Φερμα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Anthimos »

Nicos έγραψε:
Anthimos έγραψε:
Nicos έγραψε:Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?

Φιλε εν πολλοι οι παραγοντες γιατι δεν σταθεροποιηται η φερμα του σκυλου
Τι φυλη ειναι?
Κυνηγας τον μονο του ή εχει κι αλλο σκυλο παρον?
Επιασε ζωντανο θηραμα στο στομα μονος του, μουνταριστο δηλαδη , καμια φορά??
Εισαι σιγουρος οτι σπαζει την φερμα αυτος και δεν προσηκωνεται το θηραμα, δηλαδη μουνταρει τζαι φκαλλει το η πετασσεται το πουλι η το θηραμα μονο του??
Φιλε ο σσιηλλος κυνηγα χωρις αλλο σσιηλλο παρων.νομιζω το προβλημα ειναι οτι φερμαρει που πολλα κοντα δηλαδη στο 1 μετρο περιπου.σαν προχτες εφερμαρε μου 2 μπεκατσες, εσταθηκε 5-6 δευτερολεπτα τζιαι εμουνταρε μεσα να τες σηκωσει χωρις να περιμενει. :?

To πιο πιθανο τοτε φιλε επιασε ζωντανο θηραμα αμεσως μετα τη φερμα σε καποιο εκπαιδευτικο.....
Αποψη μου ειναι να την περασεις εκπαιδευτικο για σταθεροποιηση της φερμας με λουρι σε ζωντνο θηραμα...δηλαδη αφου φερμαρει εσυ θα κρατας το λουρι θα την ηρεμησεις μιλωντας της και θα ξεφωλιασεις εσυ το θηραμα....αν μουνταρει πριν ,συγκρατα την με το λουρι και ξανα παρτην κοντα ωσπου να το καμει. Κανονικα μετα απο μια δυο φορες θα το εμπεδωσει!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Φερμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

κανονισε ρε Νικο που να παμε στες μπεκατσες να μεν καμει ετσι, εν κανει που να το καμει ο Λακης τουλαχιστο να δουμε καμια φερμα που το επιπλο σου :lol: :lol:
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Nicos »

sotiris!129 έγραψε:κανονισε ρε Νικο που να παμε στες μπεκατσες να μεν καμει ετσι, εν κανει που να το καμει ο Λακης τουλαχιστο να δουμε καμια φερμα που το επιπλο σου :lol: :lol:
Σιουρα. :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”