Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Μαριε μου για τα χομπυς μας το καινουργιο εν καπως απαγορευτικο..το θεμα ομως ειναι να πιασω 2 αυτοκινητα το ενα για την πολη μετακινησεις κ το αλλο για τα χομπυς;αρα 2 κυκλοφοριες 2 ασφαλειες 2 συντηρησεις συμφερει;
Ή να ψαχτω κ να βρω ενα π να μπορει να μ προσφερει κ τα 2;το μεταχειρισμενο σε αυτη τη περιπτωση εννοειται!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αχερκωτης έγραψε:Μαριε μου για τα χομπυς μας το καινουργιο εν καπως απαγορευτικο..το θεμα ομως ειναι να πιασω 2 αυτοκινητα το ενα για την πολη μετακινησεις κ το αλλο για τα χομπυς;αρα 2 κυκλοφοριες 2 ασφαλειες 2 συντηρησεις συμφερει;
Ή να ψαχτω κ να βρω ενα π να μπορει να μ προσφερει κ τα 2;το μεταχειρισμενο σε αυτη τη περιπτωση εννοειται!
Μιχάλη όπως τα έφραψες εσκέφτηκα γι' αυτό τζιαί επήα για το SUV. Δεν μετανιώνω για εκείνο αλλά νομίζω ότι έχεις δίκιο, ίσως να έπρεπε να ψάξω τις επιλογές μου για μεταχειρισμένο... Ψες ήθελα να πάω ψάρεμα τζιαί επήρα το μετανιωμένος γιατί ήταν γυαλί τζιαί έφερα το πίσω μαύρο τζιαί γέριμο (όχι που τα λέπια των ψαρκών... :lol: )
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Το δικο μου γυαλι δυσκολο να γινει αλλα οκ..μπαινουν σκυλλοι μπηκαν καλαμια σαββατο κ μπαινει κ γυναικα μεσα ευτυχως..
Εξυπηρετα με στο μεγιστο!
Ο καιρος εν πισω ποδα τωρα εταραξε η θαλασσα εφκηκαν λια ψαρκα..αν εβρω χρονο θα ξαναπαω
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:
Αχερκωτης έγραψε:Μαριε μου για τα χομπυς μας το καινουργιο εν καπως απαγορευτικο..το θεμα ομως ειναι να πιασω 2 αυτοκινητα το ενα για την πολη μετακινησεις κ το αλλο για τα χομπυς;αρα 2 κυκλοφοριες 2 ασφαλειες 2 συντηρησεις συμφερει;
Ή να ψαχτω κ να βρω ενα π να μπορει να μ προσφερει κ τα 2;το μεταχειρισμενο σε αυτη τη περιπτωση εννοειται!
Μιχάλη όπως τα έφραψες εσκέφτηκα γι' αυτό τζιαί επήα για το SUV. Δεν μετανιώνω για εκείνο αλλά νομίζω ότι έχεις δίκιο, ίσως να έπρεπε να ψάξω τις επιλογές μου για μεταχειρισμένο... Ψες ήθελα να πάω ψάρεμα τζιαί επήρα το μετανιωμένος γιατί ήταν γυαλί τζιαί έφερα το πίσω μαύρο τζιαί γέριμο (όχι που τα λέπια των ψαρκών... :lol: )
κουχ κουχ πουλουμε τζε εμεισ αυτοκινητα κοπελια :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από MARIOSE »

Α ρε Πανίκο μου είμαι σίουρος ότι αν σε ήξερα τότε θα με συμβούλεφκες πολλά καλά τζιαί θα εβρίσκαμε τζιαί το πιο καλό αυτοκίνητο για εμένα! Σίγουρα θα έρτει όμως ξανά η ευκαιρία!

Τζίνο το παρείστικο αφήκαμεν το πάλε... 8-)
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από πανικος »

MARIOSE έγραψε:Α ρε Πανίκο μου είμαι σίουρος ότι αν σε ήξερα τότε θα με συμβούλεφκες πολλά καλά τζιαί θα εβρίσκαμε τζιαί το πιο καλό αυτοκίνητο για εμένα! Σίγουρα θα έρτει όμως ξανά η ευκαιρία!

