Για να περνα η ωρα!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από Pathfinder »

Παιδες σας χαιρετω

Επειδη ειμαι στην δουλεια και βαρκουμαι τα μαλα ειπα να συγκρινουμε τα πραματα που παιρνει ο καθενας μαζι του στις εξορμησεις για λαγο/περδικο...πραματα που εχετε σαν must μαζι σας (σακκιδιο η και στο αυτοκινητο).
εγω ας πουμε παιρνω
complete στολη, σιηπεττο, 3 κουτες χαρτουτσιες, μεσ την βουρκα φαναρι, ασυρματο, γυαλια προστασιας, πολυεργαλειο, asspaper, νερο,καφε, σαντουιτς, σοκολατα, φρουτο, κανενα ναυλον σακκουλι και μες την κασιουα του αυτοκινητου για το διαλειμα του μεσημερκου εχω γκαζουι με μεγαλο ματι, τηανι, σμιλουες, σχαρα, παγωνιερα, καφε, ζιβανια, λουκανικουι-χαλλουμουι-ψωμι αρκατενο-τοματα/αγγουρακι κτλ αναλογως.Νομιζω τουτα.Παρελκομενα για το αυτοκινητο, εργατη, σιαππανια κλπ εν παντα μεσα.

ενας που βαρκεται και οι μερες εν περνουν! ;)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

εγω που παω σε φασσα παιρνω μαζι μου στο ποστο....καρεκλουα...τσαντα με 6-7 πακετα χαρτουτσιες...3-4 ειδη....3 σαντουιτς...κουννες αθασιου...2 λιτρα νερο....3 καφεδες ετοιμους...1-2 coce light :D ...2-3 σιοκολατες...μπισκοτα...κουφεττες...1 τσιακκουι...1 σετ αδιαβροχα για πουπανω....1 παγονιερα χειρος.....φαναρι...σκουφο...καπελο...γυαλια για πρωι και μετα για ηλιο...γαντια...και μες το αυτοκινητο...φουκου μιας χρησης...παστουρμαες λουκανικα...πιττες...σουβλακια κρασατα σε ξυλουι που τα τρωει ο μεθυσμενος ο συντροφος μου...βοδινο πολυπηφ γιατι πας τα καρβουνα ε μελι...ελιουες μαυρες...ντοματα αγγουρακι...τζαι φυσικα κρεμμυδι!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL 1980 έγραψε:εγω που παω σε φασσα παιρνω μαζι μου στο ποστο....καρεκλουα...τσαντα με 6-7 πακετα χαρτουτσιες...3-4 ειδη....3 σαντουιτς...κουννες αθασιου...2 λιτρα νερο....3 καφεδες ετοιμους...1-2 coce light :D ...2-3 σιοκολατες...μπισκοτα...κουφεττες...1 τσιακκουι...1 σετ αδιαβροχα για πουπανω....1 παγονιερα χειρος.....φαναρι...σκουφο...καπελο...γυαλια για πρωι και μετα για ηλιο...γαντια...και μες το αυτοκινητο...φουκου μιας χρησης...παστουρμαες λουκανικα...πιττες...σουβλακια κρασατα σε ξυλουι που τα τρωει ο μεθυσμενος ο συντροφος μου...βοδινο πολυπηφ γιατι πας τα καρβουνα ε μελι...ελιουες μαυρες...ντοματα αγγουρακι...τζαι φυσικα κρεμμυδι!!!
Εσύ εν ολόκληρο shopping list που παίρνεις μαζί σου, οι φάσσες ρωτούν σε αν έσχεις δωροκάρτα; :lol: :lol:
istriano ®

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Εν τζιε πατε κυνηγι εσεις!! Εν 2 ημερη εκδρομη που πατε :D :D :D
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

