ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από lefteris »

Καλησπέρα σε όλους
Έχει πάρα πολλή καιρό που διαβάζω το φόρουμ αλλά πρώτη φορά γράφω
Πραγματικά είναι πάρα πολύ θλιβερό να σου κλέβουν το παιδί σου γιατί ο κάθε σκύλος είναι σε κάποιες περιπτώσει και ποιο πάνω από παιδί
Έχω δει για τον σκύλο αυτό που κλάπηκε και θέλω να πω και εγώ με την σειρά μου τις σκέψεις μου
Λογικά ο τύπος για να πει ένα τον πάρω στην αστυνομία της Δευτερας η λογική λέει ότι κάπου από εδώ κοντά είναι. Δεν νομίζω να έχει κανένα που ένα σε ρωτήσουν πάνω στο βουνό και είσαι ας πούμε από Λευκαρα και ένα πεις χωρείς να σκεφτείς ένα την πάρω Δευτερα.
Το άλλο είναι για να την πιάσει σημαίνει ότι την θέλει εν νομίζω να την αφήσει ελεύθερη και γυρίζει εκτός και αν φοβήθηκε και την άφησε αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο
Εγώ φίλε μένω πάνω Δευτερα ρώτησα αλλά κανένας δεν είδε τίποτα
Κοιτάζω και εγώ που πάω δουλειά και που έρχομαι αλλά είμαι πεπεισμένος ότι ο σκύλος είναι κάπου σε κλουβί και μόνο από κάποιον αν θα πει ότι τον είδε
Εύχομαι το καλύτερο και μακάρι αύριο να έχουμε τα ευχάριστα νέα γιατί εν πολλά δύσκολες ώρες που περνά ο φίλος
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΣΚΥΛΛΟ BLOODHOUND ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΚΑΚΙ ΡΩΤΗΣΑ ΟΜΙΛΟ ΚΟΙΝΟΦΥΛΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ --------- ΤΙΠΟΤΑ ----------- ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΑ ΔΗΜΟΦΙΛΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! 5 ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΞ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 4 ΗΤΑΝ ΛΕΜΕΣΣΟ ΠΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΑΛΛΑ.................. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΛΑ.............Σ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ.
ΔΕΝ ΘΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ "Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΑΙΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ"
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΛΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕ !!!!!!!!!!!!!!!
varnavas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 16 Οκτ 2011, 19:11

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από varnavas »

φιλε λευτερη η σκυλιτσα απο 40 ημερινων που την πηρα μεχρι την μερα που μου την εκλεψαν κοιματουν μαζι μου στο κρεβατι.παρολο που δεν ειμαι κυνηγος σεβαστηκα την φυλη του σκυλου και την επερνα 1 ωρα το πρωι και 2 ωρες το απογευμα βολτα,την ειχα ελευθερη σε περιοχη που ειχε αφθονο κυνηγι και εκτονονετουν το σκυλι, εκανε αυτο που γεννηθηκε να κανει.
οσο για το χωριο απο την μια η λογικη λεει ναι καπου εκει κοντα πρεπει να ειναι αλλα απο την αλλη η Δευτερα δεν εχει αστυνομικο σταθμο. Δυστυχως φιλε στην συγκεκριμενη περιοχη ερχονται και ατομα απο το ακακι,εννοω μαζευει κοσμο απο αρκετες περιοχες και οχι μονο γειτονους. Δυσκολο το εργο μου ο φιλος που εχασε το bloodhound καταλαβει.χρειαζετε μεγαλη δοση τυχης. Τυπωσα τεραστια ποστερ εβαλα παντου flyers,το εβαλα στη τηλεοραση(εκπομπη ελιτας)στα ραδια....πηγα στο σκοπευτηριο,εχω γνωστο σε ψηλη θεση στη θυρα,μεχρι σε σπιτια που ο ιδιοκτητης εμοιαζε με την περιγραφη εμπενα......οτι σκεφτηκα το εκανα....απο εκει και περα...τυχη ή ο Θεος...οτι απο τα 2 υπαρχει
Ευχομαι ολοψυχα να μην συμβει σε κανενα σας.Εν Πολλα μεγαλη μαλακια
sotiris!129

