ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Απάντηση
ANTREAS KURTSXAAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 10 Μαρ 2012, 22:51

ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από ANTREAS KURTSXAAR »

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ , ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΥΦΑΕΣ ΕΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ 2-3 ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΛΑΡΝΑΚΑ
istriano ®

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από istriano ® »

ANTREAS KURTSXAAR έγραψε:ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ , ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΥΦΑΕΣ ΕΝ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ 2-3 ΧΡΟΝΩΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΛΑΡΝΑΚΑ
Φιλε εγω προσωπικα το εφαρμοσα περσι. Απο Απριλιο μεχρι σχεδον τα τελη Ιουλιου. Μια καθε 2-3 εβδομαδες. Απλα για να κρατιουνται σε φορμα. Εχει ενα τεραστιο στο Μαρωνι (Ακας). Επισης εχει ενα τεραστιο στα Καμπια που αξιζει το κοπο να πηγαινει καποιος μια φορα τον μηνα, ιδιαιτερα κατα τις πολυ ζεστες περιοδους.
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από beaglemania »

Ρε φιλε εγω νομιζω εν λαθος λογω του οτι ο σκυλος μαθαινει στα ευκολα. Το καλοκαιρι το καλυτερο πραμα που εχεις να καμεις ειναι να βαζεις τα σκυλια σου μεσα σε ενα σπαρμενο που ξερεις απο πριν οτι εχει λαγους μεσα που το καλοκαιρι ΣΙΓΟΥΡΑ εχει μαλαες μεσα και να αφηνεις τα σκυλια σου να τραβουν την μαλαη δεν καμνει μεγαλες αποστασεις ο λαγος το καλοκαιρι και θα το σηκωνουν πιο ευκολα τα σκυλια ενα ξεφωλιασμα μια καταδιωξη και σπιτι σου μετα γιατι οσο μενεις στο βουνο τοσο πιο επικινδυνο ειναι για τα σκυλια σου
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από stelios--- »

beaglemania έγραψε:Ρε φιλε εγω νομιζω εν λαθος λογω του οτι ο σκυλος μαθαινει στα ευκολα. Το καλοκαιρι το καλυτερο πραμα που εχεις να καμεις ειναι να βαζεις τα σκυλια σου μεσα σε ενα σπαρμενο που ξερεις απο πριν οτι εχει λαγους μεσα που το καλοκαιρι ΣΙΓΟΥΡΑ εχει μαλαες μεσα και να αφηνεις τα σκυλια σου να τραβουν την μαλαη δεν καμνει μεγαλες αποστασεις ο λαγος το καλοκαιρι και θα το σηκωνουν πιο ευκολα τα σκυλια ενα ξεφωλιασμα μια καταδιωξη και σπιτι σου μετα γιατι οσο μενεις στο βουνο τοσο πιο επικινδυνο ειναι για τα σκυλια σου
ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΛΑΓΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
istriano ®

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από istriano ® »

Αμα το λετε εσεις, τοτε παω πασο!
BLUE DE GASCOGNE
Full Member
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 15:59

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από BLUE DE GASCOGNE »

Συμφωνο με το φιλο beaglemania πιστευω ειναι ι καταστροφη του σκυλου(τελιασμενο).για ιχνιλατη μιλω.για pointer μπορει να καλα.
Omonoia99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2011, 15:49

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από Omonoia99 »

beaglemania έγραψε:Ρε φιλε εγω νομιζω εν λαθος λογω του οτι ο σκυλος μαθαινει στα ευκολα. Το καλοκαιρι το καλυτερο πραμα που εχεις να καμεις ειναι να βαζεις τα σκυλια σου μεσα σε ενα σπαρμενο που ξερεις απο πριν οτι εχει λαγους μεσα που το καλοκαιρι ΣΙΓΟΥΡΑ εχει μαλαες μεσα και να αφηνεις τα σκυλια σου να τραβουν την μαλαη δεν καμνει μεγαλες αποστασεις ο λαγος το καλοκαιρι και θα το σηκωνουν πιο ευκολα τα σκυλια ενα ξεφωλιασμα μια καταδιωξη και σπιτι σου μετα γιατι οσο μενεις στο βουνο τοσο πιο επικινδυνο ειναι για τα σκυλια σου
Ενε το θεμα οτι μαθαινει στα ευκολα...απλα περνεις τον σκυλο σου για "condision"!Γνωμη μου ;)
istriano ®

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από istriano ® »

Καταρχας ο φιλος ρωτησε για μεγαλους σκυλλους, αρα υποθετω εμπειρους. Το να παρεις ενα σκυλλο εμπειρο σε ενα τεραστιο τελιασμενο 4-6 φορες, μεσα σε ενα διαστημα 3 μηνων, θα μαθει στα ευκολα;;;; Εννοειται οτι τους υπολοιπους νεκρους μηνες ειναι εξω στο βουνο.
Και στο κατω κατω, προσωπικα προτιμω να λιγοστεψω τις πιθανοτητες να χασω τον σκυλλο μου, σε ενα διαστημα που οι φινες κανουν παρτυ και ας βρουν στο κυνηγι 5-6 λαγους παρα 12-15.
ANTREAS KURTSXAAR
Full Member
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 10 Μαρ 2012, 22:51

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από ANTREAS KURTSXAAR »

Ναι εννοω παρα να ειναι κλειστο εκεινο το διαστημα να παει σε μεγαλο τελιασμενο 2-3 φορεσ απλωσ να μεν μενει κλειστο στο κλουβι παρα να το παρω εξω και να εχουμε απωλεια
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΕ ΤΤΕΛΙΑΣΜΕΝΟ

Δημοσίευση από Rai »

Κατα την γνώμη μου ένας περίπατος με το λουρί στην γειτονιά είναι αρκετός αν όχι και καλήτερος.......


Δημοσιεύτηκε: 19 Ιούλ 2012, 16:24
ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΚΥΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΥΛΗΚΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 6.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 4-5 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ........
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ ΛΑΓΟΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΗΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΒΙΟΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.
IL CA E UN CA E IL GA E UN GA
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”