Τα Καταστρεπτικά Εκπαιδευτικά! Οι… ζώνες της αναπαραγωγής

Απάντηση
istriano ®

Re: Τα Καταστρεπτικά Εκπαιδευτικά! Οι… ζώνες της αναπαραγωγή

Δημοσίευση από istriano ® »

beagle mania έγραψε:Εν την νησο Κυπρο φιλε Δημητρη ολα τα βλεπουμε και ολα τα δεχομαστε μολις παει καποιος να σηκωσει κκελλε σε τουτο το συστημα που ζουμε κοφκουν του την ...εχεις απολυτο δικαιο φιλε μου :D .
Α γεια σου ρε φιλε. Τζιε αμα δεν θελεις να σου την κοψουν, τι κανεις :?: :?: :?:
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΠΤΙΚΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ!Οι… ζώνες της αναπαραγωγής

Δημοσίευση από dangerous »

dimitris savva έγραψε:Μολις τωρα ανοιξα να διαβασω για να ξεκουραστω αλλα αυτο που ειδα δεν μου αρεσε. Δεν ακουω ποτε μονο μια αποψη αλλα πολλες και διαβαζω πολλα περιοδικα και βιβλια που αφορουν το κυνηγι. Ολη μερα ειμαι στο βουνο και βλεπω τι γινετε , και παντα μιλω με δικες μου εμπειριες αλλα και πολυ καλων φιλων . Ολοι μεχρι τωρα τρια πραγματα λενε , λαθροθηρια , αλεπου και καλιεργειες. Ειναι τα πραγματα που καταστρεφουν το κυνηγι.
Μην λες Αριστε πως δεν ειναι αληθη τα γεγονοτα γιατι ειναι πραγματα που τα ξερει και η κουτσι Μαρια. Εκτος αν δεν βγαινεις στο βουνο και δεν μιλας με ατομα που ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.Οχι ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ αλλα ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ. Ειναι εντελος διαφορετικα πραγματα. Εκουρτηστηκαν τρια ατομα να κοπουν τα εκπαιδευτικα και το πραγματικο προβλημα δεν το βλεπουν, εβαλαν παροπιδες και εμειναν με αυτη την αποψη. 16 εξορμησεις εχουμε στην κυπρο και συγγκρινουμε το δικο μας με το κυνηγι στο εξωτερικο που κυνηγουν ολοχρονα και εχουν και τουρισμο λογο κυνηγιου αλλα το κυνηγι τους δεν μειωνετε.
Εμεις θελουμε τους επιστημονες να μας πουν τι πρεπει να κανουμε απο μονοι μας δεν μπορουμε να καταπολεμισουμε πρωτα την λαθροθηρια γιατι εν σας ετυχε να πουμε το πρωι να πας στο τοπο που θα κυνηγησεις και να βρισκεις απεναντη σου αυτοκινητα να βγαινουν απο αγροτικο δρομο που αλωνιζαν ολη νυχτα και να μου λεει και" καλημερα ρε κουμπαρε ειδες κανενα μες το δρομο σαν ερκεσουν???"
Μεσα στο κυνηγι της φασσας να πετα ο περτικος να τον παιζει και να σου φωναζει "πανω σου ρε κουμπαρε". Οχι πειτε μου οτι τουτα εν γινοντε και εν πανω μου που διουν μονο και λαλειτε πως εν εχουμε δικαιο και εν πελλαρες .
Ξυπνατε φερτε τον νου σας και οχι να κατηγορατε τον αλλο γιατι αγοραζει αλλο περιοδικο εκτος απο το HUNT AND SHOOT γιατι εγω ειμαι ατομο που αγοραζει ολα τα περιοδικα οχι μονο κυπριακα αλλα και ξενα , και αναθεμα αν δεν ξερω να διαβαζω καλα αγγλικα. Καποτε που βλεπω κανενα DVD ιταλικο η ισπανικο και γαλλικο δοξαση εχω εκατονταδες ... εχω δυνατα την τηλεοραση και φωναζουν μου" χαμηλωστη αφου εν καταλαβεις τι λαλουν" λαλω τους και εγω" σιωπη και ακουω. Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΝ ΜΙΑ." :lol:
Φωτογραφία0047.jpg
Φωτογραφία0049.jpg
RESPECT
+10000000
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΠΤΙΚΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ!Οι… ζώνες της αναπαραγωγής

Δημοσίευση από admin »

