Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Δημοσίευση από miky55 »

ΡΕ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΕ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΡΑΘΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΣΤΑ 5 ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΜΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΦΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΚΟΚΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΤΙΑ ΤΑ ΜΠΗΠΕΡ.ΕΧΟΥΝ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΟΝΤΕ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ.
ΑΤΕ ΠΕΤΡΟ ΜΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΗΣΩ :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

miky55 έγραψε:ΡΕ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΕ ΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΡΑΘΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΣΤΑ 5 ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΜΑΔΑ.ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΦΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΚΟΚΚΑΛΟ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΗΤΙΑ ΤΑ ΜΠΗΠΕΡ.ΕΧΟΥΝ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΟΝΤΕ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ.
ΑΤΕ ΠΕΤΡΟ ΜΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΗΣΩ :lol: :lol: :lol:
εγώ επανιγιρισα προχτές τώρα είμαι μακριά για να έρθω αλλα εσύ καλεσμέ καμια φρανγολινουα και ένα έρθω ;)
EPANIEL POWER
andreas78

Re: Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε APILLON_1, αναφέρθηκα σε πικνα και σφικτά μέρη στα οποία θεωρητικά αλλά και απο την δικη μου εμπειρία που τα περπατώ, δεν βλέπεις περαν των ~15 μετρων και οχι μονο τον σκύλο αλλα τις πλείστες φορές ουτε και τον συνκυνηγό σου ;) . Πικνα δαση με πεύκα, κέδρα, ψηλές λατσιές κ.α.
Εάν εσύ εχεις οπτική επαφη με τον σκύλο σου στα 50 μέτρα, δεν έχεις ανάγκη ουτε beeper αλλα ούτε και κουδουνάκι.
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Δημοσίευση από giorgos80 »

Εγω της δικης μου εφορησα της καμπανελλιν και επνασαν οι φωνητικες μου χορδες.αφου την μια στιγμη εν διπλα μου και την αλλη εξαφανιζεται οπως το φαντασμα. :lol: :lol: :shock:
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Καμπανελλίν ή beeper σε σκύλο φέρμας???

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Οπως ειπα εγω προτιμω το καμπανελλι στο πυκνο λογω του οτι ειναι πιο παραδοσιακο. Ομολογω ομως οτι καποτε πονω τη κκελε μου και φκαλω τους το.

Σιγουρα το beeper ειναι πιο βοηθητικο και σε βοηθα στην καρπωση αλλα και στον εντοπισμο του σκυλου σε πυκνους τοπους οπως ειπαν οι φιλοι πιο πανω που δεν εχει πανω απο 10-15 μετρα οπτικο πεδιο.

Αν εβαζα beeper θα το εβαζα να χτυπα μονο την ωρα της φερμας.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”