Εκπαιδευτικα 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Kostas M. »

Ε Σπυρο μου αν πιασεις σκυλο καμια φορα, οταν θα σου φερμαρει το πρωτο σου περδικι εκτος που εν να σου φυουν λιγα πισιουκια, εν να πεις "Θεε μου τι εχανα τοσο καιρο και επερπατουν μονος μου και εκαμνα ξιου ξιου". :D :P :D
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Εχετε όλοι λάθος.
Παλε θα λαλει ξιου ξιου στες μουγιες που να τον βουρουν που θα κατουρκιετε.

Σπυρο μου ακου τους.
Αν μπορεις πιασε ενα σκυλάκι φερμας.
Το κυνηγι σου μα ξ η ζωη σου ολη θα ναι ενα νεο πολυ διαφορετικό κ πιο ομορφο κεφαλαιο
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Συμφωνώ παιδιά, το κυνήγι με σκύλο είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία, την έζησα με σκύλο ενός φίλου για λαγό όμως, πολλά τα έξοδα για ένα κυνηγετικό σκύλο, έξοδα που δεν μπορώ να αναλάβω αυτή τη στιγμή, ελπίζω στο σύντομο μέλλον να μπορέσω. :)
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Kostas M. »

spyrosspyrou851 έγραψε:Συμφωνώ παιδιά, το κυνήγι με σκύλο είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία, την έζησα με σκύλο ενός φίλου για λαγό όμως, πολλά τα έξοδα για ένα κυνηγετικό σκύλο, έξοδα που δεν μπορώ να αναλάβω αυτή τη στιγμή, ελπίζω στο σύντομο μέλλον να μπορέσω. :)
Σπυρο εγω ειμαι παντρεμενος με οικογενεια και παιδια και σπιτι και εξοδα και ξερω και γω ιστοριες οπως και αλλοι πολλοι συναδελφοι και οντως ειναι παρα πολλα τα εξοδα για τους σκυλους αλλα θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα αφηνα φιλε μου οσο και αν δυσκολευομουν. Αλλο το κυνηγι με σκυλους φιλε! Και δυστυχως ή ευτυχως οταν μαθεις να κυνηγας με σκυλο δεν τους αποχωριζεσαι ποτε σου!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Μια παλια νηστεμενη παροιμια λεει:
"Τζυνηος διχα τον σχοιλο ,αρσενικος διχα τον β_λλο.."
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Kostas M. »

spyrosspyrou851 έγραψε:Συμφωνώ παιδιά, το κυνήγι με σκύλο είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία, την έζησα με σκύλο ενός φίλου για λαγό όμως, πολλά τα έξοδα για ένα κυνηγετικό σκύλο, έξοδα που δεν μπορώ να αναλάβω αυτή τη στιγμή, ελπίζω στο σύντομο μέλλον να μπορέσω. :)
Απο την αλλη ομως Σπυρο εθιξες ενα θεμα σε αυτο που ειπες, που πρεπει να λαμβανουμε ολοι σοβαρα υποψη και ειδικα καποιοι επιτιδιοι.
"Αν δεν μπορουμε να φροντισουμε και να εκπαιδευσουμε καποιο σκυλο καταλληλα, καλυτερα να μην τον παρουμε".
Ειτε ο λογος ειναι οτι δεν εχουμε τον χρονο ή το χρημα, ειτε καταλληλη τοποθεσια για την στεγαση του.
Μακαρι να τον καταλαμβαιναν ολοι αυτο!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Ενα σπανιολουι Σπυρο. Βαλε στο YouTube springer spaniel και θα δεις. Οτι πρεπει για εσενα

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Kostas M. έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Συμφωνώ παιδιά, το κυνήγι με σκύλο είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία, την έζησα με σκύλο ενός φίλου για λαγό όμως, πολλά τα έξοδα για ένα κυνηγετικό σκύλο, έξοδα που δεν μπορώ να αναλάβω αυτή τη στιγμή, ελπίζω στο σύντομο μέλλον να μπορέσω. :)
Σπυρο εγω ειμαι παντρεμενος με οικογενεια και παιδια και σπιτι και εξοδα και ξερω και γω ιστοριες οπως και αλλοι πολλοι συναδελφοι και οντως ειναι παρα πολλα τα εξοδα για τους σκυλους αλλα θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα αφηνα φιλε μου οσο και αν δυσκολευομουν. Αλλο το κυνηγι με σκυλους φιλε! Και δυστυχως ή ευτυχως οταν μαθεις να κυνηγας με σκυλο δεν τους αποχωριζεσαι ποτε σου!
σαν το κυνήγι με σκύλλο δεν εχει .και πολλες φορες δεν ειναι τοσο ακριβό να εχεις ενα σκλύλο πχ καπιος αμα καπνίζει ξοδέυει πολυ περισσότερα και μονο κακό κάνει Αλλος εχει οπλο 2000-3000 ε αλλα σκυλ΄λο δεν θέλει γιατι εν έξοδα λέει και αμα παιξει κατι και χασει το παρακαλά τους γυρο του που εχουν σκύλλο
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από LAGOS »

Ορίστε κύριοι η κατάντια μας..
Σήμερα το πρώι επαρχία Λάρνακας σε περιοχή που άνοιξε φέτος..
Ευτυχώς χωρίς απώλειες..
Η κατάσταση έχει ξεφύγει.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από kyriakos304 »

LAGOS έγραψε:Ορίστε κύριοι η κατάντια μας..
Σήμερα το πρώι επαρχία Λάρνακας σε περιοχή που άνοιξε φέτος..
Ευτυχώς χωρίς απώλειες..
Η κατάσταση έχει ξεφύγει.

Ποια περιοχή;
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”