gemini chokes

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από Laurona »

Σολωνα πως δουλευουν ?
Απλα μενουν στη θαλαμη μεχρι το επομενο κυνηγι μαζευουν.?
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Laurona έγραψε:Σολωνα πως δουλευουν ?
Απλα μενουν στη θαλαμη μεχρι το επομενο κυνηγι μαζευουν.?
ΧΡΥΣΑΝΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΥΝΗΓΙ ΟΙ ΒΕΛΟΝΕΣ(ΕΛΑΤΗΡΙΑ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ!

ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΠΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ....ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΟΤΕ!
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΑ ΣΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΠΙΣΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΑΘΑΡΣΙΑ ΠΗΡΑ ΑΥΤΑ....ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΑΣ ΤΙΣ ΒΕΛΟΝΕΣ(ΕΛΑΤΗΡΙΑ) ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΑΛΑΜΕΣ...2 ΣΕ 1 :)

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΩ ΤΑ ΑΦΑΙΡΩ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΘΑΛΑΜΕΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από Laurona »

Ευχαριστω.
Και γω ετσι κανω παντα αλλα εχω τις απλες χωρις το καθαριστικο μερος κ γιαυτο ,ρωτησα Πώς δουλευει
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από savvis25 »

Καλησπέρααα... Μιας και ανοίξαμε συζήτηση περί θαλάμων...θέλω μια συμβουλή-γνώμη.
Το φεβράρη που τελείωσε το κυνήγι έκαμα ένα επιμελέστατο καθάρισμα του όπλου μου (το καθαρίζω καθε 2-3 εξορμήσεις συνήθως) και παρατήρησα και στις 2 θαλάμες από μια γραμμή 1 εκατοστό πλάτος επί 4 εκατοστά μήκος περίπου από ελαφριά οξείδωση. Μάλλον από βρεγμένα φυσίγγια (από υγρασία ή τον ιδρώτα των χεριών μου) συνέβηκε. Τί κάνω? Πώς το αντιμετωπίζω? Έτριψα το από τότε άλλες 8-10 φορές με τη βούρτσα καθαρισμού (χάλκινη) και μετά με σχοινοκαθαριστήρα και ρούχο ή χαρτί. Έβαλα του και λάδι Καθαρισμού (Legia) ΚΑΙ άφησα το να λειτουργήσει κανα 10 λεπτο πριν το τρίψω, αλλά δεν καθάρισε τελείως ακόμα. Κάμνω καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

savvis25 έγραψε:Καλησπέρααα... Μιας και ανοίξαμε συζήτηση περί θαλάμων...θέλω μια συμβουλή-γνώμη.
Το φεβράρη που τελείωσε το κυνήγι έκαμα ένα επιμελέστατο καθάρισμα του όπλου μου (το καθαρίζω καθε 2-3 εξορμήσεις συνήθως) και παρατήρησα και στις 2 θαλάμες από μια γραμμή 1 εκατοστό πλάτος επί 4 εκατοστά μήκος περίπου από ελαφριά οξείδωση. Μάλλον από βρεγμένα φυσίγγια (από υγρασία ή τον ιδρώτα των χεριών μου) συνέβηκε. Τί κάνω? Πώς το αντιμετωπίζω? Έτριψα το από τότε άλλες 8-10 φορές με τη βούρτσα καθαρισμού (χάλκινη) και μετά με σχοινοκαθαριστήρα και ρούχο ή χαρτί. Έβαλα του και λάδι Καθαρισμού (Legia) ΚΑΙ άφησα το να λειτουργήσει κανα 10 λεπτο πριν το τρίψω, αλλά δεν καθάρισε τελείως ακόμα. Κάμνω καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΣΑΒΒΑ ΚΑΜΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ...ΑΠΟΤΑΘΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΟΠΛΟΥΡΓΟ....ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΛΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!

ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΝΝΕΣ,ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΟΙ ΜΟΛΥΒΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΟ!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ....Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ...ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΤΟΥΣ ;)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Με ενα τραπαναακι με ρυθμιζομενη ταχυτητα και μια ΚΑΛΗ μαλλινη βουρτσα.Βαλε λαδι αφηστο 2-3 ωρες να δουλεψει και υστερα δωστου με το τραπανακι αλλα προσεχτικα παντα...
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: gemini chokes

Δημοσίευση από savvis25 »

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και τις συμβουλές.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”