ΜΠΟΤΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Παιδιά χαιρετώ
Θέλω τις απόψεις σας για τις πιο κάτω μπότες.

http://www.vikingfootwear.com/en/mens/a ... eer-hunter

Επιπλέων θα ήθελα να μου πει κάποιος που καταλάβει πώς να συντηρώ και να καθαρίζω τέτοιου είδους μπότες (δερμάτινες).
Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιδιά χαιρετώ
Θέλω τις απόψεις σας για τις πιο κάτω μπότες.

http://www.vikingfootwear.com/en/mens/a ... eer-hunter

Επιπλέων θα ήθελα να μου πει κάποιος που καταλάβει πώς να συντηρώ και να καθαρίζω τέτοιου είδους μπότες (δερμάτινες).
Ευχαριστώ.

ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ VIKING HUNTER....TO ΗΘΕΛΑ ΨΗΛΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΜΟΥ!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΕΙΛΑ ΣΗΜΕΡΑ.....ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙ!!!

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΠΗΓΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ...ΑΛΛΟΣΤΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΜΕΛΕΙΣ ΚΕΡΙ....ΕΙΤΕ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΕΙΤΕ ΜΕ ΠΙΝΕΛΟ...ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΙΣ ΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΝΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ...ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ!

http://www.cyprushuntingmagazine.com/fo ... &start=140
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Ευχαριστώ πολύ.

Βασικά τις αγόρασα εχτές από την έκθεση και έχει 1-2 χρόνια που τις έχω υπόψη μου. Φαίνονται πολύ καλή κατασκευή και πολύ ανθεκτικές. Το μόνο πρόβλημα που νομίζω ότι θα έχω είναι ότι είναι πολύ σκληρές και θα χρειαστούν καλό δούλεμα για να μην με κόψουν στο κυνήγι.

Μέχρι τώρα είχα τις Beretta με cortex και vibram (με πράσινο μαλακό δέρμα) και με πήραν 5 χρόνια. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά άκουσα ότι σταμάτησε η Beretta να παράγει μπότες οπόταν δεν ήθελα να πιάσω τις Beretta και να ρισκάρω να πιάσω παλιές σόλες.

Ο σύντροφος μου έχει τις αντίστοιχες της Beretta (σκληρό καφέ δέρμα) και τον πήραν 8 χρόνια και με πιο λίγες ζημιές από τις δικές μου.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ Η ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ.....ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΑΓΕΨΕ ΣΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΟΛΑ!

ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΓΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΜΠΟΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ.....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΓΥΡΝΑΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΛΕΣ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ!

ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ..ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΦΟΥΛ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ....ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Καλορίζικες φίλε.

Εγώ δεν πείρα αυτό το μοντέλο αλλά τις deer hunter που είναι λίγο πιο κοντές αλλά όχι πολύ.

Τώρα πρέπει να αγοράσω ένα κερί για συντήρηση και προστασία των ραφών και να τις δουλέψω να στρώσουν.
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από ALEXIS »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ Η ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ.....ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΑΓΕΨΕ ΣΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΟΛΑ!

ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΓΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΜΠΟΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ.....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΓΥΡΝΑΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΛΕΣ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ!

ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ..ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΦΟΥΛ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ....ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!
ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΣΟΛΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΕΣ Η ΟΧΙ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ !
ΔΩΣΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Καλορίζικες φίλε.

Εγώ δεν πείρα αυτό το μοντέλο αλλά τις deer hunter που είναι λίγο πιο κοντές αλλά όχι πολύ.

Τώρα πρέπει να αγοράσω ένα κερί για συντήρηση και προστασία των ραφών και να τις δουλέψω να στρώσουν.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΠΙΣΗΣ,ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΕΣ...ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΙ ΕΓΩ ΗΔΗ ΤΟ ΕΚΑΝΑ!

ΚΑΙ ΟΙ deer hunter ΕΝΑ ΑΠ'ΤΑ ΙΔΙΑ,ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΟΛΑ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΕΡΙ ΤΥΠΟΥ ΑΛΟΙΦΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΡΕΙ ΒΑΛΕ ΜΑ ΤΟ ΠΙΝΕΛΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗ ΜΠΟΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΑΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΤΩΝ ΜΑΛΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΑΕΡΑ ΒΡΑΣΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΚΕΡΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΤΗΚΑ ΕΑΝ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΑΚΟΜΑ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ALEXIS έγραψε:
SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ Η ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ.....ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΑΓΕΨΕ ΣΤΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ Η ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΟΛΑ!

ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΓΜΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΜΠΟΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΖΑΡΙ.....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΓΥΡΝΑΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΛΕΣ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ!

ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ..ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΟΛΑ ΦΟΥΛ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΗ ....ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!
ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΣΟΛΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΕΣ Η ΟΧΙ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ !
ΔΩΣΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ
ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ Ο ΣΧΙΜΑΤΙΣΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΟΛΗΣΘΙΤΗΚΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ!

Π.Χ ΑΥΤΗ Η ΣΟΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Η χρήση κεριού εκτός από goretex approved αν είμαι έτςι το δέρμα και μη υλικά εγκεκριμένα από τον κατασκευαστή θα κρατήσει μεν το δέρμα μαλακό αλλά θα στουππώσει τις τρύπες που αναπνέει το δέρμα. Θα είναι πολλά αδιάβροχο αλλά δεν θα αναπνέει
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΠΟΤΕΣ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΣΩΣΤΑ ΓΙΑΤΡΕ.....ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ!

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”