Τζίνο το παρείστικο αφήκαμεν το πάλε... 8-)
πρωτη φορα πηγα προχθες δευτερα φετος μαριε μου.1 μουρμουρο το αποτελεσμα και πολλα κομμενα αγκιστρια :? ειμαστε μακρυα τι να κανουμε.ενα τριημερο θα το κανουμε ομως με τον μιχαλη στην εξοχη και φετος αν μπορεσετε και εσεις εστω μια νυχτα να αφιερωσουμε και για το ψαρεμα με την φουκου εννοειτε :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από MARIOSE »

πανικος έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Α ρε Πανίκο μου είμαι σίουρος ότι αν σε ήξερα τότε θα με συμβούλεφκες πολλά καλά τζιαί θα εβρίσκαμε τζιαί το πιο καλό αυτοκίνητο για εμένα! Σίγουρα θα έρτει όμως ξανά η ευκαιρία!

Τζίνο το παρείστικο αφήκαμεν το πάλε... 8-)
πρωτη φορα πηγα προχθες δευτερα φετος μαριε μου.1 μουρμουρο το αποτελεσμα και πολλα κομμενα αγκιστρια :? ειμαστε μακρυα τι να κανουμε.ενα τριημερο θα το κανουμε ομως με τον μιχαλη στην εξοχη και φετος αν μπορεσετε και εσεις εστω μια νυχτα να αφιερωσουμε και για το ψαρεμα με την φουκου εννοειτε :D
Ωραία φίλε, όποτε θα πάτε ενημερώστε με.

Φίλε τα κουνελλάκια της θάλασσας επολλύναν επικύνδυνα... Αν θέλεις δυνατές μάχες βάλε ττέλλι :D
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από mikros »

Μιας και μιλάτε για suv, είμαι και εγω στο ψάξιμο για ενα αυτοκίνητο για όλες τις δουλειες, τόσο για την πόλη όσο και για τα χόμπυ εχτός.

Οπότε κάτι που να μεν είναι πολλά μεγάλο, όυτε αποτρεπτικο το κόστος αγορας για μεταχηρισμένο ούτε τα υπολοιπα εξοδα του, το grand vitara το 20αρι και το rav4 εν εχτοςτων επιλογών μου...

Είμαι ανάμεσα στο Daihatsu terios, Grand vitara 16ari και jimny...

Το πρώτο είναι το πιο ανετο, 5πορτο, οικονομικο και πιο ακριβό, απο την αλλή το jimny φτηνό μεν αλλά αλλά με τα γνωστα έξοδα και προβλήματα...

Όσοι είχατε τέτοια αυτοκίνητα τι προτείνετε?

Κατι είδα για ψάρεμα όξα εν η ιδέα μου? ;)
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Αντρεα μου εχω το βιταρα του 2004 μοντελο το κοστος κ η συντηρηση του εν μια χαρα..για τα αλλα εν μπορω να μιλησω εχτος που τζιμνι π μπορω να πω 13αρι τσιμπα λιο ενω 16αρι εισαι πιο ανετος..ο γειτονας μ π το εχει λεει εν φαγανα κ οδηγα πιο σιγα π μενα..
Π την αλλη το Τεριος εν μηχανη τογιοτα αρα αθανατη..
Το αυτοκινητο δεν ειναι επενδυση!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αυτοκίνητα (διπλοκάμπινα)

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αντρέα μου συμφωνώ με το Μιχάλη. Το αυτοκίνητο είναι στο τέλος πεταξούμενα ριάλια αλλά απαραίτητο.

Μεν πάεις να δώσεις λεφτά πολλά φίλε είναι η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω. Πήγαινε σε κάποιον που ξέρεις και εμπιστεύεσαι (Πανίκοοοο :D ).

Το ψάρεμα μόλις κανονιστεί θα σου τηλεφωνήσω. Να φέρω ψυγείο με δολώματα ή ψυγείο με μπύρες?? :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”