Για να περνα η ωρα!!

Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από kanaris »

Pathfinder έγραψε:Παιδες σας χαιρετω

Επειδη ειμαι στην δουλεια και βαρκουμαι τα μαλα ειπα να συγκρινουμε τα πραματα που παιρνει ο καθενας μαζι του στις εξορμησεις για λαγο/περδικο...πραματα που εχετε σαν must μαζι σας (σακκιδιο η και στο αυτοκινητο).
εγω ας πουμε παιρνω
complete στολη, σιηπεττο, 3 κουτες χαρτουτσιες, μεσ την βουρκα φαναρι, ασυρματο, γυαλια προστασιας, πολυεργαλειο, asspaper, νερο,καφε, σαντουιτς, σοκολατα, φρουτο, κανενα ναυλον σακκουλι και μες την κασιουα του αυτοκινητου για το διαλειμα του μεσημερκου εχω γκαζουι με μεγαλο ματι, τηανι, σμιλουες, σχαρα, παγωνιερα, καφε, ζιβανια, λουκανικουι-χαλλουμουι-ψωμι αρκατενο-τοματα/αγγουρακι κτλ αναλογως.Νομιζω τουτα.Παρελκομενα για το αυτοκινητο, εργατη, σιαππανια κλπ εν παντα μεσα.

ενας που βαρκεται και οι μερες εν περνουν! ;)
ενομιζα πως επαιρνα πολλα πραματα!!!τυχερος οποιος βρεθει κοντα σας στο μπουκκομα ρε κοπελια!!!για μεσημεριανο δεν τολμω να σκεφτω γιατι σας βλεπω να πυρωνετε πτυσσομενο φουρνουι του κλεφτικου!!! :P
απο φαγωσιμα (στο ενδημικο) κατι πισκοττουθκια με παστα φρουτα και κατι τζελλουθκια για ενεργεια. 3 μπουκαλακια νερο, και 4-5 πορτοκαλι φανελες γιατι φκαλλουμε νερο βουρα-βουρα τους περτικους. εκτος μαχαιρι παντα εχω κορδονια και λουρια δερματος για επειγον επισκευες! ;)
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από Γιατρός »

Για περπατητό potassium tablets ή σιοκολάτα ή μπανάνα και ηλεκτρολύτες απαραίτητο 1000%

Δοκιμάστε ένα water blader στο πίσω μέρος του γιλέκου και φέρτε τον σωλήνα μπροστά να πίνετε εσείς και οι σκύλλοι σας. Πιο καλή κατανομή βάρους παρά η μπουκάλα.

Αν σουπώνετε φανέλες τότε χρησιμοποιείτε λανθασμένα cotton. Εν καλό άμαν κοιμούμαστε μόνον ή καφετέρια

Layering system rule one
Το πρώτο ύφασμα πρέπει να βγάζει όλον τον ιδρώτα προς τα έξω για εξάτμηση και cooling down και όχι overheating πχ helly hansen , icebreaker, rab , under armour κτλ baselayers close to skin

Second layer rule
Fleece αν έχει κρύο , ακόμα και βρεγμένο σε κρατά ζεστό
Microfleece, 100,200,polar ανάλογα

Third layer μόνον για στάμα
http://www.outdoorgearlab.com/a/11061/I ... ng-Systems
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιατρός την 15 Οκτ 2013, 06:20, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από Anthimos »

BAIKAL 1980 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Εγω παιρνω ακομα 30 φυσιγγια μαζι μου στη τσαντα. (εχει 24 στο γιλεκο!!)
Τσιακκουδι , 1Χ6 νερα του 1,5 λιτρου,2Χ εξτρα φανελλες, Γυαλια πορτοκαλια για ουλλη μερα, λαστιχενια μπάλα κομμενη στα δυο για νερο των σκυλιων , 2Χ ζευγη καλτσες, χαρτι, μωρομαντηλα, 3 snickers, 3-4 φακελακια electrolade, 2 5λιτρα νερο για τα σκυλια, δοχειο για να πιουν νερο τα σκυλια, μπιπερς , καμπανελια,ασυρματο, ρολοι, κινιτο..... λιγες κουφεττουδες αν παθω υπογλυκαιμια.....Αυτα :roll:

...καλα λαλειτε για μενα που τουλαχιστο ε να παω να κατσω....ο Ανθιμος με τουτα ουλλα που κουβαλα στο περπατημα...δυσκολευκουμε να πιστεψω πως ισοζιαζει πας τις ανηφορες...τζαι εν ερκετε κατω οπως το βαρελουι!!! :shock:
Ρε ταραμενε :D εν μες τ αυτοκινητο τα πιο πολλα
Πανω μου εχω 2 μουκαλες του 1.5 λιτρου νερο, 24 φουσιεκκια , την μπαλα , τις κουφεττουδες και το οπλο. Αν εν πολλα κρυαδα και μια σνικερς και χαρτι
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
istriano ®

