Κάμερα για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Chris B725 »

MONO AU-79 έγραψε:Φιλε ευχαριστω για την απαντηση. Εχω την EkEN Ε ειναι ιδια με την GO PRO. Αυτα που μου ειπες τα κανω και στο MOVIE MAKER μια χαρα. Απλα θελω την ωρα που παιζει το βιντεο να μπορω να βαζω σε κυκλο το πουλι που πετα. Και δεν βρισκω τετοιο προγραμμα που να κανει αυτο το πραγμα.
Φίλε που το έψαξα λίγο και για εμένα ένας τρόπος λιο μπακαλίστικος είναι τούτος που περιγράφει το πιο κάτω βίντεο





Ουσιαστικά βάλλεις caption το γράμμα Ο, το μεγαλώνεις και να το κεντράρεις στο πουλί !!

Βέβαια επειδή το πουλί και η κάμερα κινούνται θα πρέπει να παίξεις με την ώρα που εμφανίζεται το O στο βίντεο και αναλόγως να βάλεις πολλά O στην πορεία του πουλιού !!

Ελπίζω να σε βοήθησα. Αν ξέρει άλλος άλλο τρόπο ή πρόγραμμα που να το κάνει μπορεί να μας πει !!
I`d rather be hunting !!!
michalis kiti
Full Member
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2011, 17:17

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από michalis kiti »

marinos.a έγραψε:
gptochos έγραψε:Κοπέλια εδοκίμασε κανενας το Sportsman Mount της Gopro πανω στο όπλο;
http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/sport ... M-001.html

Πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα;
Γιώργο, τωρα το ειδα ρε φιλε. Την εχω εγω απο τον πρώτο καιρό που βγήκε. Είναι κορυφαία.
Στο ποδήλατο, το ψαροντουφεκο και το δικανο.

Το κυριότερο πλεονέκτημα ειναι το οτι λογο της θεσης του συνδέσμου δεν μετακινείται απο το λάκτισμα και το οτι ειναι σκληροτραχιλη.

Τα μειονεκτήματα ειναι η τιμη και το βάρος

Φίλε ψάξε και στο Ebay. Εγώ έχω παραγγείλει την πιο κάτω περίπου στα 20 ευρώ. Σε λίγες μέρες θα το έχω
Gopro Universal Sportsman Gun / Fishing Rod / Bow / Arrow Retaining Fixed Clip Holder Mount Set For Go Pro Hero 4 3+ 3 Sj4000
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Chris B725 »

michalis kiti έγραψε:
marinos.a έγραψε:
gptochos έγραψε:Κοπέλια εδοκίμασε κανενας το Sportsman Mount της Gopro πανω στο όπλο;
http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/sport ... M-001.html

Πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα;
Γιώργο, τωρα το ειδα ρε φιλε. Την εχω εγω απο τον πρώτο καιρό που βγήκε. Είναι κορυφαία.
Στο ποδήλατο, το ψαροντουφεκο και το δικανο.

Το κυριότερο πλεονέκτημα ειναι το οτι λογο της θεσης του συνδέσμου δεν μετακινείται απο το λάκτισμα και το οτι ειναι σκληροτραχιλη.

Τα μειονεκτήματα ειναι η τιμη και το βάρος

Φίλε ψάξε και στο Ebay. Εγώ έχω παραγγείλει την πιο κάτω περίπου στα 20 ευρώ. Σε λίγες μέρες θα το έχω
Gopro Universal Sportsman Gun / Fishing Rod / Bow / Arrow Retaining Fixed Clip Holder Mount Set For Go Pro Hero 4 3+ 3 Sj4000
Μαρίνο να υποθέσω έχεις το original tis GoPro?

Μιχάλη σκέφτομαι και εγώ να το παραγγείλω. Όταν θα το έχεις μπορείς να μας πεις εντυπώσεις. Αν συγκρίνω τα 75 ευρώ του original με τα 20 αυτού είμαι περίεργος πόση διαφορά έχουν...
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από marinos.a »

Ναι εν το ορίτζιναλ που εχω
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Chris B725 »

marinos.a έγραψε:Ναι εν το ορίτζιναλ που εχω
Καλημέρα φιλε,

Εδοκίμασα να την βάλω στο καπέλο αλλα είναι αρκετά βαρετή με το housing και το ότι έχω μακριά μαλλιά δεν βοηθά να στέκεται καλά. Θα το παραγγείλω κ εγώ μάλλον.

Την δοκίμασες σε διάφορα settings?

Με ποιά settings την χρησιμοποιείς αν επιτρέπεται?

Στο βίντεο ποιά έχεις?

Narrow ή Wide? 720p 120fps i 1080 60 fps?

Ευχαριστώ.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Παιδες.
θελω ενα λινγκ για καμερα ως τα 70 ευρω αλλα να είναι χρηστικη.
να μπορω να τραβω καποια πλανα ειτε με τα σκυλισ ειτε τωρα με τις τζικλες.

Δεν εχω ιδεα με τεχνολογικα υελω μια δοκιμασμενη.

Κ καμια ιδεα για βαση για πλαγιοκαννο ?
ευχαριστω προκαταβολικα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

ΦΙΛΕ Laurona γιατι πρωτειμας βαση για το οπλο και δεν παιρνεις βαση που να μπαινει στο κεφαλι η καμερα? Ειναι πολλυ ποιο λητουργηκη στο κεφαλη και θα τραβας και ποιο ολοκληρομενα πλανα. Οσο το θεμα να αγορασεις καμερα μεχρει 70 ευρω καλυτρα αντεκσε ακομη λιγο φυλακσε ακομη λιγα λεφτα και με καμια 150 ευρω παιρνεις αρκετα καλη καερα. Σκεφτου οτι μονο μια βαση να παρεις ειναι γηρο στα 15-20 ευρω + memory card ακομη 20 + extra battery 20 ευρω. Μονο 50 ευρω θα πανε στα accesories.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Φιλε δεν μπορώ να χω πολλα πραματα πανω μου οπως κ ρουχα ποσο μαλον να χω μια καμερα παστην κελλε.

Οσο για την καμερα επειδη γενικα με την τεχνολογία είμαστε τσακωμενοι υποψιαζομαι οτι ισως να την βαρεθω οποταν δεν θελω πολυ κόστος.

Για την βάση για πλαγιοκαννο μαλλον δεν θα βρω κ αν χρειάζονται τα ιδια λεφτά για ακσεσορις θωρω με να την κολω με τελα.

Εαν μου αρεσει κ ασχοληθω τοτε θα πιάσω τα σωστα αχεσοριες
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Παιδια για μενα ο καλυτερος τροπος και με βολευει πολυ ειναι η Gopro πανω στο κεφαλι. Αλλα οχι μεσα στη θηκη. Μεσα στο frame. Ετσι μειωνεται αισθητα το βαρος δεν με ενοχλει. Την εχω ολη μερα πανω μου.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Laurona »

Στεφανε μου επειδη ξερω οτι περπατας ολη μερα άρα εαν δεν ηταν βολικο θα σε ενοχλουσε μπορεις να βάλεις μια φωτο πως την στερεωνεις?
χρισιμοποιεις καπέλο. ?
λουρι που σφιγγει γυρω από το κεφάλι. ?
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”