Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Απάντηση
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ολα γινοντε το θεμα ειναι οτι θελει υπομονη επιμονι και σοστη τακτικη! αλιος 8α καταστρεπσις το σκυλο
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Anthimos »

marinos.a έγραψε:Αναφορικά με τις δηλητηριάσεις, είναι δυνατόν να εκπαιδευτεί το σκυλί στο να μην τρώει από χαμε έξω στα χωράφια χρησιμοποιώντας ηλεκτρικό κολάρο?

Ξέρω ότι δεν είναι ότι πιο ωραίο να ηλεκτρίζεις το σκύλο αλλά όταν πρόκριτε για θέματα επιβίωσης…

Φιλε βαλε τσακρουες με κρεας και πολιπιφ χαμε , αμα παιξει χτυπα του πανω στην μυτη και πονει , αμα ερθει κοντα σου δωστου κατι να φαει για να σε συνδεσει με το φαι και οτι μονο εσυ τον ταιζεις
Καμνε του το και στα εκπαιδευτικα γυρω που τ αυτοκινητα....εν να πονησει αλλα πιο λιον που το ρευμα!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από miky55 »

Anthimos έγραψε:
marinos.a έγραψε:Αναφορικά με τις δηλητηριάσεις, είναι δυνατόν να εκπαιδευτεί το σκυλί στο να μην τρώει από χαμε έξω στα χωράφια χρησιμοποιώντας ηλεκτρικό κολάρο?

Ξέρω ότι δεν είναι ότι πιο ωραίο να ηλεκτρίζεις το σκύλο αλλά όταν πρόκριτε για θέματα επιβίωσης…

Φιλε βαλε τσακρουες με κρεας και πολιπιφ χαμε , αμα παιξει χτυπα του πανω στην μυτη και πονει , αμα ερθει κοντα σου δωστου κατι να φαει για να σε συνδεσει με το φαι και οτι μονο εσυ τον ταιζεις
Καμνε του το και στα εκπαιδευτικα γυρω που τ αυτοκινητα....εν να πονησει αλλα πιο λιον που το ρευμα!!!
ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ 100% ΑΝΘΙΜΕ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΡΙΝΟ.
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AU-79 »

Οταν πηαινεις για εκπαιδεφτικο περνε παντα μαζι σου 2-3 τσακρουες και κοματια απο σαλαμι η οτιδιποτε στεκει πας την τσακρουα, πριν να κατεβασεις τους σκυλλους στηστες σε διαφορα μερη καμια 40αρια μετρα που το αφτοκινητο και μετα κατεβαστους. Οταν τους κατεβασεις ο σκυλλος που 8α κοντεψει στην τσακρουα μολις εντοπισει το σαλαμι και παει να το μυριστει αρκεψε και φωναζε του να καμει πισω 8υμωτα. Αν εν τοσο ανυπακουος και "ληγκρεμενος" πας το σαλαμι και να τρωει οτι ευρει που χαμε τοτε αστον στα χερια (στην κλαππα) της τσακρουας . Μετα μολις τον αρπαξει που τα μουτσουνια που την γλωσσα καμια στρατα και αρκεψει να παουριζει και μεν φοασαι εν παθαινει τιποτε «ουδέν κακό ,αμιγές καλού» θυμωστου αρκετα και μετα δωστου ενα κομματι σαλαμι να φαει οι για να του καμεις χαδια αφου εν εκαμε κατι που εζητησες αντιθετως... αλλα για να μαθει να τρωει οτι του
δια ο μαστρος του. Καλο θα ειναι να το επαναλαβεις που θα επιστρεφεις στο αφτοκινητο παντος θελει υπομονη αλλα καμνει πολλη δουλεια. Μια αλλη μεθοδος που μου ειπαν και θα τη δοκιμασω ειναι να μαθει απο μικρος να τρωει παντα μα παντα στο "δικο του πιατο".

Εξαναμιλησαμε για τη μεθοδο με την τσακρουα στο ποστ φιμωτρα.
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Marinos »

Καλημέρα κοπελια!
Ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με την ονομασία σκύλου και ποσο ρολο παίζει στην εκπαίδευση. Παράδειγμα, ποσο εύκολα θα το ακούει, αν οι συλλαβές στο όνομα δεν είναι δυνατές επιβλητικές έτσι ώστε να τον ακούει με ευκολία. Δηλαδή αν υπάρχουν κάποιοι "νομοι" σε εισαγωγικά στο ότι ένα όνομα σκύλου δεν πρέπει να είναι/έχει...
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Browning ultra
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2011, 20:24

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Browning ultra »

Φιλε Marino εγο στον δικο μου σκιλο εβγαλα ονμα μικρο μικρο και τορα που ειναι 2,5 μηνων το ακουει και το υπακουει.Το ονομα του ειναι μικρο 3α γραμματα ουλου τζ΄ουλο
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Demetris »

Ρε παιδια πως μπορουμε να του μαθουμε το ελα και να το υπακουει απολυτα? Εμαθα του δικου μου το κατσε τζαι το κατω αλλα το ελα εν το υπακουει απολυτα οταν εσχει αλλους σχιλους ή ανθρωπους . Ειναι 6 μηνων πετε καμια προταση να δουμε
Browning ultra
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2011, 20:24

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Browning ultra »

Φίλε ο δικός μου μισο ξέρει το κατσε και το κάτω αλλα το έλα ξεριτο καλα γιατι εγο οταν το φοναζω έλα κτιπο τζαι παστο ποδι μου 2-3 φορές ;)
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε εγω σφιρω του χαρακτιριστηκα... και ερκεται!!!(μαθενεις τον που μιτσι οτι ζινι η συνκεκριμενη σφιρκα σημενει "ελα"
η' παιζεις του το καμπανελουι του ρεβματος, αν θελει ας μεν ερτει!!!
Browning ultra
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2011, 20:24

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Browning ultra »

Ναι ρε φιλε όταν εγω κτυπώ πάνω στο πόδι μου είναι σαν τον χαρακτηριστικό ήχο :mrgreen:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”