ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Απάντηση
antonispointer
Full Member
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 24 Μάιος 2011, 12:21

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από antonispointer »

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΛΟΥΣ ΑΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΠΛΟΣ ΕΓΟ ΦΕΤΟΣ ΩΣ ΤΩΡΑ ΒΓΑΖΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ
Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης προστατεψετο για να ζεις
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

antonispointer έγραψε:ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΛΟΥΣ ΑΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΠΛΟΣ ΕΓΟ ΦΕΤΟΣ ΩΣ ΤΩΡΑ ΒΓΑΖΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ
ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΓΟΥΣ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΕΝ ΦΕΡΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ι ΙΔΙΚΟΤΙΤΑΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΒΓΑΛΑ ΠΑΡΑΠΟΛΛΑ ΠΕΡΤΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΚΩ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΠΕΡΤΙΚΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ;)
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από 'petros' »

εγω προσωπικα τον βρισκω λιγο πεσμενο φετος αλλα περιοχη απο περιοχη διαφερει
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από lagomania »

εω παλε ανεβασμενο το βρισκω :)
antonispointer
Full Member
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 24 Μάιος 2011, 12:21

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από antonispointer »

ΚΟΠΕΛΙΑ ΟΠΟΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΕΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙ ΣΤΟΥΣ ΣΧΥΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΛΑΡΑ ΜΙΑΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΦΚΑΛΟ ΦΚΑΛΛΟ ΤΗΚΙΟ ΤΖΕ ΠΑΝΟ
Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης προστατεψετο για να ζεις
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από lagomania »

και εγω τα ιδια φιλε βγαζουμε αρκετους σχεδον καθε φορα οι περισσοτεροι βερκολαουα αλλα ας ενι :)
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από AU-79 »

lagomania έγραψε:και εγω τα ιδια φιλε βγαζουμε αρκετους σχεδον καθε φορα οι περισσοτεροι βερκολαουα αλλα ας ενι :)
Οπου εσχι βερκολαουδα εσχι και παπα και μαμα ;)
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από lagomania »

γελουν μας αλλοπος οι μεγαλοι :) ενεν τυχαιο που εζησαν και αναπαραχθυκαν :)
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από Anthimos »

lagomania έγραψε:γελουν μας αλλοπος οι μεγαλοι :) ενεν τυχαιο που εζησαν και αναπαραχθυκαν :)

Ευτυχως που μας γελουν για μα βρίσκουμε βερκολαουδα :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΚΥΛΛΟΝ

Δημοσίευση από 'petros' »

το σαββατο κατα τις 10 μιας και πηγα χωριο για μανηταρια ανοιξα και στα σκυλια να τα παρω μαζι μου βολτα.
Πολυ ενθαριντικα τα μυνηματα για λαγο αφου σηκωσα 4 και στο τελος καταντησα να αφηκω τα μανηταρια και να παρατηρω τα σκυλια.
Ασχετα με την μαλακια που εκανα και εβγαλα τα σκυλια τετοιο καιρο ειχα την ευκαιρια να δω τις πονηριες 1ος απο τους 4 οταν τον ειδα στη κουτσι του.
Εκαμνε κολπα στα σκυλια για περιπου 10 λεπτα αφου επηγαιναν πανω κατω μεσα στο κρατονι .Ηταν πανω σε 1 οχτο κρατονιου πολλα αποτομο και γλυστρουσε μεσα στα μαζια και τις ξυσταρκες οπως την κουφι και εκατσε 3-4 μετρα λιγο πιο περα και τα σκυλια πανω κατω αλλα δεν εβρισκαν την μαλαη απο εκει που πηδηξε και βγηκε πανω απο το κρατονι.Εσηκωνε την κελε του εβλεπε που ηταν τα σκυλια και ξανα καθετουν.Οι σκυλοι δεν μπορουσαν να σκαρφαλωσουν και ηταν απο κατω του και επειδη εγω ημουν απο την πανω πλευρα εκρυψε.Ο μιτσις ο σκυλος ηταν να φκαλει το λαιμο του ΑΟΥ ΑΟΥ δεν εσταματαν επιασεν με πονοκεφαλος δεν μου αρεσκει να λασει ο σκυλος ετσι πολλα ειναι τζιε δικος μου αλλα τι να καμω εν το παθος των ιχνηλατων αλλα δεν μου αρεσκει.Φωναζω τους και ερχονται που γυρω που πανω που το λαο και εφκαλαν τον αλλα τοσο λαξιμο και τοση ωρα πιεσμενος και να μεν σηκωνετε ειχε πολλυ τζιερο να δω και να απολαυσω.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”