[quote="dimitris savva"]Μολις τωρα ανοιξα να διαβασω για να ξεκουραστω αλλα αυτο που ειδα δεν μου αρεσε. Δεν ακουω ποτε μονο μια αποψη αλλα πολλες και διαβαζω πολλα περιοδικα και βιβλια που αφορουν το κυνηγι. Ολη μερα ειμαι στο βουνο και βλεπω τι γινετε , και παντα μιλω με δικες μου εμπειριες αλλα και πολυ καλων φιλων . Ολοι μεχρι τωρα τρια πραγματα λενε , λαθροθηρια , αλεπου και καλιεργειες. Ειναι τα πραγματα που καταστρεφουν το κυνηγι.
Μην λες Αριστε πως δεν ειναι αληθη τα γεγονοτα γιατι ειναι πραγματα που τα ξερει και η κουτσι Μαρια. Εκτος αν δεν βγαινεις στο βουνο και δεν μιλας με ατομα που ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.Οχι ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ αλλα ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ. Ειναι εντελος διαφορετικα πραγματα. Εκουρτηστηκαν τρια ατομα να κοπουν τα εκπαιδευτικα και το πραγματικο προβλημα δεν το βλεπουν, εβαλαν παροπιδες και εμειναν με αυτη την αποψη. 16 εξορμησεις εχουμε στην κυπρο και συγγκρινουμε το δικο μας με το κυνηγι στο εξωτερικο που κυνηγουν ολοχρονα και εχουν και τουρισμο λογο κυνηγιου αλλα το κυνηγι τους δεν μειωνετε.


Αγαπητέ Δημήτρη ούτε κατηγορήσαμε κανένα ότι αγοράζει άλλα περιοδικά ο καθένας έχει το δικαίωμα να αγοράζει ότι θέλει , ούτε τα εκπαιδευτικά θέλουμε να κόψουμε, ούτε είπα ότι δέν ενδιαφέρεσαι για το κυνήγι. Αν βγαίνω έξω και αν γνωρίζω άτομα που ασχολούνται πραγματικά με το κυνήγι νομίζω δέν χρειάζεται να το ρωτάς .. Για να μπορεις όμως να μιλάς για το συμφέρον του κυνηγίου πρέπει να είσαι σε θέση να βλέπεις σφαιρικά τα πράγματα. Να πηγαίνεις και με τους ιχνηλάτες και για εκπαίδευση και για κυνήγι , να πηγαίνεις και με τους ομίλους, να πηγαίνεις και με σκύλους φέρμας σε αγώνες , σε εκπαιδευτικά και σε κυνήγι, να μιλάς και με τους μέσα και με τους έξω, να κάνεις καταπολεμήσεις, σπορές, αλλά να είσαι και σε θέση να ξέρεις και εσύ ο ίδιος πώς να βοηθήσεις το κυνήγι και να μην περιμένεις απο την θήρα να συλλάβει όλους τους λαθροθήρες εν μία νυχτή, Να γνωρίζεις και τα παιχνίδια συμφερόντων που παίζονται όπως το παιχνίδι που πέχτηκε και ενώ η νομοθεσία προνοούσε ο σκύλος να είναι γραμμένος στον κυνηγό και να υπάρχει περιορισμός εξαφανίστηκε απο την νομοθεσία.... ακόμη την διακιολογία ή ποιός πήρε την απόφαση δεν το λένε καθαρά αλλά αν δείς κάποιους πρώην αξιωματούχους που πηγαίνουν τώρα στο βουνό με 5-6 σκύλους εύκολα μπορεις να καταλάβεις ποιός πήρε την απόφαση.

Απο την στιγμή φίλε Δημήτρη που έβαλες μια δημοσίευση μέσα στο φόρουμ είχα το δικαίωμα να την σχολιάσω με ότι εγώ γνωρίζω για αυτήν, τώρα γιατί πειραχτήκατε τόσο απο το σχόλιο το δικό μου αυτό είναι ένα άλλο ερώτημα. Στον τομέα της λαθροθηρίας όλοι ξέρουμε καταστάσεις , όλοι βλέπουμε πράγματα αλλά ελάχιστοι καταγγέλουν και αν κάποιος νιώθει ανασφάλεια για να καταγγείλει ή νιώθει ότι δέν θα διερευνηθεί η καταγγελία του μπορεί να μου στείλει π.μ με συγκεκριμένες πληροφορίες και θα τις μεταφέρω εγώ εκεί που πρέπει χωρίς να να εμπλακεί καθόλου το όνομα του. Ο μεγαλύτερος λόγος που μεγαλώνει η λαθροθηρία είναι το θράσος που αποχτούν οι λαθροθήρες απο την δική μας ανέχεια, Τους βλέπουμε να τουφεκίζουν τα περδίκια στην φάσσα και απλά ξιτιμάζουμε απο μέσα μας και λέμε άς έβρουν που αλλού, τους βλέπουμε να γυρίζουν με τα όπλα μεσα στα αυτοκίνητα τ. τους βλέπουμε να αλωνίζουν τις απαγορευμένες, να στήνουν μηχανούες για ορτύκια και για τσίκλες παίξε πελλό ή πάμε τσε εμείς τσαμε΄κοντά να παίξουμε τσαι εμείς τίποτε.

Η δράση ενός σωστού κυνηγετικού συλλόγου σε μια περιοχή είναι ακριβώς για να είναι τα μάτια και τα αυτιά του νομοταγή κυνηγού και σε απαγορευμένες και σε επιτρεπώμενες . Υπάρχει κανένα χωρίό που οι κάτοικοι του να μην ξέρουν ποιός λαθροθηρά , που και πότε? Που ποιάνει τον λαό, που υπάρχουν σημάθκια, που στήνονται τέλια, που τους παίζουν την νύχτα. Γιατί εκεί που υπάρχουν σωστοί οργανωμένοι σύλλογοι το κυνήγι είναι περισσότερο; Αν θέλουμε λύσεις υπάρχουν πολλές απλά πρέπει αν αποφασίσουμε να εμπλακούμε ενεργά και όχι απλά να δακτυλοδείχνουμε. Και σίγουρα ένα πράγμα που δέν έμαθα ποτέ στην ζωή μου είναι να βάζω παροπίδες!
[
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
fytos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 30 Ιαν 2012, 11:30

Re: ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΠΤΙΚΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ!Οι… ζώνες της αναπαραγωγής

Δημοσίευση από fytos »

dangerous έγραψε:
dimitris savva έγραψε:Μολις τωρα ανοιξα να διαβασω για να ξεκουραστω αλλα αυτο που ειδα δεν μου αρεσε. Δεν ακουω ποτε μονο μια αποψη αλλα πολλες και διαβαζω πολλα περιοδικα και βιβλια που αφορουν το κυνηγι. Ολη μερα ειμαι στο βουνο και βλεπω τι γινετε , και παντα μιλω με δικες μου εμπειριες αλλα και πολυ καλων φιλων . Ολοι μεχρι τωρα τρια πραγματα λενε , λαθροθηρια , αλεπου και καλιεργειες. Ειναι τα πραγματα που καταστρεφουν το κυνηγι.
Μην λες Αριστε πως δεν ειναι αληθη τα γεγονοτα γιατι ειναι πραγματα που τα ξερει και η κουτσι Μαρια. Εκτος αν δεν βγαινεις στο βουνο και δεν μιλας με ατομα που ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.Οχι ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ αλλα ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ. Ειναι εντελος διαφορετικα πραγματα. Εκουρτηστηκαν τρια ατομα να κοπουν τα εκπαιδευτικα και το πραγματικο προβλημα δεν το βλεπουν, εβαλαν παροπιδες και εμειναν με αυτη την αποψη. 16 εξορμησεις εχουμε στην κυπρο και συγγκρινουμε το δικο μας με το κυνηγι στο εξωτερικο που κυνηγουν ολοχρονα και εχουν και τουρισμο λογο κυνηγιου αλλα το κυνηγι τους δεν μειωνετε.
Εμεις θελουμε τους επιστημονες να μας πουν τι πρεπει να κανουμε απο μονοι μας δεν μπορουμε να καταπολεμισουμε πρωτα την λαθροθηρια γιατι εν σας ετυχε να πουμε το πρωι να πας στο τοπο που θα κυνηγησεις και να βρισκεις απεναντη σου αυτοκινητα να βγαινουν απο αγροτικο δρομο που αλωνιζαν ολη νυχτα και να μου λεει και" καλημερα ρε κουμπαρε ειδες κανενα μες το δρομο σαν ερκεσουν???"
Μεσα στο κυνηγι της φασσας να πετα ο περτικος να τον παιζει και να σου φωναζει "πανω σου ρε κουμπαρε". Οχι πειτε μου οτι τουτα εν γινοντε και εν πανω μου που διουν μονο και λαλειτε πως εν εχουμε δικαιο και εν πελλαρες .
Ξυπνατε φερτε τον νου σας και οχι να κατηγορατε τον αλλο γιατι αγοραζει αλλο περιοδικο εκτος απο το HUNT AND SHOOT γιατι εγω ειμαι ατομο που αγοραζει ολα τα περιοδικα οχι μονο κυπριακα αλλα και ξενα , και αναθεμα αν δεν ξερω να διαβαζω καλα αγγλικα. Καποτε που βλεπω κανενα DVD ιταλικο η ισπανικο και γαλλικο δοξαση εχω εκατονταδες ... εχω δυνατα την τηλεοραση και φωναζουν μου" χαμηλωστη αφου εν καταλαβεις τι λαλουν" λαλω τους και εγω" σιωπη και ακουω. Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΝ ΜΙΑ." :lol:
Φωτογραφία0047.jpg
Φωτογραφία0049.jpg
RESPECT
+10000000
+1000000000
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”