Ηλεκτρικό Κολάρο

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Παιδιά σας χαιρετώ.

Χρειάζομαι την συμβουλή κάποιου έμπειρου στο θέμα. Βασικά αγόρασα ηλεκτρικό κολάρο και θέλω να μάθω πως να το χρησιμοποιήσω στο σκύλο μου.
Άβαταρ μέλους
Vasils-TOZ34E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 30 Μάιος 2012, 19:47

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από Vasils-TOZ34E »

Up
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από chris197 »

φιλε,
με το ηλεκτρικο κολλαρο μπορεις να πετιχεις πολλα πραγματα αλλα απο την αλλη μπορεις να καταστρεπσεις και ενα καλο σκιλι.
εγω το χρησιμοποιο εδω και αρκετο καιρο αλλα με μετρο.
βασικα εκσαρτατε για το τη θελεις να κανεις με το κολλαρο
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από AU-79 »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιδιά σας χαιρετώ.

Χρειάζομαι την συμβουλή κάποιου έμπειρου στο θέμα. Βασικά αγόρασα ηλεκτρικό κολάρο και θέλω να μάθω πως να το χρησιμοποιήσω στο σκύλο μου.

Φιλε υπαρχουν διαφοροι τροποι να κοψεις κακες συνηθειες απο το σκυλλο σου πολυ πιο ανθρωπινες και πολυ πιο ανωδυνες απο τα ηλεκτρικα κολλαρα.

Για πιο λογο το αγορασες δεν μας ειπες?

Εχω και εγω μια απορια δαμε, οι φιλοζωικες εως τωρα δεν ειπαν τιποτε για τα κολλαρα??? Εαν ξερει καποιος.
sotiris NIKOLAOU

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

AU-79 έγραψε:
Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιδιά σας χαιρετώ.

Χρειάζομαι την συμβουλή κάποιου έμπειρου στο θέμα. Βασικά αγόρασα ηλεκτρικό κολάρο και θέλω να μάθω πως να το χρησιμοποιήσω στο σκύλο μου.

Φιλε υπαρχουν διαφοροι τροποι να κοψεις κακες συνηθειες απο το σκυλλο σου πολυ πιο ανθρωπινες και πολυ πιο ανωδυνες απο τα ηλεκτρικα κολλαρα.

Για πιο λογο το αγορασες δεν μας ειπες?

Εχω και εγω μια απορια δαμε, οι φιλοζωικες εως τωρα δεν ειπαν τιποτε για τα κολλαρα??? Εαν ξερει καποιος.
ότι φορολογείται αδελφέ δεν τους ενοχλεί
και εγώ είμαι "ενατια" στα κολάρα
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από beaglemania »

Μονο οσοι κυνηγουν σε περιοχες με αγρινα καταλαμβαινουν την χρηση του κολαρου.
Άβαταρ μέλους
nik
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 03 Φεβ 2011, 17:54

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από nik »

Vasils-TOZ34E έγραψε:Παιδιά σας χαιρετώ.

Χρειάζομαι την συμβουλή κάποιου έμπειρου στο θέμα. Βασικά αγόρασα ηλεκτρικό κολάρο και θέλω να μάθω πως να το χρησιμοποιήσω στο σκύλο μου.
Φίλε ποιό κολάρο έχεις; Έχει ηχητική σήμανση και δόνηση;
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από AU-79 »

beaglemania έγραψε:Μονο οσοι κυνηγουν σε περιοχες με αγρινα καταλαμβαινουν την χρηση του κολαρου.

Κυνηγησαμε και εμεις φιλε παμπολλες φορες σε ετσι περιοχες χωρις κανενα προβλημα! Βασικα το προβλημα με τα σκυλλια που πεφτουν πισω που τα αγρινα ειναι οτι κυνηγουν οτι μαλαι εβρουν εαν ρωτησεις του περισσοτερους που ειχαν προβλημα με τα αγρινα θα σου πουν οτι δεν μπορουν να παν ουτε σε περιοχες που εχει αιγοπροβατα.Εαν ειναι ιχνηλατες στη καριερα τους θα σηκωσαν και αλεπουδες και δουλευουν και τη μαλαι του περτικου σαν τους πελλους χωρις να τι ξαπολουν αλλα συνηθως λιγοι το παραδεχωνται.
sotiris NIKOLAOU

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

AU-79 έγραψε:
beaglemania έγραψε:Μονο οσοι κυνηγουν σε περιοχες με αγρινα καταλαμβαινουν την χρηση του κολαρου.

Κυνηγησαμε και εμεις φιλε παμπολλες φορες σε ετσι περιοχες χωρις κανενα προβλημα! Βασικα το προβλημα με τα σκυλλια που πεφτουν πισω που τα αγρινα ειναι οτι κυνηγουν οτι μαλαι εβρουν εαν ρωτησεις του περισσοτερους που ειχαν προβλημα με τα αγρινα θα σου πουν οτι δεν μπορουν να παν ουτε σε περιοχες που εχει αιγοπροβατα.Εαν ειναι ιχνηλατες στη καριερα τους θα σηκωσαν και αλεπουδες και δουλευουν και τη μαλαι του περτικου σαν τους πελλους χωρις να τι ξαπολουν αλλα συνηθως λιγοι το παραδεχωνται.
+1000000000000000000000000000000000
έτσι ακριβώς άμα βούρα το αγρίνο θα βούρα και τα πρόβατα δεδομένο αν δεν του το μάθεις από μικρή ηλικία ότι αυτά δεν τα ψάχνεις θα τρέχει και την "τρασιλα" όπως πολύ ιχνηλάτες όταν είναι 5-9 μείνω τρέχου και τις πεταλούδες κυνηγετικό πάθος όμως εμείς πρέπει να τα καθοδηγήσουμε τι θέλουμε να κυνηγά όχι όλες τις malaes αλλα μονο το λαγό
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Ηλεκτρικό Κολάρο

Δημοσίευση από nature »

Ρε παιδιά μα το κολάρο είναι κάτι που έγινε για να μας διευκολύνει. Τωρά αν μερικοί δεν έχουν το στοιχειώδη σεβασμό προς τα ζώα και κάνουν λάθος χρήση δεν σημαίνει ότι το κολάρο είναι κάτι απάνθρωπο. Αντιθέτως, απάνθρωποι είναι αυτοί που το κάνουν. Χρησιμοποιώ κολάρο και απάνθρωπο δεν το λες με κανένα τρόπο. Ο σκύλος πρέπει να νιώθει ενόχληση όχι πόνο. Αν μάθεις και το ζώο από μικρό στο τέλος χρησιμοποιείς μόνο το ηχητικό σήμα. Εμείς έχουμε τους σκύλους μας περισσότερο από παιδιά μας και τους έχουμε κολάρα. Ο φόνος δεν γίνεται από το μαχαίρι αλλά από το χέρι που το κρατά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκπαίδευση”