ΑΡΒΥΛΑ

Απάντηση
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

savvis25 έγραψε:1) Για τα άρβυλα ORIZO τί γνώμη έχετε?? Όσον αφορά την Αδιαβροχοποίηση κυρίως έχω τις αμφιβολίες μου.
http://must-dive.gr/eshop/index.php?mai ... s_id=13936
2) Τα Chiruca τα έχει κάποιος δοκιμάσει για να μας πει την άποψή του??
http://www.stochosltd.com.cy/chiruca.html (husky high)
εχω εγω τσιρουκα
στην αρχη εφανηκαν μου σκληρα, μετα εβαλα τους 2 φορες κρεμα της τσιρουκα και τωρα που εμαλακωσαν πραγματικα εν πεζουνται .... φορω τα ουλλη μερα και εν μου δημιουργουν την αισθηση να θελω να τα φκαλω οπως ειχα παλια με αλλα αρβυλα. ολη μερα με ποδια ξεκουραστα!! και πληρως αδιαβροχα
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από savvis25 »

Ευχαριστώ πολύ. Αναμένω και άλλες γνώμες όσον αγορά τα ORIZO, CHIRUCA αλλά και εναλλακτικές προτάσεις για άρβυλα εως 180 ευρώ που να παρέχουν καλή αδιαβροχοποίηση και άνετο περπάτημα σε μέτριας δυσκολίας εδάφη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων συνάδελφοι.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από marinos.a »

Φίλε, πέρσι ααγόρασα τα Beretta fiammes νομίζω 175 ευρώ και είναι πολύ σπουδαία. Full grain δέρμα goretex με σολα vibram.

Κυνηγώ πολύ γρήγορο κυνήγι με σκυλιά ανοικτής έρευνας που πολλές φορές χρειάζεται να κάνω και κανένα 100αρι πας το βουνό και μέχρι στιγμής παν καλά.

Σε μένα λόγο του μεγάλου βάρους μου τα αρβυλα καταπονουντε απίστευτα

Τα προηγούμενα μου ήταν meindle που είναι επίσης μια πολύ καλή επιλογή.

Send via Tapatalk 2
Si vis pacem, para bellum
pambs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 23 Απρ 2011, 19:22

ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από pambs »

Μαρινο πιεμε δε τα αρβυλα της ecco καλο. Θα τα φορεις και δεν θα τα νιωθεις. Αν δεν σε πειραζει που δεν ειναι ´κυνηγετικά´ . Στο εξωτερικο τα φορουν πολυ, νομιζω αν υπηρχαν σε καταστημα με κυνηγετικα θα ηταν το ιδιο και κυπρο


Sent from my iPad mini using Tapatalk HD
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από GRIGORIS »

spyrosspyrou851 έγραψε:Ε παιδιά, γνωρίζει κανένας στη Λάρνακα που μπορούμε να βρούμε τη συλλογή της HART? Είδα κάποιες που με ενδιαφέρουν. Ο αντιπρόσωπος στη Κύπρο εν ο Γαβριηλίδης της Ολύμπια. Έπιασα τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα κάποιο μέσα.

Φιλε πιενε ο ιδιος εκει. Επια το καλοκαιρι κ ειχε μια μεγαλη συλλογη της ΗΑRT
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Φίλε εψαχνα και εγω άρβυλα απο 100-150 ευρώ μολις ετελιωσε το κυνιγη της τσίχλας. Λόγω τισ ιδιοτροπιας μου εγειρισα ολα τα μαχαζια της Λευκωσίας και Λαρνακας.
Τελικα ειμουν αναμεσα στα Orizo και σε κάτι G-AR. Επιασα τα τελευταια επειδη άκουσα πολλα καλα λόγια απο ανθρωπους που γνώριζα προσωπικα. Είναι ολο δερμα με προστατεθτικο λαστιχο μπροστα και με ενισχιμενη αντιολισθητική σολα. Εδωκιμασατα σημερα ειναι οπως τα γαντζουθκια. Επειδη δεν θελω αν καμω διαφιμισι το καταστημα αν εδιαφερεσε να παεισ να τα δεις στειλε μου π.μ να σου πω. :D
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
istriano ®

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από istriano ® »

Τα τελευταια 2 χρονια φορουσα τα viking (προπερσινο) μοντελο. Στιβαρο παπουτσι αλλα μετα απο 1-2 ωρες περπατημα νομιζα οτι δεν με χωρα το παπουτσι.
Τον αυγουστο τα τραμπαρα με καινουργια harκila mountain hunt GTX 10" (το προηγουμενο μοντελο). Σημερα πρωτη μερα μαζι τους στο βουνο. Απο της 6.30 μεχρι της 1:00 που τα εβγαλα, δεν καταλαβα τιποτα. Σου δινουν την αισθηση οτι φορας αθλητικο παπουτσι. Τελειο κρατημα, αδιαβροχα και παναλαφρα. Τα συστηνω για XL κυνηγους, στο σωματοτυπο εννοω :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος istriano ® την 12 Οκτ 2013, 16:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Δημοσίευση από marinos.a »

Εσυ εν μετράς. Εχεις το Γιατρό μαζι σου που κατατάσσεται στη κατηγορία των μυστικών όπλων σε οτι αφορά το αρβυλο

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 4
Si vis pacem, para bellum
DIMITRISF
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2012, 16:52

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από DIMITRISF »

savvis25 έγραψε:1) Για τα άρβυλα ORIZO τί γνώμη έχετε?? Όσον αφορά την Αδιαβροχοποίηση κυρίως έχω τις αμφιβολίες μου.
http://must-dive.gr/eshop/index.php?mai ... s_id=13936
2) Τα Chiruca τα έχει κάποιος δοκιμάσει για να μας πει την άποψή του??
http://www.stochosltd.com.cy/chiruca.html (husky high)
Φιλε οπως αναφεραμε και πριν εμεις που χρεισιμοποιουμε Orizo ειμαστε πολυ ευχαριστιμενοι. Ενας απο την παρεα μου χρεισιμοποιει το μποτακι που εδειξες και ειναι καταευχαριστιμενος. Εγω προτιμο το ψιλο και λογο προστασιας γιατι ειμαι στο βουνο ολοχρονα. ειναι θεμα γουστου. απο θεμα αδιαβροχωπιοισης δεν ειναι cor tex αλλα δεν ειχαμε ποτε προβλημα σε βρεγμενα χορτα και ειδικα τον καιρο της τσιχλας στα πιλα. Υπαρχει και ενα sray που χρεισιμοποιουμε εμεις καθε τοσο για συντηρηση και το κανει οπως το cor tex. Τωρα αν κυνηγας ποταμους και μενεις μεσα για καρτερη που δεν νομιζω τοτε δεν σου κανει. εκει θες cor tex. Φιλικα παντα.
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΡΒΥΛΑ

Δημοσίευση από savvis25 »

Mε αφορμή αυτή τη συνομιλία καλό θα ήταν να μας πουν και άλλοι φίλοι τις απόψεις-εισηγήσεις-εμπειρίες τους στο θέμα: "Επιλογή του κατάλληλου αρβύλου για την τσεπη και τις συνθήκες για τις οποίες προορίζεται να χρησιμοποιηθεί". Το λέω αυτό γιατί οφείλω να παραδεχτώ ότι βοηθήθηκα αρκετά όσον αφορά διάφορα θέματα από τη μέρα που έκαμα εγγραφή στο συγκεκριμένο φόρουμ. Και δεν το κρύβω ότι τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα μπαίνω για να διαβάζω και έτσι να είμαι "updated" :D !!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”