Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Απάντηση
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου ομως το χτυπιμα στο ποδι σου ποσο εν να ακουστη? ενο η σφιρκα οπου 8ελει ας ενει!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φίλε για το όνομα είναι καλύτερα να περιέχει το γράμμα "ρ" διότι κτυπά περισσότερο στο αυτί του ζώου, το μαθαίνει ευκολότερα και το θεωρεί πιό επιβλητικό. Για το 'έλα', κάμε το σαν παιχνίδι, όταν έρτει δώστου κανένα μπισκότο-ανταμοιβή, κάμε το 1-2 φορές την μέρα και θα στρώσει...το ίδιο και για άλλες εντολές.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AndreasDr »

Παραδείγματα ονομάτων με το "ρ".... "Darko" , "Bruno", "Rex" , "Ira" , "Iris", "Roni".... Έχει και πολλές σελίδες στο ιντερνετ που έχουν ολοκληρες λίστες με ονόματα σκύλλων.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από marinos.a »

Ηρώ.... :roll:
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AndreasDr »

Φιλε εγω προτιμω τα τουτα τα ελληνικα ονοματα. εχω Άρη και Ίρης(Ίριδα), ο άλλος έιχε όνομα δυστηχως όταν τον έπιασα :?
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

AndreasDr έγραψε:Φίλε για το όνομα είναι καλύτερα να περιέχει το γράμμα "ρ" διότι κτυπά περισσότερο στο αυτί του ζώου, το μαθαίνει ευκολότερα και το θεωρεί πιό επιβλητικό. Για το 'έλα', κάμε το σαν παιχνίδι, όταν έρτει δώστου κανένα μπισκότο-ανταμοιβή, κάμε το 1-2 φορές την μέρα και θα στρώσει...το ίδιο και για άλλες εντολές.
ε Αντρο μου με το μπισκοτο η οτι διποτε ανταμοιβη που λετε ποσο 8α παει? μετα εν να πρεπει οποτε βλεπω τον σκυλο να κρατω κατι μαζι μου για να του δινω? η ειμαι στο κυνηγι η ειμαι οπου διποτε αλλου να κρατω κατι μαζι μου? και ατε και εν κρατω??? τη εν να γινει? εν να πει ο σκυλος α τουτος περιπεζι με!
εμενα ως περσυ δεν μου εφερνε τα περτιζια που επαιζα... εκραταν τα ζε επαιζε ζε εν μου τα εδιαν...
φετος λαλω του..."οκ κουμπαρε εισαι 1 φορα γαρος εσυ? 2 φορες εγω, φκαλω την μπουκαλα με το νερο ζε ξεκεινω και πινω το νερο... ειρτε μονομιας ζιαμε ζε εθελε νερο....οι φιλε μου πιαστο περτιζι σου εσυ να πιαω εγω το νερο μου, εφιλα3α ζε την μπουκαλα ζε ξεκεινισα να περπατο, ουτε το περτιζι εν εγυρισα να πιασω!!!εβουραν με πουπισω 5 λεπτα με το ρολοι με το περτικο μες το στομα!
ζινο ηταν εν το 3ανακαμε!παει πιανει το φερνει το 5 μετρα που μενα ζε 3απολα το ζε συνεχιζει!
αλλο αιπι που ειχε μολις εκοντεφκα του αυτοκινητου για να φηγουμε δεν εκοντεφκε του αυτοκινητου ουτε εμενα... ρε ελα ρε ελα τιποτε εφακαν γιρους μονος του! οκ φιλε μου εισαι ετσι? εμπικα μες το αυτοκινητο ζε εξεκινησα ζε εφια επιενα σιγα, εβουραν με που πισω 10 λεπτα εφκικε ο κολος του ηρτεν ζιαμε οπως το μαρτουι εμπικε μεσα!
σινι ζε κοπικε... εν να φιουμε? ερκετε sit καθετε βαλω του νερο πινει, βαλω του τον κολανο του ζε μονομιας μες το αυτοκινητο!
ο σκυλος εν για να σου εφκολινει το κυνηγι σου οχι για να σου το δυσκολεφκει! τουτο εκαταλαβα φετος ζε εκαμα του δραστικα μετρα εφτιχος εστροσε!
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από koursaros21 »

