Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Δημοσίευση από pai »

Γεια σας παιδια θαθελα να μου πειτε αυτη την εβδομαδα που μας περασε αν εισαστε ικανοποιημενη με τα εκπαιδευτικα σας(ιχνηλασια και ξεφωλιασματα)εγω προσωπικα τις τελευταιες 2 εβδομαδες πλυν της πεμπτης που περασε βλεπω τα σκυλια πολυ πεσμενα(κατα ενα μεγαλο ποσοστο οφειλετε στον καιρο που με τους συνεχεις αεριες και την ξερα δεν βοηθα καθολου)λοιπον ακουω αποτελεσματα και γνωμες!
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: προβληματα στην ιχνηλασια!

Δημοσίευση από KALLITZIA »

ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΕΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΗ!!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΑΣ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΣΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΑΔΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΦΣΗΣ ΤΟΥΣ :cry:
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: προβληματα στην ιχνηλασια!

Δημοσίευση από AndreasDr »

pai έγραψε:Γεια σας παιδια θαθελα να μου πειτε αυτη την εβδομαδα που μας περασε αν εισαστε ικανοποιημενη με τα εκπαιδευτικα σας(ιχνηλασια και ξεφωλιασματα)εγω προσωπικα τις τελευταιες 2 εβδομαδες πλυν της πεμπτης που περασε βλεπω τα σκυλια πολυ πεσμενα(κατα ενα μεγαλο ποσοστο οφειλετε στον καιρο που με τους συνεχεις αεριες και την ξερα δεν βοηθα καθολου)λοιπον ακουω αποτελεσματα και γνωμες!
Φίλε επανήλθαν τα σκυλιά σου ή ακόμα είναι πεσμένα;
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: προβληματα στην ιχνηλασια!

Δημοσίευση από KALLITZIA »

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΟ ΣΑΒΑΤΟ ΚΑΙ ΙΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ... ΕΒΡΕΞΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΚΑΙ ΙΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: προβληματα στην ιχνηλασια!

Δημοσίευση από AndreasDr »

Όντως τσίνα τα νερά 3-4 μερές εβοηθήσαν να παραταθεί λλίο η κατάσταση. Ετελειώσαν όμως, τωρά ξεκινούν πιό δύσκολες εξόδοι
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: προβληματα στην ιχνηλασια!

Δημοσίευση από KALLITZIA »

AndreasDr έγραψε:Όντως τσίνα τα νερά 3-4 μερές εβοηθήσαν να παραταθεί λλίο η κατάσταση. Ετελειώσαν όμως, τωρά ξεκινούν πιό δύσκολες εξόδοι
ΝΑΙ ΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΙΚΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΙΝ ΚΥΠΡΟ ;)
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Δημοσίευση από beaglemania »

Εδω και 1μιση βδομαδα εν πολλα πεσμενα τα σκυλια μου θελω να πιστευκω οτι εν που τις καιρικες συνθηκες 4 εξοδους και δεν καταφερα να σηκωσω λαγο οι σκυλοι εμεναν πανω στην μαλαη εβρισκα τα κοτσιρολαουα ολοφρεσκα αλλα οι σκυλοι εν ετραβουσαν την μαλαη πολλα. Τις 2 φορες πηρα την μπλε μονη της αλλα δεν ολοκληρωσε τις ιχνηλασιες παροτι βρηκα 2 μαλαες πολλα καλες την αλλη μονο τον μπιγκλ αλλα πολυ λιγα πραματα. την αλλη φορα βρηκα μια μαλαη η ωρα 8μιση που εφεφκα να παω στο αυτοκυνητο την δουλεψαν καναν 40λεπτο αλλα δεν τα καταφεραμε εσεις σηκωνετε τωρα που πατε? ξερω εν απειρα τα σκυλια μου ακομα η μπλε 22 μηνων ειναι και ο μπιγκλ χρονιος
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Δημοσίευση από KALLITZIA »

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΡΑ ΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙΡΟ ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΣΚΟΛΕΥΟΝΤΕ ΣΤΟ ΞΕΦΟΛΙΑΣΜΑ.. ΤΑ ΑΠΙΡΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΟΣΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ.ΤΟΡΑ ΛΙΟ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ ΕΝ ΚΑΙ ΒΛΑΦΤΕΙ ΤΟΥΣ :)
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Δημοσίευση από beaglemania »

Φιλε μεσα στο κυνηγι η μπλε σηκωνεν σταθερα αν εβρησκα 3 μαλαες τις 2 τις περισσοτερες φορες ετελιωνεν τις εως και τον Φεβραρη σηκωνε σταθερα τον Μαρτιο εκατσα την και εφκαλα μονο το μπιγκλ για να πιασει πρωτοβουλια για τελιασμενο μονο το μπιγκλ η μπλε εν χρειαζεται ξερει την θελει αν ελπισω να ανακαμψει :) πολλα περιμενω που το μπιγκλ μακαρι να φκω σωστος για το σκυλο αυτο..
Άβαταρ μέλους
Vasilis-beagle
Full Member
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 12 Οκτ 2011, 10:40

Re: Προβλήματα Στην Ιχνηλασία!

Δημοσίευση από Vasilis-beagle »

Εν λογικο νομιζω να εχουμε δυσκολιες τουτες τις μερες γιατι καθε λιο ο καιρος αλλαζει..εγω προσεξα πως οι λαγοι αλλαξαν καπως συνηθειες ισως απο την πολλη πιεση που δεχονται..ενω βρισκω μαλαι δυνατη και κοτσιρολαουα της δυσκολευομαι πολυ να τον ξεφωλιασω και ο λογος ειναι οτι προσεξα πως γυρω απο τη κουτση τους για μεγαλη αποσταση δεν αφηνουν σχεδον τιποτε μα τιποτε μαλαι..ισως με γρηγορα αλματα να περνει 8εση στη κουτση του! Σιγουρα ειναι και ο καιρος αλλα τουτοι ατιμοι οσο παει ο καιρος αλλασουν συνηθειες λογο της αυξημενης πιεσης...εγω επισης προσεξα πως ελιγοστεψαν τα προβουρηματα τους αν δεν τους κοντεψουν τα σκυλια σε πολλα κοντινη αποσταση δεν ταρασουν :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”