EASY HIT

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

EASY HIT

Δημοσίευση από marios10 »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΜ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΑΝΔΡΑ ΟΠΤΙΚΩΝ ΙΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΜ.http://www.easyhit.com/page3/page3.html...ΕΒΑΛΑ ΤΟ 2-3 ΦΙΛΟΙ ΜΜ ΠΑΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ Μ ΟΤΙ ΕΒΟΙΘΗΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ....ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΟΧΙ????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΜΑΡΙΟΣ
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από virtualgreek »

marios10 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΜ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΧΑΝΔΡΑ ΟΠΤΙΚΩΝ ΙΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΜ.http://www.easyhit.com/page3/page3.html...ΕΒΑΛΑ ΤΟ 2-3 ΦΙΛΟΙ ΜΜ ΠΑΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ Μ ΟΤΙ ΕΒΟΙΘΗΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ....ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΟΧΙ????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΜΑΡΙΟΣ

Φίλε Μάριε,

με πολύ απλά λόγια, βοηθά στις κοντινές αποστάσεις. Στις μακρινές μειονεκτεί.

Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από Phinix »

έτσι όπως το είδα πρόχειρα εάν δηλαδή κάποιος έχει το πρόβλημα με το να είναι το αριστερό κυρίαρχο και να επωμίζει δεξιά εάν κλείνει το αριστερό μάτι ΔΕΝ χρειάζεται τούτο

σωστός?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από diomedes »

Χρησιμοποιώ το εγω εδώ και 3 χρόνια. Όντως όπως είπε ο φίλος πιο πάνω υστερεί στις μακρινες βολές γιατί δεν σου δίνει την μέγιστη ακρίβεια. Ειναι σαν να πυροβόλας με ένα πιο κοντόκαννο όπλο που εχει τις ίδιες επιπτώσεις. Εγω πάντως θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ λόγω του ότι κυνηγώ αρκετά και σε πυκνό που πιστεύω βοηθά να έχω περισσότερη ταχυτητα
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από kypros »

Επειδη ειχα για 5 χρονια αυτη την ινα θα σας πω τα υπερ και τα κατα απο εμπειρια.

Υπερ...
1 πολυ καλο για να μαθεις να εχεις το κεφαλι στο κοντακι ( εαν δεν το εχεις σωστα δεν βλεπεις το κοκκινο φως και ετσι αναγκαζεσαι). Επισης το φως αρχιζει μεσα στο πλαστικο ετσι δεν φενεται εαν δεν ειναι το ματι στην ιδια ευθεια.

2 Σε βοηθα στα σκοτεινα πχ στις τζηκλες του πρωινου

3 βοηθα να μαθεις να σκοπευεις γρηγορα αφου το φως ειναι πολυ διακριτικο και μαθαινεις να παιζεις με την κινηση


Κατα

1 εαν μαθεις μαζι του και το φκαλεις δυσκολευκεσε να προσαρμοστεις σε απλη ακιδα ( νιωθεις οτι σου λειπουν τα σκοπευτηκα)

2 εαν το κοντακι σου ειναι λαθος ( πχ λαθος cast ) μπορει να προσαρμοστεις σε λαθος κοντακι

3 δεν μαθαινεις να παιζεις με την ρηγα αλλα με το φωτακι ετσι οταν το βγαλεις υστερεις


Θα το συστηνα σε ατομα σχετικα απειρα που προσπαθουν να προσαρμοστουν σε ενα ΣΩΣΤΟ κοντακι.

Γενικα οντος ευκολινει την σκοπευση αλλα με τα πθο πανω αρνητικα. Εαν σκοπευεις να το αφισεις βαρτω
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από marios10 »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ....ΣΑΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΑΔΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ Μ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΜΑΡΙΟΣ
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: EASY HIT

Δημοσίευση από vti-chris »

Αν είσαι λίγο εκτός πάλι μπορείς να δείς το κόκκινο χρώμα ή πρέπει να είσαι 100% ευθυγραμμισμένος??

Επίσης ξέρω ότι τα ψηλά(3.5μμ ύψος) σε αναγκάζουν να χαμηλοπαίζεις λόγω του ότι αναγκάζεσε να χαμηλώσεις το όπλο για να δεις το στόχο ή να τον βάλεις στην ίδια ευθεία με το "υπερυψωμένο" πλέον σκοπευτικό/ρίγα.
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”