ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Απάντηση
conanas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 10:11

ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από conanas »

Αγαπητοι φίλοι,

Σήμερα το πρωί καθώς έβγαλα τα 3 σκυλια μου για αναγνώρηση στην περιοχή Ξυλιατου, έχασα σε διαστημα 10λεπτών την συγκεκριμένη σκυλίτσα, η οποία σαν ιχνηλάτης δεν ανοίγει ιδιαίτερα. Εξαφανίστηκε από το βουνό και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι μου την πήραν καποιοι επιτήδιοι που θέλουν να ονομάζονται κυνηγοί και βρίσκονταν στην ίδια περιοχή μαζί μου. Απέκλεισα το ενδεχόμενο φόλας ή φιδιού διότι έψαχνα από το πρωί μέχρι το βράδυ την σκυλίτσα μου στο τελευταίο σημείο που την είδα, τόσο πεζός όσο και με το αυτοκίνητο χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Φορούσε κουδουνάκι και ροζ κολλάρο. Είναι γκέκας και το χαρακτηριστικό της είναι ότι ειναι πάρα πολύ μικροκαμωμένη και κοντή. Έχει microchip και ακούει στο όνομα Λιάνα. Οποιαδήποτε πληροφορία για ανευρεση της καλοδεχούμενη.

Σας ευχαριστώ.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από Rai »

Καταλαμβαίνω τον πόνο σου φίλε.
Άυριο θα είμαι σε αυτές τις περιοχές και άν το βρώ θα σε ενημερώσω.
Θα ήταν καλά άν πήγαινες τώρα που είναι βράδυ και περισσότερο ησυχία, αφού το κουδούνι που έχεις στο σκυλί θα ακούγεται περισσότερο....

Φιλικά και σου εύχομαι να βρείς το σκυλί σου.


Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 26 Ιαν 2012, 08:25
Τοποθεσία: Λευκωσια
Επικοινωνία:

Re: ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από ΜΑΡΚΟΣ »

Καλησπέρα φίλε. Πραγματικά σου εύχομαι να την έβρεις. Επέρασα και εγώ το ίδιο πρόσφατα. Μπορεί να απομακρύνθηκε και να χάθηκε. Ως συνήθως σε μικρή ηλικία αποπροσανατολίζονται και χάνουντε. Και όσο προσπαθούν να σε έβρουν απομακρύνονται πιο πολλά. Αν έχεις την ευχέρεια πιενε ποψε και βάλε τζιαμέ που ήταν το αυτοκίνητο ρούχα σου φορεμένα και φαί. Και ξανά το πρωί. Αν είναι στην περιοχή εν να την ακούσεις που εν να κλαίει.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από Sergios »

Μακάρι να την εβρεις ολόψυχα ρε φίλε πρέπει να παεις όσο πιο σύντομα πίσω τζιαμε που την έχασες εγώ έχασα ην το πρωί και ηρτε πίσω νυχτα χαζιρι ρωτα στην Αγία Μαρίνα σε καφενέ δήλωσε την απολεσθεντα στην αστυνομία και ο Θεός θα σε βοηθήσει
conanas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 10:11

ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από conanas »

vasika afisa fanela mou sto meros kai piga arga to apogeuma alla tipota... i skilitsa einai 4 xronon, den pisteuo etsi apla oti me exase, pisteuo se megalo vathmo oti mou tin piran mesa apo ta xeria mou... sinithos 15-30 lepta otan xanotan erxotan piso...


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
dimitris savva

Re: ΧΑΘΗΚΕ-ΚΛΑΠΗΚΕ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΓΚΕΚΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΞΥΛΙΑΤΟΥ

Δημοσίευση από dimitris savva »

αν δεν πιανετε η σκυλα απο ξενους να πας εκει που την εχασες και θα ειναι εκει.
εμενα χαθηκε για ενα μηνα και τον βρηκαν στην ιδια περιοχη. ακομα και χθες σε μια καταδιωξη απο τις 7:30 το πρωι μεχρι τις 1:00 που τον εβλεπα απο μακρια να χανετε τα παρατησα γιατι οτι και να εκανα δεν θα ερχοταν πισω αλλα επειδη ειμαι συνηθυσμενος με αυτα που κανει αυτος σε περιοδο εκπαιδευσης που ειναι για λιγες ωρες, τον αφησα και επεστρεψα πισω το απογευμα με αλλο σκυλο που τον γνωριζει . οταν αρχισε ο σκυλος αυτος να γαυγιζει σε μαλαη αμεσως τον ακουσε "ο χαμενος" και επεστρεψε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χάθηκε / Βρέθηκε”