ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

kypros έγραψε:Ρε κοπελια μα εσχιει κανενα που εν παιζει white paper σε τουντη σελιδα? :!: πραγματικα αν κατσει να την θκιαβασει καποιος εν να νομισει οτι εν της RC to hunt and shoot!!
Φίλε Κύπρο, ίσως να ευθύνεσαι και εσύ γι αυτό :D ! Έχω δει να το στηρίζεις αυτό το φυσίγγιο σε παλιές σου δημοσιεύσεις! Το δοκίμασα και εγώ με καλά αποτελέσματα μπορώ να πω, λίγο η σταθερότητα του στις καιρικές συνθήκες με προβληματίζει, ιδιαίτερα στη ζέστη.

Απλά στο δικό μου όπλο η RC SERIE ORO FIBRE έχει καλύτερα αποτελέσματα, πιο 'κοφτή', γρήγορη, σταθερή και θανατηφόρα γόμωση!! Δεν το αλλάζω στη πρώτη μου! Κτυπά και σε απόσταση!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Η RC 35 ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤ ΕΞΟΧΗΝ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΓΟΜΩΣΕΙΣ 37+ GR. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΟΣΗ ΣΕ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΤΩΝ 35 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ ΔΙΝΕΙ ΥΠΟΦΕΡΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΦΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.
ΕΑΝ ΓΕΜΙΖΟΤΑΝ ΜΕ F2 ( ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.

ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από spidis »

LOUIS SETTER έγραψε:Η RC 35 ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤ ΕΞΟΧΗΝ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΓΟΜΩΣΕΙΣ 37+ GR. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΟΣΗ ΣΕ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΤΩΝ 35 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ ΔΙΝΕΙ ΥΠΟΦΕΡΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΦΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.
ΕΑΝ ΓΕΜΙΖΟΤΑΝ ΜΕ F2 ( ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.

ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΤΩΝ 40 ΓΡ ΤΑΠΠΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

LOUIS SETTER έγραψε:Η RC 35 ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤ ΕΞΟΧΗΝ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΓΟΜΩΣΕΙΣ 37+ GR. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΜΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΔΟΣΗ ΣΕ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΤΩΝ 35 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ ΔΙΝΕΙ ΥΠΟΦΕΡΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΦΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.
ΕΑΝ ΓΕΜΙΖΟΤΑΝ ΜΕ F2 ( ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.

ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ.
Φίλε LOUIS SETTER έχεις απόλυτο δίκαιο για την σφικτή κατανομή του φυσιγγίου σε σχέση με άλλα φυσίγγια τάππας!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΗΡΘΕ ΕΚ ΤΩΝ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ:
RC 40 GR ΠΥΡΙΤΙΔΑ TECNA 1.80X40 ΚΑΨΥΛΛΙΟ CX2000 ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ DRAGO ΤΗΣ CHEDITTE.
ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ SEMI MAGNUM ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΕΠΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΙΚΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΙΣΤΟΝΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΙΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800 BARS
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΦΙΛΕ ΛΟΥΗ Η RC SERIE ORO 35 FIBRE ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ F2? ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ?
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

VALENTINOS έγραψε:ΦΙΛΕ ΛΟΥΗ Η RC SERIE ORO 35 FIBRE ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΗ ΜΕ F2? ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ?
TECNA-NO
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από spidis »

LOUIS SETTER έγραψε:Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΗΡΘΕ ΕΚ ΤΩΝ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ:
RC 40 GR ΠΥΡΙΤΙΔΑ TECNA 1.80X40 ΚΑΨΥΛΛΙΟ CX2000 ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ DRAGO ΤΗΣ CHEDITTE.
ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ SEMI MAGNUM ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΕΠΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΙΚΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΙΣΤΟΝΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΙΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 800 BARS
ΦΙΛΕ ΛΟΥΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΤΗΝ SERIE ORO 40ΓΡ ΤΑΠΠΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΒΑΘΥ, ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ. ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

φιλε σολων καλησπερα! λοιπον απο περσι ηθελα να το αγορασω και τελικα το πηρα φετος στην εκθεση. το δοκιμασα και σχηματισα γνωμη πριν το κτνηγι σε χαρτονια. ειπα να μην πω τιποτε στο forum για να μην επιρεασω κοσμο. μιας ομως και ανοιξες το θεμα να πω τη γνωμη μου. ξεκαθαριζω οτι δεν εχω κανενα μα κανενα συμφερον! εγω ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ πληρως!!! δοκιμασα 3 φυσιγγια ταπα (NSI GOLDEN WING 34 gr, NSI CLASSICA 32 gr- κυκλοφορει και σε ταπα φετος, RC WHITE PAPER 34 gr) ολες 7αρι νουμερο. αποστασεις 10,15,20,25,30 μετρα. αποτελεσματα πολυ πιο συγκεντρωτικα και με κακη κατανομη σε σχεση με το 5 τσοκ μου. νευριασα, πεταξα τα χαρτονια και το ξανα φυλαξα στο ερμαρι και ειπα οτι πεταξα τα λεφτα που εδωσα να το παρω. το οπλο μου ειναι beretta 687 με αυλους 18,3 κια 18,4[/quote][/quote]

ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΟΥ ΑΝ ΘΈΛΕΙΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ?
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ.....Seminole spreader choke....

Δημοσίευση από kanaris »

solon loyka έγραψε:φιλε σολων καλησπερα! λοιπον απο περσι ηθελα να το αγορασω και τελικα το πηρα φετος στην εκθεση. το δοκιμασα και σχηματισα γνωμη πριν το κτνηγι σε χαρτονια. ειπα να μην πω τιποτε στο forum για να μην επιρεασω κοσμο. μιας ομως και ανοιξες το θεμα να πω τη γνωμη μου. ξεκαθαριζω οτι δεν εχω κανενα μα κανενα συμφερον! εγω ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ πληρως!!! δοκιμασα 3 φυσιγγια ταπα (NSI GOLDEN WING 34 gr, NSI CLASSICA 32 gr- κυκλοφορει και σε ταπα φετος, RC WHITE PAPER 34 gr) ολες 7αρι νουμερο. αποστασεις 10,15,20,25,30 μετρα. αποτελεσματα πολυ πιο συγκεντρωτικα και με κακη κατανομη σε σχεση με το 5 τσοκ μου. νευριασα, πεταξα τα χαρτονια και το ξανα φυλαξα στο ερμαρι και ειπα οτι πεταξα τα λεφτα που εδωσα να το παρω. το οπλο μου ειναι beretta 687 με αυλους 18,3 κια 18,4
[/quote]

ΦΙΛΕ ΚΑΝΑΡΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΟΥ ΑΝ ΘΈΛΕΙΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ?[/quote]
φιλε σολων εχεις προσωπικο μηνυμα
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”