Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Απάντηση
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από gekaspower »

sotiris!129 έγραψε:καλα κοπελια που να σας ακασει εσας ο σκυλος σας μεν τον δερεται!
αλλα σκυλος που δαγκωνει τον μαστρο του ...
δεν τον θεορει μαστρο του ....αρα δεν θα κυνηγισει ποτε για εκεινον!!!
οταν ακασει τον μαστρο του γιατι να μην δαγκωσει και καποιον αλλο? =ποσοι σκυλοι πεθαναν με ευθανασια γιαυτο!!!
σκυλος που καμει ετσι ακομα και στο μαστρο του τοτε πας το βουνο οπου βρισκει κυνηγους/σκυλους θα μαλονει!!!
1 πατσος ενεν κακοποιηση ζωου!!! 1 πατσος αμαν εν ετσι σοβαρα φαουλ εν για αν δειχνουμε στο ζωω οτι αγαπη αγαπη αλλα η μαλακια, μαλακια!!!
φιλε μου μα νομιζεισ εν τησ εδωκα αλλα παλε οσουσ τσιαι να τησ δοκω η ιδια ενι
τελικα ο νουροσ του σιηλου εν ισιωνει
οι παλιοι ελαλουσαν 2 παριμιεσ :arrow: 1.¨το ξυλο εφκηκε που τον παραδεισο¨
2.¨το ξυλο τσιαι οι πελλοι εφοηθηκαντο¨
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Anthimos »

Στην εκπαιδευση σκυλιων ισχυει πολλα η παροιμια " Θυμος του χωρκατη , ζημια της πουγκας του"
Θκυο πατσοι πας τα νευρα μας εν αρκετοι να καταστρεψουν εκπαιδευση ή ν αφηκουν κουσουρια στο σκυλι που δυσκολα διορθωνονται

Θελει πολλη υπομονη η εκπαιδευση σκυλου κοπελια!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Rai »

Anthimos έγραψε:Στην εκπαιδευση σκυλιων ισχυει πολλα η παροιμια " Θυμος του χωρκατη , ζημια της πουγκας του"
Θκυο πατσοι πας τα νευρα μας εν αρκετοι να καταστρεψουν εκπαιδευση ή ν αφηκουν κουσουρια στο σκυλι που δυσκολα διορθωνονται

Θελει πολλη υπομονη η εκπαιδευση σκυλου κοπελια!!!
+1000
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

η αληθκεια εμενα εν με ξανακασεν αλλα πετασεται πανω μου για να του ζησω και παντα εφωναζα του να κατσει και μετα εζηζα του...
μια μερα μολις επεια κατω , τουτος που την χαρα του που με ειδε επεταχτηκεν πανω μου οπως παντα και με την φορα που ερκετουν εμπεικαν μου τα νυσια του μες την ζηλια μου! πολις ο πονος!
σβηνω του 2 πατσαρκες ζε αντακοσα του τες φονες... εν σου ειπα 1000 φορες να καμεις sit αμαν μου κοντεφκεις ρε παλιομαλ@#@??? ζινον ηταν τωρα οπου ζε νανε μολις κατεβω κατω ερκετε ΤΑΠΟΝ πανω μου ζε μολις μου κοντεψει καθεται ζε ερκετε τρυφτος με τον κολο :lol: !!!
που ηταν μωρο μολις τον επειασα 3 μηνων αλοπως επερνα τον μαζι μου στες ζικλες για να μαθει τες σιπεθκιες!
την πρωτη φορα βαλω του αδιαβροχο και εκατσα τον διπλα μου, μεσα στα μεσα της διαδρομις εκαμε το πισινα!
σταματο κατεβαζω τον κατω και αρκεψα του τες φονες σαν εκαθαριζα το αδιαβροχο...
την δευτερη φορα 7 μερες μετα παλε το ιδιο κατεβαζω τον κατω ζιαμε εξω που το περιπτερο πρην μπεις το τσερκου... βαλω την κελε του μες τες κατουρες, διο του και 2 πατσουθκια πας το κολο και αρκεψα του τες φονες! ζινον ηταν ποτε ξανα δεν εκαμε τπτ μες το αυτοκινητο!
τωρα αρκεψεν αλλον αιπην μολις ετρει τεταρτη η κυριακη και γινει 4:30 αρκεφκει και κλαιει/γαβγιζει σαμπος και εχει ξυπνητηρι... εν κανει που ημαστεν μαζοχες εμεις και παμε κυνηγι ετσι ωρες ξυπνα ζε ουλη η γειτονια μαζι μας :lol: ως τωρα ομως λαλω του με το καλο να σκασει/μεν αχονεσαι φιλε και εν να παμε... καρτερα λιο και ερκουμε κτλ κτλ
εχει ακομα 2 εξωρμισης διορια να το κοψει αλλιως ρευμα!
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Phinix »

sotiris!129 έγραψε: τωρα αρκεψεν αλλον αιπην μολις ετρει τεταρτη η κυριακη και γινει 4:30 αρκεφκει και κλαιει/γαβγιζει σαμπος και εχει ξυπνητηρι... εν κανει που ημαστεν μαζοχες εμεις και παμε κυνηγι ετσι ωρες ξυπνα ζε ουλη η γειτονια μαζι μας :lol: ως τωρα ομως λαλω του με το καλο να σκασει/μεν αχονεσαι φιλε και εν να παμε... καρτερα λιο και ερκουμε κτλ κτλ
εχει ακομα 2 εξωρμισης διορια να το κοψει αλλιως ρευμα!
εφιρες με :lol:

είχαμεν το ίδιο πρόβλημα με τι δικη μας

πολλά εντυπωσιακό πράμα πως καταλαμβεννει την ώρα και τη μέρα
αυτό γίνετε ΜΟΝΟ κυριακές και τεταρτες!!!!!ω τις αλλες μερες τιποτε

έχτος που το ότι εκαταλαμβεννε την ώρα και την μέρα έμαθε ένα πράμα και εάν έβλεπε φως η σε έβλεπε με παραλλαγή η να πιάσεις μπότες να φορισεις..... τζίνο ήταν
όπως το θηρίο μεστό κλουβί - κλάμα - παουρκες και όλη η γειτονιά ισιαπανω

η λύση μια - ανοιουμεν της μόλις ξυπνήσουμε και μπαίνει μεστό καρότσι και περιμένει

το μεγάλο πρόβλημα είναι στη τζικλα- βασικά εντινομουν μεστά σκοτεινά!!!
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ετσι ειναι και τα θηραματα, τεταρτεσ κ κυριακες κουλιαζουν στισ απαγορευμενες...εμαθαν μας και τα κτινα!! :lol:
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Ρε παρέα εγώ πιστεύω είναι επειδή θέλει σημασία το κτηνο , ίσως δεν ασχολείσαι αρκετές ώρες μαζί της! Δεν πιστεύω να το κάμνει με κακό σκοπό απλός παίζει μαζί σου!! Προσπάθα όμως να της δώσεις να καταλάβει ότι εσύ είσαι το αφεντικό!! Παίζε μαζί της κ στο παιχνίδι σας προσπάθα να βάλεις λίο δύναμη για να σηνηδιτοποιηση ποιος είναι το αφεντικό…
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από gekaspower »

GRIGORIS έγραψε:Ρε παρέα εγώ πιστεύω είναι επειδή θέλει σημασία το κτηνο , ίσως δεν ασχολείσαι αρκετές ώρες μαζί της! Δεν πιστεύω να το κάμνει με κακό σκοπό απλός παίζει μαζί σου!! Προσπάθα όμως να της δώσεις να καταλάβει ότι εσύ είσαι το αφεντικό!! Παίζε μαζί της κ στο παιχνίδι σας προσπάθα να βάλεις λίο δύναμη για να σηνηδιτοποιηση ποιος είναι το αφεντικό…
φιλε γρηγογη και εγω τουτο προσπαθω να καμω, θελω να μαθει ποιοσ ειναι το αφεντικο οσπου ειναι μικρη γιατι υστερα που θα μεγαλωσει σαστα τσιαι εγυρασιν
ξερω οτι το ξυλο δεν ειναι η λυση αλλα καποτε 1-2 πατσοι χρειαζονται(σιγουρα όι γαουροπατσοι)
σασ ευχαριστω για τισ συμβουλεσ σας!
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Πριν το ''ξυλο'' μπορειται να δοκιμασεται μια εντονη επιπληξη με δυνατη φωνη και τραβηγμα του αυτιου. Σκυλια με λιγοτερο εντονη προσωπικοτητα μπορει να αντιδρασουν παραξενα, να φοβηθουν και να παρει καιρο να ξανακερδισουμε την εμπιστοσυνη τους.
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από isimerinos »

andreas mouzouras έγραψε:Πριν το ''ξυλο'' μπορειται να δοκιμασεται μια εντονη επιπληξη με δυνατη φωνη και τραβηγμα του αυτιου. Σκυλια με λιγοτερο εντονη προσωπικοτητα μπορει να αντιδρασουν παραξενα, να φοβηθουν και να παρει καιρο να ξανακερδισουμε την εμπιστοσυνη τους.
Φίλε μου εν ακριβώς το αντίθετο . Τα σκυλιά με έντονη προσωπικότητα με ψηλό δείκτη νοημοσύνης άμα τα δερεις μπορεί να μεν σου το συγχωρήσουν ποτέ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”