sotiris!129 έγραψε:
AndreasDr έγραψε:Φίλε για το όνομα είναι καλύτερα να περιέχει το γράμμα "ρ" διότι κτυπά περισσότερο στο αυτί του ζώου, το μαθαίνει ευκολότερα και το θεωρεί πιό επιβλητικό. Για το 'έλα', κάμε το σαν παιχνίδι, όταν έρτει δώστου κανένα μπισκότο-ανταμοιβή, κάμε το 1-2 φορές την μέρα και θα στρώσει...το ίδιο και για άλλες εντολές.
ε Αντρο μου με το μπισκοτο η οτι διποτε ανταμοιβη που λετε ποσο 8α παει? μετα εν να πρεπει οποτε βλεπω τον σκυλο να κρατω κατι μαζι μου για να του δινω? η ειμαι στο κυνηγι η ειμαι οπου διποτε αλλου να κρατω κατι μαζι μου? και ατε και εν κρατω??? τη εν να γινει? εν να πει ο σκυλος α τουτος περιπεζι με!
εμενα ως περσυ δεν μου εφερνε τα περτιζια που επαιζα... εκραταν τα ζε επαιζε ζε εν μου τα εδιαν...
φετος λαλω του..."οκ κουμπαρε εισαι 1 φορα γαρος εσυ? 2 φορες εγω, φκαλω την μπουκαλα με το νερο ζε ξεκεινω και πινω το νερο... ειρτε μονομιας ζιαμε ζε εθελε νερο....οι φιλε μου πιαστο περτιζι σου εσυ να πιαω εγω το νερο μου, εφιλα3α ζε την μπουκαλα ζε ξεκεινισα να περπατο, ουτε το περτιζι εν εγυρισα να πιασω!!!εβουραν με πουπισω 5 λεπτα με το ρολοι με το περτικο μες το στομα!
ζινο ηταν εν το 3ανακαμε!παει πιανει το φερνει το 5 μετρα που μενα ζε 3απολα το ζε συνεχιζει!
αλλο αιπι που ειχε μολις εκοντεφκα του αυτοκινητου για να φηγουμε δεν εκοντεφκε του αυτοκινητου ουτε εμενα... ρε ελα ρε ελα τιποτε εφακαν γιρους μονος του! οκ φιλε μου εισαι ετσι? εμπικα μες το αυτοκινητο ζε εξεκινησα ζε εφια επιενα σιγα, εβουραν με που πισω 10 λεπτα εφκικε ο κολος του ηρτεν ζιαμε οπως το μαρτουι εμπικε μεσα!
σινι ζε κοπικε... εν να φιουμε? ερκετε sit καθετε βαλω του νερο πινει, βαλω του τον κολανο του ζε μονομιας μες το αυτοκινητο!
ο σκυλος εν για να σου εφκολινει το κυνηγι σου οχι για να σου το δυσκολεφκει! τουτο εκαταλαβα φετος ζε εκαμα του δραστικα μετρα εφτιχος εστροσε!


