Beeper

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Beeper

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

GRIGORIS έγραψε:
Warrior έγραψε:Εν κολανι με ηχητικη σημανση για σκυλια φερμας δηλαδη την ωρα που το σκυλι μενει ακινητο (φερμαρει) εκπεμπε ενα χαρακτηριστικο συνεχομενο ηχο (μπιπ) εξου και το μπιπερ ωστε να το αντιλαμβανει ο κυνηγος οτι το σκυλι βρισκεται σε φερμα ενω οταν το σκυλι κινειται τα μπιπ ειναι πιο αραια η δεν υπαρχουν καθολου εξαρταται και απο το μοντελλο. Ακομα υπαρχουν και μπιπερ που ρυθμιζονται αναλογως την ωρα που το σκυλι κινειται ουτως ωστε να κτυπα αραια η να μην κτυπα καθολου. Πανω κατω αυτο ειναι το μπιπερ. Ελπιζω να σε βοηθησα

εκαταλαβα οι οι ευχαριστω μακρια και φιλοι που τουτο 8ελω την κεφαλι μου ισυχη :D
βαρτετου καμπανελουη αμα φερμαρι δεν θα πεζει. Ασε που θα ειναι και πιο οικονομικο :D :lol: :lol:
ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ BEEBER ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ Γ'ΑΥΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ;)

ΟΤΑΝ ΦΕΡΜΑΡΙ ΤΟ ΣΚΥΛΛΙ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ???????
ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΧΝΗΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ + ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΟΝΤΑ.....ΜΕ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ :(

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Beeper

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kypros έγραψε:Γνωριζει κανεις καποιο καταστημα που να εχει ετοιμοπαραδοτα μπεεπερς για σκυλους φερμας?

Ευχαριστω
ΚΥΠΡΟ ΒΡΗΚΕΣ Η ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΦΟ .......ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΕΓΩ??
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Beeper

Δημοσίευση από kypros »

solon loyka έγραψε:
kypros έγραψε:Γνωριζει κανεις καποιο καταστημα που να εχει ετοιμοπαραδοτα μπεεπερς για σκυλους φερμας?

Ευχαριστω
ΚΥΠΡΟ ΒΡΗΚΕΣ Η ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΦΟ .......ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΕΓΩ??
Οχι δεν βρηκα ,θα πιασω απο ιντερνετ μαλλλον η θα περιμενω να φερουν σε 10 μερες. Ευχαριστω
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Beeper

Δημοσίευση από kanaris »

οσο την βλεπω αυτη τη φωτο με τα σκυλια σου φιλε σολώνα παραπανω γελω! να σου πω και γιατι. ειναι σαν να τζαι το δεξια γελα τζαι περιπαιζει το αριστερα το οποιο γι'αυτο τον λογο ειναι νευριασμενο! μηπως η διαμαχη ειναι για το ποιος εβγαλε την φραγκολινα?
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Beeper

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kanaris έγραψε:οσο την βλεπω αυτη τη φωτο με τα σκυλια σου φιλε σολώνα παραπανω γελω! να σου πω και γιατι. ειναι σαν να τζαι το δεξια γελα τζαι περιπαιζει το αριστερα το οποιο γι'αυτο τον λογο ειναι νευριασμενο! μηπως η διαμαχη ειναι για το ποιος εβγαλε την φραγκολινα?
ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΤΗΝ ΕΥΓΑΛΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ....ΤΗΣ ΕΡΙΞΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ(ΠΟΔΑΡΩΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΗΚΩΜΑ) ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΕΝΑ......

ΕΓΩ ΠΡΟΧΩΡΙΣΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΡΩ.....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 120-150Μ ΕΝΩ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΜΑΡΑΘΟΥΣ Η ΜΙΚΡΗ(ΑΡΙΣΤΕΡΑ)ΠΕΤΑΓΩΤΑΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΔΕΞΙΑ-ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΥΤΟ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ......Η ΜΑΝΑ(ΔΕΞΙΑ) ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ, ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ (ΚΑΘΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΝΟΙΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΗ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΜΕ 3 ΕΠΑΝΕΛΙΜΕΝΕΣ ΦΕΡΜΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΣΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ....ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΤΥΠΗΣΩ ΤΕΛΙΚΑ.....Η ΜΙΚΡΗ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ... ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΑΕΡΑ, ΠΑΡΑ ΤΗΣ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ....ΟΠΩΣ Η ΜΑΝΑ ΔΗΛΑΔΗ!!!
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ....ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΑΕΡΑ ΟΜΩΣ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΜΒΑΙΝΩ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΖΗΛΙΑ....Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
BROWNING GR6
Full Member
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 18:56
Τοποθεσία: pafos

Re: Beeper

Δημοσίευση από BROWNING GR6 »

ΦΙΛΕ ΣΟΛΟ ΠΟΣΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΒΒΕΕΠΕΡ?
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Beeper

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

BROWNING GR6 έγραψε:ΦΙΛΕ ΣΟΛΟ ΠΟΣΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΒΒΕΕΠΕΡ?

ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 80-90ΕΥΡΩ
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

Re: Beeper

Δημοσίευση από nikos17 »

αγορασα προσφατα beeber και το χρησημοποιησα σε 2 εκπαιδευτικα αλλα εχω ενα προβλημα. οταν ο σκυλος φερμαρει και το beeber αρχιζει και πεζει ξηπαζεται και χανει την φερμα. πως μπορω να το λυσω? ευχαριστω Νικος
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

Re: Beeper

Δημοσίευση από nikos17 »

οκ φιλε ευχαριστω. θα το δοκιμασω
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Beeper

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΑΣ ΣΤΑ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΣΚΥΛΟΥΣ ΦΕΡΜΑΣ ΣΕ ΠΥΚΝΑ.ΕΓΩ ΤΑ ΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΕΡΙΠΟΥ 75 ΕΥΡΟ.ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΗΝ ΕΝΤ ΠΛΟΥ ΣΤΗ ΛΕΜΕΣΟ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”