Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

40 euro μπορει να βρισκεις και πιο φτηνα νομιζω...
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Breda Pegaso έγραψε:40 euro μπορει να βρισκεις και πιο φτηνα νομιζω...
40 euro??? :P πιασε ρε φιλε ενα πιστολουι τον μιτσιον που κανενα καζαντι με καπσουλια που πουλουν στα περιπτερα να φκαλεις το φωω σου με 5-10 ευρο :D
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

εν το μεταξυ δεν ειναι τιποτε... ενα κομματι σιερο με σουστα! αλλα οταν δεν ξερεις να το καμεις γοραζεις το ΑΝ θελεις... :)
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από marinos.a »

μάγκες, πως ταΐζουμε το σκύλο τη προηγούμενη και τη μέρα του κυνηγιού?
Si vis pacem, para bellum
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AU-79 »

marinos.a έγραψε:μάγκες, πως ταΐζουμε το σκύλο τη προηγούμενη και τη μέρα του κυνηγιού?

Φιλε Μαρινο εγω προσωπικα των μωρων :) βραζω τους μακαρονια και προσθετο και λιγη ποσοτητα απο κονσερβα της pedigree. Παντα καμνο διπλη ποσοτητα το υπολοιπο μπαινει σε ταπερ και τους ταιζω το μεσημερι στο κυνηγι.
682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 02 Αύγ 2010, 10:36

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από 682 »

AU-79 έγραψε:
marinos.a έγραψε:μάγκες, πως ταΐζουμε το σκύλο τη προηγούμενη και τη μέρα του κυνηγιού?

Φιλε Μαρινο εγω προσωπικα των μωρων :) βραζω τους μακαρονια και προσθετο και λιγη ποσοτητα απο κονσερβα της pedigree. Παντα καμνο διπλη ποσοτητα το υπολοιπο μπαινει σε ταπερ και τους ταιζω το μεσημερι στο κυνηγι.
εγω ξερω οτι την προηγουμενη τον ταιζεις γρηγορα ωσ το μεσημερι και την μερα του κυνηγιου ποτε κατα την διαρκεια, παντα οταν τελειωσουμε διοτι μπορει να παθει συστροφη στομαχου!! κανενασ πιο εμπειρος να μας πει σιγουρα??
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από lagomania »

εγω κοπελια ταιζω τους την προηγουμενη του κυνηγιου το απογευμα με τροφη και οταν παω το πρωι πριν το κυνηγι τους δινω μια πολυβιταμινη και το μεσημερι λιγη τροφη πολλα λιγη το 1/3 που τους δινω κανονικα και μετα το κυνηγι το απογευμα παλε τροφη και τις αλλες μερες κανονικα
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από AU-79 »

682 έγραψε:
AU-79 έγραψε:
marinos.a έγραψε:μάγκες, πως ταΐζουμε το σκύλο τη προηγούμενη και τη μέρα του κυνηγιού?

Φιλε Μαρινο εγω προσωπικα των μωρων :) βραζω τους μακαρονια και προσθετο και λιγη ποσοτητα απο κονσερβα της pedigree. Παντα καμνο διπλη ποσοτητα το υπολοιπο μπαινει σε ταπερ και τους ταιζω το μεσημερι στο κυνηγι.
εγω ξερω οτι την προηγουμενη τον ταιζεις γρηγορα ωσ το μεσημερι και την μερα του κυνηγιου ποτε κατα την διαρκεια, παντα οταν τελειωσουμε διοτι μπορει να παθει συστροφη στομαχου!! κανενασ πιο εμπειρος να μας πει σιγουρα??

Ταιζω τους το μεσημερι φιλε μου της παραμονης οπως και καθε μερα την ιδια ωρα συνηθως τειωνουμε το κυνηγι η ωρα 10μισι με 11 και ταιζουμε τους κατα το μεσημερι και ξεκινουμε το κυνηγι ξανα η ωρα 2. Ποτε μου εν ειδα καποιο προβημα γιατι ειμαι και εγω πολλα ιδιοτροπος και παρατηρητικος σε ετσι θεματα. Οσο για εμπειρια εν μπορω να με κρινω αν την εχω παντος που τον καιρο που ημουν βουρκατορας ο παπας μου και οι θειοι μου το ιδιο εκαμναν οπως ακριβως αναφερα ποιο πανω χωρις κανενα προβλημα.Μιλαμε για χρονια το ιδιο σκηνικο αν αυτο σου κανει για εμπειρια.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από 'petros' »

φιλε ΑU-79 και εγω μακαρονια τους βαζω πριν το κυνηγι κατα τις 2-3 το απογευμα της προηγουμενης
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από marinos.a »

Αναφορικά με τις δηλητηριάσεις, είναι δυνατόν να εκπαιδευτεί το σκυλί στο να μην τρώει από χαμε έξω στα χωράφια χρησιμοποιώντας ηλεκτρικό κολάρο?

Ξέρω ότι δεν είναι ότι πιο ωραίο να ηλεκτρίζεις το σκύλο αλλά όταν πρόκριτε για θέματα επιβίωσης…
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”