Αναβάθμιση Εξοπλισμού 2014-15

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Cartridge Bags and Belts POUCH BELT.jpg
Φετος σκεφτομαι να αγορασω κατι παρομοιο, για το στατικο κυνηγι στην τζικλα οπου οι ντουφεκιες μπορει να ειναι πολλες σε μικρο χρονικο διαστημα πχ στο ξεφωτο το πρωι. Πιστευω ειναι αρκετα χρησιμο για να εχεις καμια 20αρια φυσιγγια σε ευκολη προσβαση χωρις να χρειαζεται να σκυβεις να παιρνεις απο το σακκιδιο ή να τις εχεις μεσα στις τσεπες του jacket. Δεν φορω γιλεκκο ουτε και ζωνη οταν ειμαι σε ποστο. Το βλεπω πολυ συχνα και σε κυνηγους στο σκοπευτηριο. Εχετε καποια αποψη?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από nikos17 »

andreasana210326 έγραψε:
Cartridge Bags and Belts POUCH BELT.jpg
Φετος σκεφτομαι να αγορασω κατι παρομοιο, για το στατικο κυνηγι στην τζικλα οπου οι ντουφεκιες μπορει να ειναι πολλες σε μικρο χρονικο διαστημα πχ στο ξεφωτο το πρωι. Πιστευω ειναι αρκετα χρησιμο για να εχεις καμια 20αρια φυσιγγια σε ευκολη προσβαση χωρις να χρειαζεται να σκυβεις να παιρνεις απο το σακκιδιο ή να τις εχεις μεσα στις τσεπες του jacket. Δεν φορω γιλεκκο ουτε και ζωνη οταν ειμαι σε ποστο. Το βλεπω πολυ συχνα και σε κυνηγους στο σκοπευτηριο. Εχετε καποια αποψη?
εχω εγω ενα παρομοιο. ειναι πολυ βοηθητικο αν δεν θελεισ να εχεις βαρος στο γιλεκο. κ εγω το χρησιμοποιω στις τζικλες τα πρωινα κ τα τζιταστρα
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ έπιασα ήδη την καρεκλού μου, έμεινε να εύρω καμμιά παγωνιερού. :)
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

andreasana210326 έγραψε:
Cartridge Bags and Belts POUCH BELT.jpg
Φετος σκεφτομαι να αγορασω κατι παρομοιο, για το στατικο κυνηγι στην τζικλα οπου οι ντουφεκιες μπορει να ειναι πολλες σε μικρο χρονικο διαστημα πχ στο ξεφωτο το πρωι. Πιστευω ειναι αρκετα χρησιμο για να εχεις καμια 20αρια φυσιγγια σε ευκολη προσβαση χωρις να χρειαζεται να σκυβεις να παιρνεις απο το σακκιδιο ή να τις εχεις μεσα στις τσεπες του jacket. Δεν φορω γιλεκκο ουτε και ζωνη οταν ειμαι σε ποστο. Το βλεπω πολυ συχνα και σε κυνηγους στο σκοπευτηριο. Εχετε καποια αποψη?
Αντρέα φαίνεται καλό και όντως είναι χρήσιμο. Καλό θα ήταν να είναι και αδιάβροχο για το κυνήγι. Δες αν υπάρχει online. Έχω ένα αδιάβροχο που εφαρμόζει σε ζώνη. Το κατασκεύασε ένας μερακλής άνθρωπος. Όταν ανέβω στο χωριό θα το βρω να σου στείλω φωτογραφία.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από KINIGOSS »

http://www.ebay.co.uk/itm/Jack-Pyke-Spe ... 0900977127

βολικο και αυτο .απλα θελει ενα κλιπ στη θηλια του παντελονιου οταν σκιβεις να σιναξεις τες τζικλες να μενει σταθερο :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

andreasana210326 έγραψε:
Cartridge Bags and Belts POUCH BELT.jpg
Φετος σκεφτομαι να αγορασω κατι παρομοιο, για το στατικο κυνηγι στην τζικλα οπου οι ντουφεκιες μπορει να ειναι πολλες σε μικρο χρονικο διαστημα πχ στο ξεφωτο το πρωι. Πιστευω ειναι αρκετα χρησιμο για να εχεις καμια 20αρια φυσιγγια σε ευκολη προσβαση χωρις να χρειαζεται να σκυβεις να παιρνεις απο το σακκιδιο ή να τις εχεις μεσα στις τσεπες του jacket. Δεν φορω γιλεκκο ουτε και ζωνη οταν ειμαι σε ποστο. Το βλεπω πολυ συχνα και σε κυνηγους στο σκοπευτηριο. Εχετε καποια αποψη?
ΑΝΔΡΕΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ.....ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ...

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ....ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΥΠΗΡΧΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΖΩΝΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ....ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΕΧΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΤΣΙΚΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ 10 ΦΥΣΙΓΓΙΑ Ν5 Η Ν6 ΣΤΟ ΔΕΚΑΡΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΓΙΑ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ΑΣ ΠΟΥΜΕ :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΩΡΑΙΟΣ ΦΙΛΕ ΣΟΛΩΝΑ.

ΘΑ AKΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ SILVER PIGEON ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ... ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ.

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 40-60 ΕΥΡΩ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ.

Φιλε SilverPigeon αναμενω τις φωτο.

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Μεν ξοδιαστεις ακομα να σου βάλω φωτο αυτες τις μερες κατι που πηρα εγω να το δεις.
νομιζω ηταν 25-30 το πολυ δεν θυμάμαι.
Επαθες κ σου σαν τες γεναιτζιες κ θελεις ψώνια σμαν αμαν.
εχει χαζιριν αλλο να μηνα :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αντρέα έχω κάτι σχεδόν το ίδιο με το Σόλωνα σε παραλλαγή και με μεγάλη τσέπη πίσω (για θήραμα και οτιδήποτε άλλο θες). Δεν είναι αδιάβροχο αλλά είναι πάρα πολύ βολικό.

Οι δύο μεγάλες τσέπες χωρίζονται σε 2 διαμερίσματα και έτσι μπορείς να χρησιμοποιήσεις 4 ειδών φυσίγγια και να τα βρίσκεις εύκολα. Η χωρητικότητα μπορεί να ξεπεράσει και τα 100 φυσίγγια σύνολο. Μπαίνει στη μέση και εγώ τοποθετώ στη ζώνη του και ένα δίχτυ για τα άδεια φυσίγγια.

Άμα θέλεις πες μου να σου βάλω και μια φωτογραφία.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αναβαθμιση εξοπλισμου 2014

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Laurona έγραψε:Μεν ξοδιαστεις ακομα να σου βάλω φωτο αυτες τις μερες κατι που πηρα εγω να το δεις.
νομιζω ηταν 25-30 το πολυ δεν θυμάμαι.
Επαθες κ σου σαν τες γεναιτζιες κ θελεις ψώνια σμαν αμαν.
εχει χαζιριν αλλο να μηνα :lol:

:D :D :D η αληθεια εφυρτικα λιο ναι....ιντα μονο οι γυναικες να πιανουν καθε μηνα τα λουλλουδε φορεματουθκια τους?? :lol: :lol: να πιαμε και εμεις κατι.....

αναμενω φωτο Xρυσανθε και Μαριε.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”