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Το μονο απαραιτητο για μενα ειναι 2 πακετα LM ασπρα, 3 coffee break ασημενια και μια μπουκαλα νερο!!!!
istriano ®

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Anthimos έγραψε: Αν εν πολλα κρυαδα και μια σνικερς και χαρτι
Παν πακετο τουτα τα δυο; :D
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

Anthimos έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Εγω παιρνω ακομα 30 φυσιγγια μαζι μου στη τσαντα. (εχει 24 στο γιλεκο!!)
Τσιακκουδι , 1Χ6 νερα του 1,5 λιτρου,2Χ εξτρα φανελλες, Γυαλια πορτοκαλια για ουλλη μερα, λαστιχενια μπάλα κομμενη στα δυο για νερο των σκυλιων , 2Χ ζευγη καλτσες, χαρτι, μωρομαντηλα, 3 snickers, 3-4 φακελακια electrolade, 2 5λιτρα νερο για τα σκυλια, δοχειο για να πιουν νερο τα σκυλια, μπιπερς , καμπανελια,ασυρματο, ρολοι, κινιτο..... λιγες κουφεττουδες αν παθω υπογλυκαιμια.....Αυτα :roll:

...καλα λαλειτε για μενα που τουλαχιστο ε να παω να κατσω....ο Ανθιμος με τουτα ουλλα που κουβαλα στο περπατημα...δυσκολευκουμε να πιστεψω πως ισοζιαζει πας τις ανηφορες...τζαι εν ερκετε κατω οπως το βαρελουι!!! :shock:
Ρε ταραμενε :D εν μες τ αυτοκινητο τα πιο πολλα
Πανω μου εχω 2 μουκαλες του 1.5 λιτρου νερο, 24 φουσιεκκια , την μπαλα , τις κουφεττουδες και το οπλο. Αν εν πολλα κρυαδα και μια σνικερς και χαρτι
...α σορρυ... :D
επειδει εγω ε να τα επαιρνα σιουρα...! :lol:

κοπελια χαρτι ειπα να μεν γραψω.....αλλα με τουτα που τρωω...υπολογηστε μονοι σας!!! :oops:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από Anthimos »

istriano ® έγραψε:
Anthimos έγραψε: Αν εν πολλα κρυαδα και μια σνικερς και χαρτι
Παν πακετο τουτα τα δυο; :D
Ναι :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

istriano ® έγραψε:Το μονο απαραιτητο για μενα ειναι 2 πακετα LM ασπρα, 3 coffee break ασημενια και μια μπουκαλα νερο!!!!

...καλα...τα LM τρωουνται???εκτος αν τρωεις τα τενεκουθκια μετα που ε να πιεις τον καφε... :?

φκαλεις την νηστικος??εθκιαβασα τουτα που εγραψες...τζαι επιαμε η πεινα!
istriano ®

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε εμεις 10.30-11.00 τερματιζουμε. Μεχρι της 12.00 το πολλη ειμαστε Σπιτι αν εξορμισουμε μακρια!!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από mikros »

BAIKAL 1980 έγραψε:εγω που παω σε φασσα παιρνω μαζι μου στο ποστο....καρεκλουα...τσαντα με 6-7 πακετα χαρτουτσιες...3-4 ειδη....3 σαντουιτς...κουννες αθασιου...2 λιτρα νερο....3 καφεδες ετοιμους...1-2 coce light :D ...2-3 σιοκολατες...μπισκοτα...κουφεττες...1 τσιακκουι...1 σετ αδιαβροχα για πουπανω....1 παγονιερα χειρος.....φαναρι...σκουφο...καπελο...γυαλια για πρωι και μετα για ηλιο...γαντια...και μες το αυτοκινητο...φουκου μιας χρησης...παστουρμαες λουκανικα...πιττες...σουβλακια κρασατα σε ξυλουι που τα τρωει ο μεθυσμενος ο συντροφος μου...βοδινο πολυπηφ γιατι πας τα καρβουνα ε μελι...ελιουες μαυρες...ντοματα αγγουρακι...τζαι φυσικα κρεμμυδι!!!
Περνεις μισο σουπερμαρκετ μαζι σου και τρωεις οσο μισο χωρκο τις light τι τες θελεις?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”