Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από Nikos »

Χαιρετώ την παρέα

Ενας φίλος ψάχνει κολλάρα για τους σκύλους του.Τώρα έχει την μάρκα canim1500.
Θέλει αμερικάνικη μάρκα, για τουλάχιστον 3-4 κολλάρα με το κοντρολ τους,εννεοειτε ολα σε ένα και οχι ξεχωριστά :D
Γνωριζει κάποιος επι του θέματος και μπορει να μας προτείνει κατι;;

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας
Νίκος
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από nature »

Γεια σου Νίκο, φίλε και εγώ ψάχνω ποιο να αγοράσω και είναι μεταξύ του canicom 1500 ( Γαλλικό) και του sportdog (usa). Το canicom 1500 έχει το ο hastrovolos 290 ευρώ και το sportdog το βρήκα εδώ 240 ευρώ.
http://www.britishdog.net/gbu0-prodshow ... _1825.html

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπρόσωπος του sportdog εδώ στη Κύπρο όμως και αυτό είναι που με προβληματίζει αλλιώς θα το προτιμούσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το canicom έχει το ένας στενός φίλος το μόνο του παράπονο είναι οτι χάνει το σήμα εύκολα όταν παρεμβάλλεται βουνό. κατα τα άλλα ΟΚ. O φίλος σου είχε κάποιο πρόβλημα με τα canicom????

Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος περισσότερες πληροφορίες θα μας βοηθούσε αρκετα.
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από GiorgosT »

nature έγραψε:Γεια σου Νίκο, φίλε και εγώ ψάχνω ποιο να αγοράσω και είναι μεταξύ του canicom 1500 ( Γαλλικό) και του sportdog (usa). Το canicom 1500 έχει το ο hastrovolos 290 ευρώ και το sportdog το βρήκα εδώ 240 ευρώ.
http://www.britishdog.net/gbu0-prodshow ... _1825.html

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπρόσωπος του sportdog εδώ στη Κύπρο όμως και αυτό είναι που με προβληματίζει αλλιώς θα το προτιμούσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το canicom έχει το ένας στενός φίλος το μόνο του παράπονο είναι οτι χάνει το σήμα εύκολα όταν παρεμβάλλεται βουνό. κατα τα άλλα ΟΚ. O φίλος σου είχε κάποιο πρόβλημα με τα canicom????

Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος περισσότερες πληροφορίες θα μας βοηθούσε αρκετα.
για το sport dog ειναι ο τσαπισ που εχει και τις τροφεσ chapion.
το canicom ειναι 235 ευρο τωρα και ειναι σε προσφορα H&A.
ο τσαπις οποτε χαλασε οτιδηποτε το αλλασε με καινουργιο. το canicom ειναι καλήτερο.
αλλα καπιοι φιλοι εχουν κατι αμερικανικα πολλλλλα ευχαρηστιμενοι. ειναι τα Tri-Tronics.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από nature »

Γεια σου Γιώργο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, 235 ευρώ για το canicom είναι όντως πολύ καλή η προσφορά είναι το ίδιο τώρα με να το φέρεις μέσω ebay.

Αν έχεις και το τηλέφωνο του Τσαπή θα με διευκόλυνες.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε δεν ξ'ερω αν είχε κανένα πρόβλημα, θα τον ρωτησω και θα σου πω, ξέρω ότι ειχε δυο κολλαρα και έχασε το ένα και έψαχνε για κάποια άλλη μάρκα που του είπε ενας φίλος του...
Απο μια έρευνα που έκανα για τα Tri-tronics για να βοηθήσω τον φίλο , εχουν πολυ καλές προδιαγραφες...

Νίκος Α
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από Nikos »

nature έγραψε:Γεια σου Νίκο, φίλε και εγώ ψάχνω ποιο να αγοράσω και είναι μεταξύ του canicom 1500 ( Γαλλικό) και του sportdog (usa). Το canicom 1500 έχει το ο hastrovolos 290 ευρώ και το sportdog το βρήκα εδώ 240 ευρώ.
http://www.britishdog.net/gbu0-prodshow ... _1825.html

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπρόσωπος του sportdog εδώ στη Κύπρο όμως και αυτό είναι που με προβληματίζει αλλιώς θα το προτιμούσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το canicom έχει το ένας στενός φίλος το μόνο του παράπονο είναι οτι χάνει το σήμα εύκολα όταν παρεμβάλλεται βουνό. κατα τα άλλα ΟΚ. O φίλος σου είχε κάποιο πρόβλημα με τα canicom????

Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος περισσότερες πληροφορίες θα μας βοηθούσε αρκετα.
Φίλε Nature

Μιλησα με τον φίλο μου και μου ειπε πως δεν ειχε καποιο προβλημα με το canicom. Ολα καλά αππ'οτι μου ειπε, απλα θα ερθει ενας θειος του απο Αμερική και θελει να φέρει κατι καλύτερο απο εκει....

Νίκος Α
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από GiorgosT »

Nikos έγραψε:
nature έγραψε:Γεια σου Νίκο, φίλε και εγώ ψάχνω ποιο να αγοράσω και είναι μεταξύ του canicom 1500 ( Γαλλικό) και του sportdog (usa). Το canicom 1500 έχει το ο hastrovolos 290 ευρώ και το sportdog το βρήκα εδώ 240 ευρώ.
http://www.britishdog.net/gbu0-prodshow ... _1825.html

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντιπρόσωπος του sportdog εδώ στη Κύπρο όμως και αυτό είναι που με προβληματίζει αλλιώς θα το προτιμούσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το canicom έχει το ένας στενός φίλος το μόνο του παράπονο είναι οτι χάνει το σήμα εύκολα όταν παρεμβάλλεται βουνό. κατα τα άλλα ΟΚ. O φίλος σου είχε κάποιο πρόβλημα με τα canicom????

Αν ξέρει κάποιος άλλος φίλος περισσότερες πληροφορίες θα μας βοηθούσε αρκετα.
Φίλε Nature

Μιλησα με τον φίλο μου και μου ειπε πως δεν ειχε καποιο προβλημα με το canicom. Ολα καλά αππ'οτι μου ειπε, απλα θα ερθει ενας θειος του απο Αμερική και θελει να φέρει κατι καλύτερο απο εκει....

Νίκος Α
παντοσ τωρα τα canicom ειναι τιμή ευκαιρίας αλλα τα tritronics ειναι ανοτερα.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από marinos.a »

εγώ έπιασα το canibeep που το HA Strovolos σε πολύ καλή τιμή. Νομίζω έχει και τα άλλα της εταιρίας. Ψάξε το.
Si vis pacem, para bellum
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από nature »

Πήρα το canicom 235 ευρώ από το ΗΑsttrovolos. Ο Τσαπής είχε το αντίστοιχης εμβέλειας sportdog στα 400 ευρώ ενώ το έβρισκα από Αγγλία στα 240...! Νομίζω η επιλογή ήταν μονόδρομος. Η τιμή που το δίνει το ΗΑstrovolos είναι περίπου η ίδια με το να το έφερνα από το internet. Μπράβο στον συγκεκριμένο έμπορο σε αντίθεση με άλλους που μοσχοπουλούν διάφορα προϊόντα εκμεταλλευόμενοι το πάθος μας για το hobby μας.
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κολλάρα εκπαίδευση σκύλων

Δημοσίευση από Marinos »

Είναι όλα marketing και στρατηγικές ρε φιλε και με πια προϊόντα θα φέρεις τον κόσμο κοντά, και με τα αλλα προϊόντα... άστα να πάνε...
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”