Εισαι ενας καθηγητης..οτι τζιε να πω εν λιο...εν παιζεσε!!!!!!αυταα ειναιιι!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:
AndreasDr έγραψε:Φίλε για το όνομα είναι καλύτερα να περιέχει το γράμμα "ρ" διότι κτυπά περισσότερο στο αυτί του ζώου, το μαθαίνει ευκολότερα και το θεωρεί πιό επιβλητικό. Για το 'έλα', κάμε το σαν παιχνίδι, όταν έρτει δώστου κανένα μπισκότο-ανταμοιβή, κάμε το 1-2 φορές την μέρα και θα στρώσει...το ίδιο και για άλλες εντολές.
ε Αντρο μου με το μπισκοτο η οτι διποτε ανταμοιβη που λετε ποσο 8α παει? μετα εν να πρεπει οποτε βλεπω τον σκυλο να κρατω κατι μαζι μου για να του δινω? η ειμαι στο κυνηγι η ειμαι οπου διποτε αλλου να κρατω κατι μαζι μου? και ατε και εν κρατω??? τη εν να γινει? εν να πει ο σκυλος α τουτος περιπεζι με!
εμενα ως περσυ δεν μου εφερνε τα περτιζια που επαιζα... εκραταν τα ζε επαιζε ζε εν μου τα εδιαν...
φετος λαλω του..."οκ κουμπαρε εισαι 1 φορα γαρος εσυ? 2 φορες εγω, φκαλω την μπουκαλα με το νερο ζε ξεκεινω και πινω το νερο... ειρτε μονομιας ζιαμε ζε εθελε νερο....οι φιλε μου πιαστο περτιζι σου εσυ να πιαω εγω το νερο μου, εφιλα3α ζε την μπουκαλα ζε ξεκεινισα να περπατο, ουτε το περτιζι εν εγυρισα να πιασω!!!εβουραν με πουπισω 5 λεπτα με το ρολοι με το περτικο μες το στομα!
ζινο ηταν εν το 3ανακαμε!παει πιανει το φερνει το 5 μετρα που μενα ζε 3απολα το ζε συνεχιζει!
αλλο αιπι που ειχε μολις εκοντεφκα του αυτοκινητου για να φηγουμε δεν εκοντεφκε του αυτοκινητου ουτε εμενα... ρε ελα ρε ελα τιποτε εφακαν γιρους μονος του! οκ φιλε μου εισαι ετσι? εμπικα μες το αυτοκινητο ζε εξεκινησα ζε εφια επιενα σιγα, εβουραν με που πισω 10 λεπτα εφκικε ο κολος του ηρτεν ζιαμε οπως το μαρτουι εμπικε μεσα!
σινι ζε κοπικε... εν να φιουμε? ερκετε sit καθετε βαλω του νερο πινει, βαλω του τον κολανο του ζε μονομιας μες το αυτοκινητο!
ο σκυλος εν για να σου εφκολινει το κυνηγι σου οχι για να σου το δυσκολεφκει! τουτο εκαταλαβα φετος ζε εκαμα του δραστικα μετρα εφτιχος εστροσε!

Ε Σωτηρη μου την ανταμοιβη με μπισκοτουδι σταματας την σιγα σιγα τζαι αντικαθιστας την με μπραβο και χαιδεμα...Εγω καθε φορα που καμνει κατι καλο τωρα στο κυνηγι ανταμοιβω την με νερο...

εφερμαρε μου κατι ?? Μολις τελιωσει η φαση νερο
Επαναφερει ?? Ξανα νερο

Επειδη τα σκυλια εν καμενα του νερου που την κουραση βοηθα πολλα, βαλλουν πανω σε καθε εξορμηση και "δενονται" πολλα μαζι σου γιατι ικανοποιας τους μιαν πολλα σημαντικη αναγκη!!!

Το μονο κακο ειναι οτι κουβαλω 2 μπουκαλες του 1,5 λιτρου μες το γιλεκο :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

τουτο με το νερο καμω το και εγω γιατι εν μαυρος ο Λακης ζε τραβα ουλο τον ηλιο! μολις του βαλις νερο εν σαμπος ζε ζινι την ωρα τον εκατεβασες που το αυτοκινητο :lol:
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Marinos »

Είχα και Αρη και Ήρα παλιά :)
Βασικά σκεφτόμουν το Πάνας, αλλα και τώρα που το είπες και το Darko ακούεται ωραίο.
Εν που το Donnie Darko?? :)
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”