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε τη να σου πω???πως καταλαβενω τον πονο σου?? 8α πω ψεμα γιατι ετσι οπως το περιγραφεις ο συνεσ8ηματικος σου πονος ειναι αφανταστος που δεν μου ετυχε και μακαρι να μην μου τυχη τετιο πραγμα!
εκανα save την φωτογραφια του σκυλου στην μνημη μου οπως ολοι μας 8α προσπαθησω και εγω στες περιοχες που παω κυνηγι!
μην αχωνεσε η κυπρος εν μιτσια και ελπιζω να τον εβρουμε το σκυλο σου και πιστεψε με τα 1000 ευρω εγω τουλαχιστο δεν τα θελω αν τον εβρω!
sotiris!129

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε κηταξε και σε καταφιγια, παρολο που ζιαμε ηταν να ελεξουν τον σκυλο για microchip και ηταν να σε εβρουν ως τωρα... αλλα κυταξε στα κοντινα καταφιγια για καλο και για κακο!
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

file an doume i akousoume 8a se enimerosoume oute ta lefta den mbenoun mrosta se ena skylo me sinesthimatiki a3ia simfono me ton sotiri apla stile pm. to til sou
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από diomedes »

Φίλε πήγαινε εκεί στον Αμερικάνικο Ραδιοσταθμό. Μπορεί να έχουν κάμερες παρακολούθησης και να πιάνουν στον δρόμο. Ρώτα τους, μπορεί να σε αφήσουν να δεις τις κάμερες εκείνη την ώρα που έγινε η κλοπή. Έχει και περίπτερο νομίζω απέναντι που πάλε μπορεί να έχει κάμερες. Μπορεί εκέινος να πέρασε που τζιαμέ
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από virtualgreek »

Χαιρετώ την ωραία παρεά.

Διαβάζω με αγωνία τις εξελίξεις γύρω από το θέμα και όσο το σκέφτομαι, κάτι δεν πάει καλά.

Ένας άγνωστος με ένα διπλοκάμπινο, άρπαξε ένα σκύλο στην περιοχή του αεροδρομίου στην Λευκωσία. Είπε σε κάποιον ότι θα τον παραδώσει στην αστυνομία στην Δευτερά.

Να υποθέσουμε ότι ο άνθρωπος είναι κάτοικος Δευτεράς, Ανάγια, Εργάτες, Ανθούπολη άντε και Λακατάμιας.
Γιατί κάποιος κάτοικος αυτών των περιοχών να πάει μέχρι το αεροδρόμιο να βγάλει έξω τα σκυλιά του ? Εάν είσασταν εσείς στην θέση του δεν θα πηγαίνατε κάπου πιο κοντά, π.χ Δευτερά ή Καμπιά ή Πέρα Ορεινής ή Φιλάνι για να βγάλετε έξω τα σκυλιά σας ? Η τουλάχιστον σε μια πιο ορεινή περιοχή παρά στις πεδιάδες του αεροδρομίου ?

Πιστεύω ότι η δήλωση που έκανε ήταν παραπλανητική για να μην παραδώσει το σκύλο. Θα έλεγα ότι είναι κάτοικος της περιοχής εκεί κοντά παρά της Δευτεράς.

Καλή σας μέρα
Σ. Μακρής
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
varnavas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 16 Οκτ 2011, 19:11

Re: ΧΑΘΗΚΕ ΙΣΠΑΝΙΚΟΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ 1000ΕΥΡΩ ΑΜΟΙΒΗ

Δημοσίευση από varnavas »

Και εγω αυτο πιστευω οτι δηλαδη η δηλωση του για Δευτερα ηταν παραπλανιτικη μιας και η Δευτερα δεν εχει αστυνομικο σταθμό. Αλλα δεν ειναι παραξενο το οτι καπιος απο Δευτερα μπορει να ερθει για βολτα εκει με τα σκυλια του μιας και γνωριζω ατομα που ερχονται απο πολυ πιο μακρυα(δεν ξερω γιατι). Το προβλημα σχετικα με τον αμερικανικο σταθμο ειναι οτι δεν ειναι απο εκεινη την μερια που εφυγε αλλα απο ποιο πανω. Το τελευταιο στριψιμο στα δεξια πριν την διπλη λωριδα για το round about της ανθουπολης εκει που εχει σαντουιτς. Το προβλημα εν οτι εν εχει απο καπου να πιαστεις για να ξεκινησεις...και αν ξεκινησεις κατι και καταληγεις στο πουθενα τοτε ξεκινας απο το μηδεν παλι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χάθηκε / Βρέθηκε”