Κολλαρα και εκπαιδευση σε αλεπου,αγρινα

Απάντηση
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Κολλαρα και εκπαιδευση σε αλεπου,αγρινα

Δημοσίευση από beaglemania »

Με αφορμη την χειροτερη μου εξοδο σημερα στους σκυλους πρωινη μαλαη σημερα 7.20 κατεβασα τα σκυλια 7.35 εσηκωσε μου τον ο γασκωνης καταδιωξη καμια ωρα αλλα σκυλος γιοκ :geek: τον ακουα οταν εκαμνε την καταδιωξη του λαγου κανονικα οπως καμνει παντα αλλα σε μια φαση επιντοσε λαξιες λαλο πρεπει να εδωκεν πανω σε αλλο λαγο δυστυχως ομως ηταν αγρινα ειδα τα αντιπυρινικη και εφκεναν πανω πατω του το ρευμα τιποτε εν τον επιανε μετα που 2μιση ωρες βρηκα τον σκυλο αιματωμενο που το βακλισμα αλλα τουτο που φοουμε ειναι να λιγκρεψει πανω στα αγρινα και να τον χανω παντα πρωτη φορα μου το καμνει πρεπει να ανησυχω? αν του πατω το ρευμα αμαν βρισκω μαλαες των αγρινων εν να κοψει ο σκυλος? εννοω να ιχνηλατα γιατι ετσι μου ειπαν :roll:


ειπαμεν νεος λαγοκυνηγος
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Κολλαρα και εκπαιδευση σε αλεπου,αγρινα

Δημοσίευση από stelios--- »

beaglemania έγραψε:Με αφορμη την χειροτερη μου εξοδο σημερα στους σκυλους πρωινη μαλαη σημερα 7.20 κατεβασα τα σκυλια 7.35 εσηκωσε μου τον ο γασκωνης καταδιωξη καμια ωρα αλλα σκυλος γιοκ :geek: τον ακουα οταν εκαμνε την καταδιωξη του λαγου κανονικα οπως καμνει παντα αλλα σε μια φαση επιντοσε λαξιες λαλο πρεπει να εδωκεν πανω σε αλλο λαγο δυστυχως ομως ηταν αγρινα ειδα τα αντιπυρινικη και εφκεναν πανω πατω του το ρευμα τιποτε εν τον επιανε μετα που 2μιση ωρες βρηκα τον σκυλο αιματωμενο που το βακλισμα αλλα τουτο που φοουμε ειναι να λιγκρεψει πανω στα αγρινα και να τον χανω παντα πρωτη φορα μου το καμνει πρεπει να ανησυχω? αν του πατω το ρευμα αμαν βρισκω μαλαες των αγρινων εν να κοψει ο σκυλος? εννοω να ιχνηλατα γιατι ετσι μου ειπαν :roll:


ειπαμεν νεος λαγοκυνηγος
ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΡΑΤΑ ΜΑΛΑΗ ΤΟΥ ΑΓΡΙΝΟΥ-ΑΛΕΠΟΥ ΚΤΛΠ ΑΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!ΑΛΛΑΞΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΓΡΙΝΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!!!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Κολλαρα και εκπαιδευση σε αλεπου,αγρινα

Δημοσίευση από beaglemania »

ναι φιλε ξεχωριζω του μαλαη του αγρινουν εν δουλεφκει χαμε απλα τρεχει και λασει και εν πολλα πιο γλιορη καταδιωξη απο τι του λαγου στην αλεπου ακομα εν ξεχωριζω αφου εν ετυχε να δουλεψει μαλαη του. Απλα αγρινα ειδα πιο παλια σκυλια γνωστων μου που επιεναν αγρινα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”