Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Laurona »

Χερούλια κ μηχανθσμους γθα συρταρια θα βρειτε στα καταστηματα με πομολα κλπ.
εχει πολλα.
εν εύκολες κατασκευες.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

Pathfinder έγραψε:Οκ τι εννοεις να χωρισεις το χωρο πισω με κατασκευη?λογικα εν χωρισμενος με την πισινη καρεκλα και απλα θελεις μια κατασκευη μεχρι το υψος της ραχης της καρεκλας σου σωστα?κατι που να εχεις προσβαση απο την πισινη πορτα
Θέλω να βάλω κάτι από πάνω μέχρι κάτω που να απομονωσει τον χώρο πίσω από την πισινη μαξιλάρα. Το Marine 8mm νομίζω ότι ι μπορείς να το βρεις και κάτω από 50 ευρω το καλό. ...Υπάρχουν όμως διάφορες ποιότητες οπότε πρέπει να είσαι προσεκτικός. Μέτρα και πες τους να σου το κόψουν. Είναι πιο καλά σίγουρα.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

Laurona έγραψε:Αλεξη με το μαριν γουντ θα σου κατσει πολλα.
το 8 μιλιμετρα εν περιπου 75 ευρω το πλακαζ αν θυμουμε σωστα.
κανε το απο ου εσ μπι κ ντυσε το.
εχεις κλειστη την κασια φανταζομαι σωστα?
Ναι φιλε εν κλειστη η κασια...το ξυλο βρισκω το μουχτιν πραμα :)...δερματινη με τις θερμοκρασιες που να εχει μες την κασια την κλειστη εν θα τσακρισει γληορα?
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

kanaris έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Οκ τι εννοεις να χωρισεις το χωρο πισω με κατασκευη?λογικα εν χωρισμενος με την πισινη καρεκλα και απλα θελεις μια κατασκευη μεχρι το υψος της ραχης της καρεκλας σου σωστα?κατι που να εχεις προσβαση απο την πισινη πορτα
Θέλω να βάλω κάτι από πάνω μέχρι κάτω που να απομονωσει τον χώρο πίσω από την πισινη μαξιλάρα. Το Marine 8mm νομίζω ότι ι μπορείς να το βρεις και κάτω από 50 ευρω το καλό. ...Υπάρχουν όμως διάφορες ποιότητες οπότε πρέπει να είσαι προσεκτικός. Μέτρα και πες τους να σου το κόψουν. Είναι πιο καλά σίγουρα.
Οκ καταλαβα αλλα αφου θελεις να βλεπεις απο το καθρεφτακη ειπες πως σκεφτεσαι να το καμεις?εκτος αν πιασεις καμερα για πισινη και συρματωσεις την να σου δειχνει συνεχεια εικονα ;)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

Pathfinder έγραψε:
kanaris έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Οκ τι εννοεις να χωρισεις το χωρο πισω με κατασκευη?λογικα εν χωρισμενος με την πισινη καρεκλα και απλα θελεις μια κατασκευη μεχρι το υψος της ραχης της καρεκλας σου σωστα?κατι που να εχεις προσβαση απο την πισινη πορτα
Θέλω να βάλω κάτι από πάνω μέχρι κάτω που να απομονωσει τον χώρο πίσω από την πισινη μαξιλάρα. Το Marine 8mm νομίζω ότι ι μπορείς να το βρεις και κάτω από 50 ευρω το καλό. ...Υπάρχουν όμως διάφορες ποιότητες οπότε πρέπει να είσαι προσεκτικός. Μέτρα και πες τους να σου το κόψουν. Είναι πιο καλά σίγουρα.
Οκ καταλαβα αλλα αφου θελεις να βλεπεις απο το καθρεφτακη ειπες πως σκεφτεσαι να το καμεις?εκτος αν πιασεις καμερα για πισινη και συρματωσεις την να σου δειχνει συνεχεια εικονα ;)
Τούτον πάει πολλά! !! Ίσως κάτι σε τζελατινη....δεν το κατέχω αλλά νομίζω είναι και ακριβή
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Pathfinder »

Θέλω να βάλω κάτι από πάνω μέχρι κάτω που να απομονωσει τον χώρο πίσω από την πισινη μαξιλάρα. Το Marine 8mm νομίζω ότι ι μπορείς να το βρεις και κάτω από 50 ευρω το καλό. ...Υπάρχουν όμως διάφορες ποιότητες οπότε πρέπει να είσαι προσεκτικός. Μέτρα και πες τους να σου το κόψουν. Είναι πιο καλά σίγουρα.[/quote]
Οκ καταλαβα αλλα αφου θελεις να βλεπεις απο το καθρεφτακη ειπες πως σκεφτεσαι να το καμεις?εκτος αν πιασεις καμερα για πισινη και συρματωσεις την να σου δειχνει συνεχεια εικονα ;)[/quote]
Τούτον πάει πολλά! !! Ίσως κάτι σε τζελατινη....δεν το κατέχω αλλά νομίζω είναι και ακριβή[/quote]

