τουλαχιστο 32 ωρες!
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Nikos »

kanaris έγραψε:Φίλε Νίκο σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! !!
Φαίνεται πολύ καλή δουλεία και μελετημένη! Με κάποιες αλλαγές θα το εφαρμόσω σύντομα και εγώ στο δικό μου. ...θα βάλω φωτογραφίες μόλις τελειώσει.
Και πάλι σε ευχαριστώ! !!
Τίποτε φίλε μ..
Χαρά μου που βοήθησα με την κατασκευή του κουμπάρου και σου δώσαμε κάποιες ιδέες.
Θα περιμένουμε το αποτέλεσμα σου!!Καλές δουλειές!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

ΕικόναΕικόνα
Αποφασισα οτι συρταριερες θα ηταν πολλη δουλεια και δεν θα ηταν βολικο για καποιες φορες που θελω τον χωρο της κασιας ετσι αποφασισα να καμω κατι γρηγορο...μετα που 3 ωρες και πιντωμενος απο νυχτερι ...προς το παρων βολευκει με...αριστερα μπηκε 30λιτρο παγουρι και αυριο θα βαλω και μια 12βολτη πομπουα και δεξια εχω το booster, κομπρεσσορο, εργαλεια, σιαππανια, κοτσαδορους κλπ...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Laurona »

Ωραιος.
ομορφο απλο γρηγορο κ πρακτικό.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

Την παραπανω ωρα εφατην να κοψω τα ξυλα συμφωνα με τις καμπυλες της κασιας πουμεσα και στα πλευρα ειδεμη μιση ωρα εισαι τελςιωμενος για κατι ετσι.και το πισινο πλακαζ με δυο βιδες πεταλουδες βγαινει σε 10 δευτερολεπτα για πιο μεγαλα πραματα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”