Κάμερα για το κυνήγι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από admin »

απλά για ενημέρωση η Garmin έχει προσφορά την κάμερα virb με το housing €200 αυτή που χρησιμοποιούσε ο πανίκος η οποία μπάινει και στο όπλο και στο κεφάλι.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από giorgos80 »

Κοπελια εχετε να μου προτεινετε καμια καμερα μεχρι 70-80 ευρω η οποια να εχει αξιοπρεπη ληψη?
MONO AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 31 Οκτ 2011, 20:10

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από MONO AU-79 »

Φιλε θα σου προτείνω την ΕΚΕΝ H9 από Στεφάνι στα 99€ είναι αρκετά καλή εγώ είμαι πολλή ευχαριστημένος. Υπολόγισε ότι θα χρειαστείς και μια memory card (32gb) γύρο στα 20 euro.
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Open mind for a different view.
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

2U7PM8UG

Δημοσίευση από nikos17 »

Αγόρασα τελευταία την sj 5000. Το λιγο που την χρησιμοποίησα μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Πανικος Setter έγραψε:Καλημερα , άποψη μου είναι ότι το ebay δεν έχει καμια εμπιστοσύνη από θέμα γνησιότητας
Καλημέρα , Πανικο μου αμαν μιλούμε για κάμερα 100 εύρω ,τζε που το ebay εν 50 ευρω νομιζω αξιζει το ρισκο .
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

giorgos80 έγραψε:Κοπελια εχετε να μου προτεινετε καμια καμερα μεχρι 70-80 ευρω η οποια να εχει αξιοπρεπη ληψη?
Γιωργο κατι απλο και γρηγορο....δες τα φιλμακια που βαζουμε οσοι χρησιμοποιουμε καμερες....και αν σε ευχαριστει αυτο που βλεπεις(ληψη) ρωτας τιμη και απο που....και προχωρας παρα κατω.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Chris B725 »

Γιώργο πολλές κάμερες θα δείς και από φιλμάκια που έχουν ανεβάσει εδώ συνάδελφοι και μπορείς να αποφασίσεις.

Εγώ θα σε ρωτούσα και για τι θήραμα την θέλεις σε τι αποστάσεις κυνηγάς και τον τρόπο που κυνηγάς.

Ο λόγος που το λέω είναι ότι και εγώ είχα πάρει μια φτηνή κάμερα από ebay και επειδή κυνηγώ πέρδικα και τσίκλα περπατητό, στη τσίκλα είχα πρόβλημα. Δεν φαινόταν τίποτε. Ακόμα και στην πέρδικα με τη φτηνή κάμερα αν από πίσω δεν ήταν ο ουρανός αλλά βουνό πάλι δεν φαινόταν τίποτε. Έτσι φύλαξα λεφτά και αγόρασα με τον αδερφό μου την gopro και είδα το φως το αληθινό ενώ είχα ήδη πετάξει 50-60ευρώ στη φτηνή.

Αν έχεις το κέφι της και την όρεξη να κάνεις φιλμάκια εγώ θα σου συνιστούσα να φυλάξεις λεφτά και να πάρεις μια καλή. Ειδικά τώρα που βγαίνει η gopro 5, η 4 ή και η 3 ακόμα θα φτηνίσουν. Εγώ έχω την 4 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από giorgos80 »

Τα κυνηγια που κανω ειναι με σκυλια φερμας κοντινης ερευνας και τζικλα σταμα και περπατητο.ευχαριστω για τις
Προτασεις σας.η ερευνα συνεχιζεται
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Κάμερα για το κυνήγι

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Φιλε κ εδω ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις..αν θες για αρχη κ οικονομικους λογους συμβιβαζεσαι με μια φθηνη να συνηθισεις κ να μαθεις αυτο το νεο αξεσουαρ κυνηγιου..
Θα πεταξεις 50-60-70-80 ευρω στην αρχη αλλα μετα θα ξερεις τι θα ζητας..
Γνωμη μου ειδικα στης φτηνες ψαξε την αναλυση της ναναι πανω απο 1080ρ κ γωνια ληψης 120ο κ πιο μικρη διοτι οσο πιο ανοιχτη γωνια τοσο πιο κοντινη ληψη θα στερησε στις μακρινες βολες..
Κ μεις με φτηνες ξεκινησαμε σε καποια φαση ισως παμε σε gopro H shotcam
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”