Φερμα

Απάντηση
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Φερμα

Δημοσίευση από Nicos »

Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φερμα

Δημοσίευση από marinos.a »

ηλικία?
Si vis pacem, para bellum
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φερμα

Δημοσίευση από miky55 »

Nicos έγραψε:Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?
ΝΙΚΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΔΕΙΞΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΛΕΙΝΤΗΣ ΜΑΙΛ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ.ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ;
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Nicos »

2 1/2 χρονων.miky55 πρεπει να με εσυχυσες με καποιον αλλο :) εμεναν ειναι θηλυκος.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Nikos »

:) Σε εμένα το 'εδειξες φίλε Μιχάλη....
Το δούλεψα αρκετα αλλά μαλλον επειδ'η ο σκύλος είναι ημίαιμος τραβά περισσότερο προσ ιχνηλάτη...Δεν κατάφερα σταθερή ΄φερμα παρα ελάχιστα δευτερόλεπτα....
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Anthimos »

Nicos έγραψε:Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?

Φιλε εν πολλοι οι παραγοντες γιατι δεν σταθεροποιηται η φερμα του σκυλου
Τι φυλη ειναι?
Κυνηγας τον μονο του ή εχει κι αλλο σκυλο παρον?
Επιασε ζωντανο θηραμα στο στομα μονος του, μουνταριστο δηλαδη , καμια φορά??
Εισαι σιγουρος οτι σπαζει την φερμα αυτος και δεν προσηκωνεται το θηραμα, δηλαδη μουνταρει τζαι φκαλλει το η πετασσεται το πουλι η το θηραμα μονο του??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Φερμα

Δημοσίευση από miky55 »

Nikos έγραψε::) Σε εμένα το 'εδειξες φίλε Μιχάλη....
Το δούλεψα αρκετα αλλά μαλλον επειδ'η ο σκύλος είναι ημίαιμος τραβά περισσότερο προσ ιχνηλάτη...Δεν κατάφερα σταθερή ΄φερμα παρα ελάχιστα δευτερόλεπτα....
Ρε συναδελφοι κανονιστε ενας απο τους δυο σας να προσθεση κατι στο ονομα του για να σας ξεχωριζομε.Κατ'ακρειβιαν ο admin δεν επρεπε να δεχετε δυο ατομα με ακριβως το ιδιο ψευδονυμο.
sotiris!129

Re: Φερμα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ο ενας εν Nikos με Κ και ο αλλος Nicos με C ! μολις στην ενγραφη σου στο forum ΑΝ εχει εναν αλλο με το ονομα που προσπα8εθεις να βαλεις τοτε το συστημα που μονο του ΔΕΝ σε αφινει να το χρησιμοποιήσεις... εγω οταν μπηκα εβαλα sotiris και δεν το δεχτικε... γιαυτο και το !129 στο τελος! μεν φανταστει κανενας πως εν οι λαοι που επαιξα ως τωρα :lol: :lol: :lol:
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Nicos »

english setter έγραψε:
Nicos έγραψε:Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?
φιλοι μου σας χαιρετώ και καλός σας βρήκα

φιλε Νίκο , για να πάρεις συγκεκριμένες απαντήσεις πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το σκυλί σου
καθαρόαιμο η μη ? τι εκπαίδευσης έτυχε ? η καταγωγή του είναι από κυνηγετικές γραμμές ? ποσο συχνά έρχεται σε επαφή με θήραμα?

όλα αυτά είναι σημαντικά για να πάρεις μια σωστή απάντηση
Ειναι καθαροαιμη drahthaar εκπαιδευμενη στο φτερωτο με καλες κυνηγετικες γραμμες.επαφη με το θηραμα εχει ολοχρονα :)
Nicos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 20 Σεπ 2011, 10:29
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Φερμα

Δημοσίευση από Nicos »

Anthimos έγραψε:
Nicos έγραψε:Παιθκια εχω σιιηλλο φερμας αλλα η φερμα του δεν ειναι σταθερη.δηλαδη φερμαρει για 5-6 δευτερολεπτα τζιαι μετα μουνταρει χωρις να με περιμενει να πιασω θεση.ιδεες κανενας; :?

Φιλε εν πολλοι οι παραγοντες γιατι δεν σταθεροποιηται η φερμα του σκυλου
Τι φυλη ειναι?
Κυνηγας τον μονο του ή εχει κι αλλο σκυλο παρον?
Επιασε ζωντανο θηραμα στο στομα μονος του, μουνταριστο δηλαδη , καμια φορά??
Εισαι σιγουρος οτι σπαζει την φερμα αυτος και δεν προσηκωνεται το θηραμα, δηλαδη μουνταρει τζαι φκαλλει το η πετασσεται το πουλι η το θηραμα μονο του??
Φιλε ο σσιηλλος κυνηγα χωρις αλλο σσιηλλο παρων.νομιζω το προβλημα ειναι οτι φερμαρει που πολλα κοντα δηλαδη στο 1 μετρο περιπου.σαν προχτες εφερμαρε μου 2 μπεκατσες, εσταθηκε 5-6 δευτερολεπτα τζιαι εμουνταρε μεσα να τες σηκωσει χωρις να περιμενει. :?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”