Εκπαιδευτικα 2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Kostas M. »

Παιδια βγηκε σημερα απο την σελιδα του ταμειου θηρας, το διαταγμα για τις περιοχες και ημερομηνιες για τα εκπαιδευτικα του 2016 με πολλες διαφορες σε συγκριση με αλλους χρονους και θελω να μου τα σχολιασετε.
Ειδιακα το Μερος Β.
3 μηνες χωρις εκπαιδευτικα;;;
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από admin »

Καποιος εβσλε στοχο να τελειωσει το κυνηγι στη Κυπρο ειμαι πλεον βεβαιος
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από sotiris!129 »

με τες Νεκρες ζωνες τι γινεται ?
αν παρω το σκυλο μου στην Νεκρα ζωνη κατα τους μηνες Μαρτιο-Απριλιο-Μαϊο ποιος θα μου πει κατι???
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Kostas M. »

Ειλικρινα δεν ημπορω να καταλαβω ποιος αποφασιζει τουντα πραματα, με ποιο σκεπτικο και με ποια καταλληλη μορφωση. Εβαλαν στοχο να μας καμουν να παρετησουμεν ουλλους τουτοι.
Ειλικρινα ειμαι πολλα απογοητευμενος και δεν ηξερω αν αξιζει να ασχολεισαι με τουτα ουλλα που συμβαινουν χωρις να αλλασει κατι αλλα αντιθετα γινονται χειροτερα.
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Kostas M. έγραψε:Παιδια βγηκε σημερα απο την σελιδα του ταμειου θηρας, το διαταγμα για τις περιοχες και ημερομηνιες για τα εκπαιδευτικα του 2016 με πολλες διαφορες σε συγκριση με αλλους χρονους και θελω να μου τα σχολιασετε.
Ειδιακα το Μερος Β.
3 μηνες χωρις εκπαιδευτικα;;;
Απλά θα μας κάνουν παρανομους.

Αλλά εκείνο που υπολογιζω ειναι μετα απο πιεση να δωσουν και τις περσινες περιοχές για εκείνους ρους 3 μήνες και στο τελος της ημέρας θα τους κάνουμε και Θεούς
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από admin »

Φέτος τσίκλες δέν έχει , έχω πάρει ένα σκυλί φέρμας και είαπ ότι θα του αφιερώσω Ιανουάριο -Φεβρουάριο να το εκπαιδεύσω, Κυριακή που είναι η μόνη μέρα που μπρορώ δέν μου επιτρέπεται να πηγαίνω , περιοχές όπου υπάρχει πληθώρα περδικιών τα οποία δέχονται να τα προσεγγίσης δέν μου επιτρέπουν να πάω, αν πάω σε περιοχές που υπάρχουν λίγα περδίκια ιεσμένα απο το κυνήγι θα τα ενοχλώ και πιθανό να μην τα αφήσω να ζευγαρώσουν με την υσηχία τους , στρεσάρωντας τα και οδηγόντας τα στις απαγορευμένες. όποιος καταλάβει απο εκπαιδευση ξέρει και πόσο δύσκολο είναι να εκπαιδεύσεις άπειρο σκύλο σε πιεσμένο θήραμα. Το σκυλί για το λαγό εάν το παίρνω εκπαιδευτικά απο τον Ιανουάριου μέχρι Μάρτιο στις επιτρεπόμενες που κυνηγώ και μετά παο τον Ιούλιο μέχρι τον Οκτώμβρι και οι λίγοι λαγοί που υπάρχουν θα τους δώσω τόση πιεση που τον Νοέμβρη θα γυρεύουμε πάλι αντί λαό μαλαή και θα χαιρόμαστε εάν έχει βορκάες και ξηρασίες να λέμε για παρηορκά ότι έννε τραβούσαν οι σχίλοι τις μαλαές γιατί ήταν παλιοτσερός. Φυσικά αυτό δέν ενοχλεί καθόλου τους παράνομους και τους απο μέσα αφού οι μέν θα κυνηγάνε μια χαρά και θα εκπαιδεύουν στις απαγορευμένες χωρίς συνοστισμό σε ήρεμα θηράματα και οι δέ έχουν τους ανθρώπους τους που βλέπουν που στέκει κανένας λαός και τους στέλνουν συστιμένους να πάνε να γυρέψουν τον λαό και όχι την μαλαή . Έτσι λοιπόν αγαπητοί φίλοι για μια ακόμη φορά ο ΝΟΜΟΤΑΓΗΣ κυνηγός ΕΦΑΤΗΝ. Καλή μας χώνεψει και φέτος και συγχαρητήρια στους υπεύθυνους για της ανεύθυνες αποφάσεις τους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Laurona »

Ξερετε παιδια οσο μεγαλώνουμε. ...αντιλαμβανομαστε πολυ διαφορετικά καποια πραγματα.
και ειδικα την κοροιδια.
ο καθε ενας λοιπον πρατει αναλογα του τι καταλαβαινει........οποταν δεν υπαρχει λόγος να βλέπω κ να συζητω πλεον τις αποφασεις τους.
η το ποιους εξυπηρετουν.
η το ποιους βολευουν.
η το ποιος εκπαιδευει κ ποτε τα δκυλια αυτων που αποφασίζουν για εμας.
Η το τι ''δινουν'' για να χουν αυτα τα σκυλια.
και ποιος τελικα βγαίνει κερδισμένος. ....ο νομοταγης κ σωστος η ο παρανομος κρεατοσυλλεκτης κ δυστυχως κ προμηθευτης αυτων που εξηπηρετουν ταχα εμας.
προμηθευτης σκυλων....ποστων.....θηραμάτων. ....περιοχων....πληροφοριων.......

Αν θελουν ας δωκουν κ στο φεγγαρι εκπαιδευτικα.

Ξερετε.....οταν καποιος δεν θελει να καταλαβει...να δει.....να αλλαξει.......μπορεις να τον αλλαξεις εσυ.

Κοροιδια ΤΕΛΟΣ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

το θεατρο του παραλογου για ακομα μια φορα καμνουμε δικους μας νομους made in banania!

δεν εχουμε υποθεση το κυνηγη μας παει προς το τελος του με μαθηματικη ακριβεια ενα τρενο χωρις σταματιμο! κουραστικαμε μπουχτισαμε κανει!

ο καθενας καμνει οτι του καπνιση!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από LAGOS »

Παιδιά είναι απλά μαθηματικά. Εν θα καταφέρουν να γράψουν 500-1000 εγκληματίες, λαθροθήρες που εννα θέλουν να πάρουν ένα περίπατο τα σκυλιά τους? Είναι το μισό μισθολόγιο της 'Υπηρεσίας' για ένα χρόνο. .
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εκπαιδευτικα 2016

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:με τες Νεκρες ζωνες τι γινεται ?
αν παρω το σκυλο μου στην Νεκρα ζωνη κατα τους μηνες Μαρτιο-Απριλιο-Μαϊο ποιος θα μου πει κατι???

Η νεκρά ζωνη ειναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΥΝΗΓΙΟΥ , φιλε! Ισχυει οτι ισχυει και στις υπόλοιπες απαγορευμενες
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”