καλα γιατι θελεις να το κλεισεις πισω μονιμα?αν επιμενεις ομως εγω θα εκαμνα το πανω κομματι αναδιπλουμενο...δλδ οταν δεν θα το θελω πανω για να με εμποδιζει στην οδηγηση να το διπλωνα προς τα κατω και πανω στην κατασκευη μου ουτως ωστε να την καλυφκει αφου θελεις να την χωνεις...μπορεις να το καμεις με λεπτο πλαιγουτ και να το ντυσεις στα ιδια χρωματα της ταπετσαριας σου...ετσι προχειρα προχειρα τουτο που σου προτεινω :)...εγω παλε αρεσκει μου να εχω επιλογες...να μεν εν κατι σκεττο τζιαμε και να μεν μου καμνει τιποτε,,,εν ξερω αν με πιανεις :):)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

:idea: και βέβαια! !!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε kanari...
Αν δεν κάνω λάθος κατι τέτοιο που θέλεις να κάνεις , έκανε και ο κουμπάρος μου στο prado...απομόνωσε τελείως τον χώρο πίσω και για να μην τον εμποδίζει στην οδήγηση έκανε ενα τετραγωνο με ζελατίνη αν δεν κάνω λάθος...έντυσε όλο το πίσω μέρος με δερματίνη ή οποία αν θυμάμαι καλά μπορεί να βγεί κιολας... ¨Εκαμε το για τους σκύλους, ετσι δεν υπάρχουν μυρωδιές στο υπόλοιπο αυτοκινητο και καθαρίζεται κι εύκολα.
Αν σε ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες, και να καταφέρω να βάλω και φώτο... με την έγκριση του πρωτα βεβαια....
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από kanaris »

Nikos έγραψε:Φίλε kanari...
Αν δεν κάνω λάθος κατι τέτοιο που θέλεις να κάνεις , έκανε και ο κουμπάρος μου στο prado...απομόνωσε τελείως τον χώρο πίσω και για να μην τον εμποδίζει στην οδήγηση έκανε ενα τετραγωνο με ζελατίνη αν δεν κάνω λάθος...έντυσε όλο το πίσω μέρος με δερματίνη ή οποία αν θυμάμαι καλά μπορεί να βγεί κιολας... ¨Εκαμε το για τους σκύλους, ετσι δεν υπάρχουν μυρωδιές στο υπόλοιπο αυτοκινητο και καθαρίζεται κι εύκολα.
Αν σε ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες, και να καταφέρω να βάλω και φώτο... με την έγκριση του πρωτα βεβαια....
Φίλε Νίκο βέβαια με ενδιαφέρει αν μπορείς να μας πεις λεπτομέρειες. Ευχαριστώ!
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ιδέες για Αποθηκευτικούς Χώρους

Δημοσίευση από Nikos »

kanaris έγραψε:
Nikos έγραψε:Φίλε kanari...
Αν δεν κάνω λάθος κατι τέτοιο που θέλεις να κάνεις , έκανε και ο κουμπάρος μου στο prado...απομόνωσε τελείως τον χώρο πίσω και για να μην τον εμποδίζει στην οδήγηση έκανε ενα τετραγωνο με ζελατίνη αν δεν κάνω λάθος...έντυσε όλο το πίσω μέρος με δερματίνη ή οποία αν θυμάμαι καλά μπορεί να βγεί κιολας... ¨Εκαμε το για τους σκύλους, ετσι δεν υπάρχουν μυρωδιές στο υπόλοιπο αυτοκινητο και καθαρίζεται κι εύκολα.
Αν σε ενδιαφέρει να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες, και να καταφέρω να βάλω και φώτο... με την έγκριση του πρωτα βεβαια....
Φίλε Νίκο βέβαια με ενδιαφέρει αν μπορείς να μας πεις λεπτομέρειες. Ευχαριστώ!
Φίλε Kanari
Μιλησα με τον κουμπάρο και μου είπε ότι δεν το έκανε ο ίδιος αλλά την

πρώτη φάση πελεκάνος
έβγαλε μόλα και του έκλεισε το πίσω μέρος με δύο κομμάτια ξύλο, στις ενώσεις μπήκε λάστιχο για να μην περνάνε μυρωδιές , στο σημείο όπου χρειάζεται να βλέπεις πίσω για ασφαλή οδήγηση έβαλε γυαλί και όχι ζελατίνη.

δεύτερη φάση ταπετσάρης
ντύθηκε το πίσω μέρος, μπήκαν σκρατσ για να μπορεί να βγαίνει.... με πρώτη ευκαιρία θα βάλω και φωτογραφίες.

Πάντως όπως μου ανέφερε είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

Θα ακολουθήσουν και φώτο με την πρώτη ευκαιρία.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”