Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Anthimos »

marinos.a έγραψε:φίλε μου η κροτοφοβία ειναι το μεγαλύτερο μου άγχος.
Προσπαθώ σιγά - σίγα να χτυπώ τίποτε έτσι που μακρυά να μεν τη λαοσω.

φιλε εν γενετικη προδιαθεση η κροτοφοβία και τα σετττερ σπανια εχουν κροτοφοβια
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου μαρινο... 2 μηνον εγω επιρα τον με την εξης σκεψη "εν μωρο εν μπορει να δει την ζικλα που πετα ουτε να προλαβει να την πιασει που χαμε, επιανα την εβαλα την μες την βουρκα ετελιονε η κουβεντα, ουτε να την δει ουτε να την μιριστει" 2 με 5 μηνον εχει παρα πολλη διαφορα γιατι μεγαλονει και μπορει και βουρα 5 μηνον
οσο για τα setter φιλε μου ειδα 1 εγω πρην 2 χρονια πρωτη κυριακη που εφοατουν παρα μα παρα πολλα τες σσιπεθκιες...ειτε εφιεν του κυνηγου που ακουσε τον πυροβολισμο και εχαθικε ειτε εξαπολισεν τον ο κυνηγος επιδη εφοατουν τες... παντος ηταν πολλα ορεο μορφολογικα σκυλι ελισεν τον η μυλα μου ...
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Costas_ »

Κροτοφοβία είναι ή κληρονομικό, ή δημιουργήθηκε επιπλοκή στην γέννα ή απο λάθος του ιδιοκτήτη. Το τελευταίο σάζεται!! Η συγκεκριμένη σκύλα αποκλείεται να έχει κροτοφοβία!!

Πειθαρχεία και υπακοή!! Τα υπόλοιπα έρχονται απο μόνα τους. Μόνο και μόνο οι απαντήσεις σας φίλοι μου δίχνει πόση λίγη έμφαση δίνετε στην πειθαρχεία και την υπακοή!!! ΛΑΘΟΣ!!! Φίμωτρα κτλ είναι αχρείαστα για ένα πειθαρχείμενο και υπάκουο σκυλί!!

Αποφυγή επαφής με θύραμα προτού εκπαιδευτεί το σκυλί σε θέματα υπακοής και πειθαρχείας - για αυτό υπάρχουν και τα dummies! Δεν είναι τύχαία η ύπαρξης τους!!!

Μετά κατά τακτικά διαστήματα επανάληψη εντολών πειθαρχείας και υπακοής!! Ο σκύλος διψά να μάθει - μην του το στερείσεις!!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Nikos »

Φιλε Κώστα τί ειναι τα dummies???
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Costas_ »

Ομοιώματα τεχνιτά
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Nikos »

Καλημέρα σας

Και που τα βρίσκουμε αυτά φίλε;;
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Anthimos »

Κοπελια Dummies καμνετε και μόνοι σας με μια μικρη μπουκαλα πλαστικη του νερου , να βάλετε λιγο αμμο μεσα να βαρεσει, θα την βάλετε σε μια στρατιωτική κάλτσα και θα δέσετε τα φτερα απο ενα περδικι σε καθε πλευρα ή τα πισινά ποδια του λαγου ή την πετσια απο ενα λαγό.Απλα στερεώστε τα όλα καλα με ενα συρμα προσεχοντας να μην εξεχουν κομματια απο συρμα για να πληγωθει το στόμα του ζωου.
Ουσιαστικα φτιαχνουμε ενα μικρο ομοιωμα θηραματος.
Εαν βαρκεστε εχουν καλα Pet shops και Κυνηγετικα καταστήματα!!!
Ειναι πολλα απλο .
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από marinos.a »

kopelia akousa gia kati pistolakia gia ti krotofovia exete ipopsi? sorry gia ta greekglish eime mobile
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

marinos.a έγραψε:kopelia akousa gia kati pistolakia gia ti krotofovia exete ipopsi? sorry gia ta greekglish eime mobile
Ναι εχει και βαλεις μεσα κοινα καψουλια για φυσιγγια. Επιασα ενα που την εκθεση που τον Ιλιονα. Εν χρησιμο εργαλιο οταν εχεις κουταβια.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Εκπαίδευση Κυνηγόσκυλου - Εφ΄ όλης της ύλης

Δημοσίευση από Demetris »

Φιλε μου ποσα επιασεσ το πιστολακι κροτου αν επιτρεπετε??
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”