ε καλα ρε κοπελια...απλα πιανει με μια λιγουρα αμα φκαινω στη φυση.... :roll: :lol:
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL 1980 έγραψε:ε καλα ρε κοπελια...απλα πιανει με μια λιγουρα αμα φκαινω στη φυση.... :roll: :lol:
Μάντα λιγούρα ρε, δαμέ έσχει έγκυους με τετράδυμα που έν έχουν έτσι λιγούρες.
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

spyrosspyrou851 έγραψε:
BAIKAL 1980 έγραψε:ε καλα ρε κοπελια...απλα πιανει με μια λιγουρα αμα φκαινω στη φυση.... :roll: :lol:
Μάντα λιγούρα ρε, δαμέ έσχει έγκυους με τετράδυμα που έν έχουν έτσι λιγούρες.


...ειμαι πας την αναπτυξη μου ρε φιλουι μου!!! :?
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από Anthimos »

Εγω παιρνω ακομα 30 φυσιγγια μαζι μου στη τσαντα. (εχει 24 στο γιλεκο!!)
Τσιακκουδι , 1Χ6 νερα του 1,5 λιτρου,2Χ εξτρα φανελλες, Γυαλια πορτοκαλια για ουλλη μερα, λαστιχενια μπάλα κομμενη στα δυο για νερο των σκυλιων , 2Χ ζευγη καλτσες, χαρτι, μωρομαντηλα, 3 snickers, 3-4 φακελακια electrolade, 2 5λιτρα νερο για τα σκυλια, δοχειο για να πιουν νερο τα σκυλια, μπιπερς , καμπανελια,ασυρματο, ρολοι, κινιτο..... λιγες κουφεττουδες αν παθω υπογλυκαιμια.....Αυτα :roll:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
BAIKAL 1980

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

Anthimos έγραψε:Εγω παιρνω ακομα 30 φυσιγγια μαζι μου στη τσαντα. (εχει 24 στο γιλεκο!!)
Τσιακκουδι , 1Χ6 νερα του 1,5 λιτρου,2Χ εξτρα φανελλες, Γυαλια πορτοκαλια για ουλλη μερα, λαστιχενια μπάλα κομμενη στα δυο για νερο των σκυλιων , 2Χ ζευγη καλτσες, χαρτι, μωρομαντηλα, 3 snickers, 3-4 φακελακια electrolade, 2 5λιτρα νερο για τα σκυλια, δοχειο για να πιουν νερο τα σκυλια, μπιπερς , καμπανελια,ασυρματο, ρολοι, κινιτο..... λιγες κουφεττουδες αν παθω υπογλυκαιμια.....Αυτα :roll:

...καλα λαλειτε για μενα που τουλαχιστο ε να παω να κατσω....ο Ανθιμος με τουτα ουλλα που κουβαλα στο περπατημα...δυσκολευκουμε να πιστεψω πως ισοζιαζει πας τις ανηφορες...τζαι εν ερκετε κατω οπως το βαρελουι!!! :shock:
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: Για να περνα η ωρα!!

Δημοσίευση από diomedes »

Anthimos έγραψε:Εγω παιρνω ακομα 30 φυσιγγια μαζι μου στη τσαντα. (εχει 24 στο γιλεκο!!)
Τσιακκουδι , 1Χ6 νερα του 1,5 λιτρου,2Χ εξτρα φανελλες, Γυαλια πορτοκαλια για ουλλη μερα, λαστιχενια μπάλα κομμενη στα δυο για νερο των σκυλιων , 2Χ ζευγη καλτσες, χαρτι, μωρομαντηλα, 3 snickers, 3-4 φακελακια electrolade, 2 5λιτρα νερο για τα σκυλια, δοχειο για να πιουν νερο τα σκυλια, μπιπερς , καμπανελια,ασυρματο, ρολοι, κινιτο..... λιγες κουφεττουδες αν παθω υπογλυκαιμια.....Αυτα :roll:

Εν καλή η τέχνη σου με τη λαστιχένια μπάλα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”